Spaliny w kabinie przy włączonym ogrzewaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marcin664
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt sty 01, 2008 23:58
Lokalizacja: Częstochowa

Spaliny w kabinie przy włączonym ogrzewaniu

Post autor: marcin664 » ndz lis 02, 2008 16:55

Jak w temacie:
W zeszłym roku padł mi 3 bieg w regulacji dmuchawy. Ale, że autem jeździła moja dziewczyna a 3 sie rzadko używa nie przejmowałem się tym. Teraz stwierdziłem że czas to zrobić przed zimą. No i niestety zauważyłem bardzo niepokojącą sprawę. Gdy auto stoi i jest włączone ogrzewanie w kabinie zaczyna śmierdzieć spalinami. Wiem, że w małych ilościach jest to niegroźne ale boje się że kiedyś będę stał w korku i odpłynę... albo co gorsza podczas jazdy. Na pewno nie jest to uszczelka pod głowicą bo wydech nie kopci mi na biało. Ma ktoś może jakiś pomysł na diagnozę usterki. Jak otworze maskę to niestety nie mogę dojrzeć gdzie jest nieszczelność.



Awatar użytkownika
FisheR
...
...
Posty: 3579
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 22:40
Lokalizacja: Pelplin>Silent Hill
Kontakt:

Post autor: FisheR » ndz lis 02, 2008 17:06

marcin664, u mnie tez tak jest ale przyczyna jest wydech pod zderzakiem i podczas postoju tam gromadzi sie czesc spalin i przez nieszczelnosci bagaznika dostaje sie do srodka...czeka mnie wymiana puszek wiec bedzie to zrobione


MK IV TDI 4MOTION :dol:
Obrazek

marcin664
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt sty 01, 2008 23:58
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: marcin664 » ndz lis 02, 2008 17:13

No ale wtedy umnie spaliny dostawały by się nawet bez włączonego ogrzewania



Awatar użytkownika
...OSA...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pt lip 27, 2007 21:04
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: ...OSA... » ndz lis 02, 2008 19:41

sprawdz czy spaliny nie uciekaja przy kolektorze albo troche dalej na lonczeniu bo wtedy bedzie je zasysac wentylacja bo rozchodza sie pod cala maska. sprawdz uszczelke na kolektorze wydechowym albo czy nie jest gdzies pekniety.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz lis 02, 2008 21:41

A czy kolega ma w ogóle uszczelkę na grodzi założoną - tam gdzie jest plastikowe podszybie?


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
FisheR
...
...
Posty: 3579
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 22:40
Lokalizacja: Pelplin>Silent Hill
Kontakt:

Post autor: FisheR » ndz lis 02, 2008 21:46

Lipek81 pisze:uszczelkę na grodzi założoną
ja nie widze zwiazku,za uszczelka jest ta plastikowa rynienka a nad nia otwory w masce przez ktore spaliny mogly by uciec jakby nawet tej uszczelki nie bylo chyba ze chodzi i inna uszczelke?


MK IV TDI 4MOTION :dol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz lis 02, 2008 21:54

Ta uszczelka jest właśnie po to, aby spaliny nie przedostawały się z komory silnikowej do podszybia i dalej do wentylacji. Otwory w masce są po to, zeby zasysać powietrze do ukladu wentylacji, a nie po to, żeby spaliny tamtedy uciekały. Zamykając maskę dolega ona do uszczelki i tworzy oddziela komorę silnikową od tego, co jest w podszybiu. Po tylu latach uszczelka nie dolega już pewnie do maski i połączenie jest nieszczelne. Czyli uszczelka ta pełni tylko rolę takiego zabezpieczenia, na wypadek, gdyby układ wydechowy się rozszczelnił.
Ale oczywiście wydech masz do zrobienia - i tutaj nie ma żartów, znałem gościa, który zatruł się spalinami z silnika i umarł.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

marcin664
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt sty 01, 2008 23:58
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: marcin664 » ndz lis 02, 2008 22:04

Wiem, że to poważne dlatego chce to zrobić przed zimą bo nie chce aby się to źle skończyło.

Niestety to uszczelka pod kolektorem, wie ktoś może ile może kosztować taka uszczelka i czy wymiana jej jest bardzo skomplikowana ? Silnik to 1,3 na wtrysku. Kumpel wpadł na pomysł aby zalać łonczenie kolektora z silnikiem sylikonem ale ja nie lubię takich prowizorek.

Zastanawia mnie ta uszczelka gdzie ona się dokładnie znajduje ? Ma ktoś jakieś zdjęcie ? Byłbym bardzo wdzięczny.
Ostatnio zmieniony ndz lis 02, 2008 22:05 przez marcin664, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz lis 02, 2008 22:13

Na lączeniu kolektora z głowicą. W 1.3 jeszcze nie ma tragedii, bo kolektor wydechowy jest z przodu i dostęp jest łatwy.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

marcin664
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt sty 01, 2008 23:58
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: marcin664 » ndz lis 02, 2008 22:44

Mógłby mi ktoś podać jakieś oznaczenie uszczelki ? Nie wiem jaki mam model silnika bo nie mam naklejki w bagażniku (zamalowana) wiem tylko że to 1,3 na wtrysku. Nie wiem czy jak pójdę do sklepu i poproszę o uszczelkę pod 1,3 na wtrysku z 89 roku to czy dostane odpowiednią :( Nie chce rozgrzebać auta i później biegać po sklepach w poszukiwaniu uszczelki bo jak nie kupie to jestem bez auta a brak auta to w moim przypadku brak pieniędzy...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 412 gości