Falują obroty na biegu jałowym. HELP!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

all_tom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 01:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Falują obroty na biegu jałowym. HELP!!

Post autor: all_tom » ndz lip 24, 2005 01:40

Witam.
<br></br>
<br></br>
Mam taki problem że gdy mam mojego golfa na luzie na benzynie i zapalam silnik to bardzo czesto chwilke pochodzi i gasnie, a gdy juz sie uda go odpalic to obroty bardzo faluja i silnik nierówno pracuje. Mam silnik 1.6benzyna z 89roku, na elektronicznym gaźniku (bodajze PN czy PE).
<br></br>
<br></br>
Bylem u mechanika i powiedzial ze prawdopodobnie bedzie to silnik krokowy lub sonda lambda ale najlepiej wymienic oby dwa. I tak bylem u 10 innych i kazdy mi mowil to samo z tym ze nikt nie ma narzędzi aby sprawdzić czy któryś z tych elementów działa poprawnie.
<br></br>
<br></br>
Najciekawsze jest to ze mam tez nowy gaz i na gazie chodzi ok, silnik pracuje równiutko, obroty nie skaczą (no może minimalnie ale to prawie nie zauważalne) i tylko są problemu z rozruchem jak jest zimny (tak z 5 sekund musze go pokrecic zanim zapali na benzynie).
<br></br>
<br></br>
Będę wdzięczny za pomoc i mam nadzieje ze ktos z was mial podobny problem i wie jak temu zaradzic lub poprostu lepiej sie na tym zna odemnie.
[quote]



SimonVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 13:12
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: SimonVW » ndz lip 24, 2005 13:48

Wszystko wskazuje na sonde lambda. Możesz we własnym zakresie wyciągnąć przepustnice i zobaczyć,czy jest czysta (ale to nie powinno być przyczyną w tym przypadku).
Jeżeli masz wątpliwości proponuję odżałować 100 zł i pojechać do ASO. Tam muszą postawić diagnoze.
Pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 143 gości