Zamarzające drzwi - nie uszczelka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Viteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:57
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Zamarzające drzwi - nie uszczelka

Post autor: Viteq » wt lis 25, 2008 16:23

Witam... przyszło parę chłodniejszych dni i mam już problem.

Jak wychodzę z pracy po nockach ok godziny 6, kiedy jest po kilka stopni mrozu okazuje się że mam przymarznięte drzwi przednie od strony kierowcy. Nie jest to przymarznięcie na uszczelce. Drzwi zamarzają w środku (zamek czy coś). Po otwarciu auta centralnym wszystkie rygle idą do góry, jednak te drzwi (pomimo ze rygiel również się podnosi) są zamknięte, klamki chodzą bez żadnego oporu tak jakby centralny w ogóle nie został otworzony.

Jakiś czas temu odpadła mi na tych drzwiach listwa ozdobna, dzięki dynamicznej pracy naszej poczty wciąż czekam na nowe spinki do niej... wydaje mi się że przez otwory po nich jakiś element w drzwiach nabrał wilgoci i zamarza... tylko nie wiem który, gdzie szukać i jak zlikwidować ten problem. Dlatego proszę o pomoc.


Abre los ojos....

[img]http://images44.fotosik.pl/112/14cebc634ee6b3bf.jpg[/img]

rjxt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 27, 2007 10:52
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: rjxt » wt lis 25, 2008 16:42

W takim razie zdemontuj tapicerkę drzwi wymontuj rygiel oraz klamkę przesmaruj wszystko smarem penetrującym i po kłopocie 30 min roboty cię nie zbawi.



Awatar użytkownika
Viteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:57
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Viteq » wt lis 25, 2008 16:46

rjxt pisze:wymontuj rygiel oraz klamkę przesmaruj wszystko smarem penetrującym
smar wystarczy żeby zapobiec zamarzaniu?

co masz na myśli mówiąc wszystko, bo raczej o klamkę i rygiel nie chodzi. Na pewno sam zamek. Coś jeszcze?


Abre los ojos....

[img]http://images44.fotosik.pl/112/14cebc634ee6b3bf.jpg[/img]

Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: paczu » wt lis 25, 2008 21:26

jak miałem mk3 też miałem z tym problem i podejrzewam że wielu innych posiadaczy mk3 też się z tym boryka. konstrukcja zamka niestety jest podatna na zabrudzenia, zawilgocenia i przymarznięcia. jedynym pewnym sposobem jest wyjęcie zamka, rozebranie, dokładne wyczyszczenie (np. w benzynie) i nasmarowanie. na forum krążą opinie że na zimę zamek powinien być wyczyszczony i suchy (nienasmarowany), tak zrobiłem za pierwszym razem i nie pomogło więc rozbierałem wszystko jeszcze raz ale tym razem nasmarowałem smarem silikonowym. problem zniknął na dobre. kolega miał ten sam problem ale w związku z tym że jest parszywym leniem nie wyciągał zamka, kupił olej silikonowy i strzykawką z grubą igłą wstrzyknął go w zamek z zewnątrz w miejscu gdzie się zamek zatrzaskuje i przez otwór w drzwiach od strony słupka środkowego, tam jest zaślepka. na dwa zamki poszło 100ml, aż odpływami w drzwiach pociekło ale pomogło.
Ostatnio zmieniony wt lis 25, 2008 21:28 przez paczu, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 448 gości