Problem ze wskazaniami komputera MK4 TDI Avant 1999r

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Problem ze wskazaniami komputera MK4 TDI Avant 1999r

Post autor: Haki » czw paź 16, 2008 20:12

Witam wszystkich bardzo serdecznie.To mój 1 post na tym forum,które śledzę od długiego czasu.Koledzy mam problemik z tym co pokazuje mój komputer.Jest to wersja tzw połówka Golfik z roku 1999/2000.Silnik 90PS AGR. Problem zaczął się pojawiać od jakiegoś miesiąca, i mam przypuszczenia ,że od czasu jak mój brat odpalał po kablach swoje Polo.
Komputer nie pokazuje tak jak to było dawniej swoich ustawień,, tzn pokazuje,ale po wyłączeniu zapłonu jakby się resetował i wszystko nalicza od nowa.
Czy ktoś z was miał podobny problemik u siebie ?? Czy macie jakieś pomysły gdzie szukać przyczyn.

Pozdrawiam wszystkich miłośników marki VW.

Ps.. U mnie w domku są aż 4 autka z tej fabryki. 2x POLO Coupe 1.1 i 1.4D Golfik MK3 TDI i Mk4 TDI... więc sami widzicie ,że sentyment mam :bajer:



VolksWariat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob paź 20, 2007 12:58
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: VolksWariat » czw paź 16, 2008 20:35

Mam nadzieje że kolega mi wybaczy:) ale podepnę się pod ten temat. Też mam wariata z tym że ATD z 2003r. i od jakiegoś czasu(miesiąc?) komputer zaczął pokazywać dziwne wartości na biegu jałowym kiedy koła się toczą. Mianowicie dojeżdżam powoli do skrzyżowania i zrzucam sobie na luz i zaczynam się zatrzymywać a komputera zamiast wskazywać chwilowe spalanie na poziomie 0.6-0.7(tak było kiedyś - czyli bieg jałowy) pokazuje jakieś inne wyssane z palca wartości. Zauważyłem że czasem jest to zależne od prędkości toczenia się. Nie jest to jakieś kłopotliwe ale intryguje no i komputer nie pokaże wiarygodnego spalania średniego.
Wie ktoś co to za dziadostwo??

[ Dodano: 16 Paź 2008 20:37 ]
A co do problemu kolegi. Nie poluzowały Ci się czasem klemy na aku?? I czy pozostałe ustawienia jak radio i klima (jeżeli masz climatronic) zostają jak były?
Ostatnio zmieniony czw paź 16, 2008 20:36 przez VolksWariat, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » czw paź 16, 2008 21:08

Co do Twojego problemu to czytałem na forum ,o tym samym co Ty masz u siebie,tzn dziwne wskazania spalania na jałowym.Podobno komp oblicza to co 30m, i okazuje się ,że to nie jest żadna awaria bo wielu forumowiczów ma tak samo u siebie jak Ty .Co do moich klem,, hmm nie sprawdzałem ,jutro popatrzę i dam znać.

Ps.. Klima -radio wszystko ok



VolksWariat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob paź 20, 2007 12:58
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: VolksWariat » pt paź 17, 2008 14:30

Kurcze ale u mnie wcześniej tego nie było. Pracował na jałowym to pokazywał spalanie odpowiednie dla biegu jałowego a teraz coś mu się zrobiło i świruje. A u Ciebie to dziwna sprawa...



Awatar użytkownika
MIT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 29, 2007 17:04
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: MIT » pt paź 17, 2008 23:43

Też mam tak ze jak jadę np. na 6 biegu 120 to komp pokazuje przykładowo 5,5 litra a na biegu jałowym na postoju 21 litrów ..heh i też nie wiem co to za dziadostwo,tyle ze ja mam tak od kupna autka...ale fakt faktem zawyża to średnie spalanie :otepienie: ...komputerowo.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości