mega problem kto pomoże!! obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

coooler1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw gru 06, 2007 20:23
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

mega problem kto pomoże!! obroty

Post autor: coooler1984 » pn wrz 29, 2008 20:01

golf 1,4 96 rok silnik aex! problem codzienny gasnie przy dojezdzie do swiateł redukcji itp. ale!! rowniez reaguje mi na pedal hamulca na postoju jak mu wciskam to lekko sie podbije i pzygasa!! i zrobilem tak jak idzie przewod od serwo do przepustnicy jest taki zaworek z zaslepkami!! wzialem sciagnalem jedną i nagle przestał gasnąć obroty na rozgrzanym sa ok 750 to chyba lekko zaduzo bo wczesniej mial 600-650 alre czy to moze byc wina przewodu ze ma za malo powietrza??



Awatar użytkownika
Hans-Hans
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 580
Rejestracja: wt maja 06, 2008 14:00
Lokalizacja: Dądrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Hans-Hans » pn wrz 29, 2008 20:35

AEX obroty biegu jałowego 650-750 obr/min

[ Dodano: 29 Wrz 2008 20:38 ]
Masz uszkodzony zaworek jedno strony dlatego po zdjenciu zaslepki odblokowałes obiek.



coooler1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw gru 06, 2007 20:23
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: coooler1984 » pn wrz 29, 2008 20:55

no wlasnie ez tak myslalem!! jesli to bedzie to to jestemy dobrymi mechaniorami bo bylme u dwoch i zaden nie mial pojecia dlaczego wariuja obroty!! tylko wlasnie mam problem z tym wezem bo z tego co wiem to musze kupic caly zaworku nie dostane samego:P i do tego nowego nie ma na szrocie musze wykombinowac:P tylko zeby tez nie byl zepsuty:P



Awatar użytkownika
Hans-Hans
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 580
Rejestracja: wt maja 06, 2008 14:00
Lokalizacja: Dądrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Hans-Hans » pn wrz 29, 2008 21:02

Niema tak zle VW unas ci dostatek a chandlaży częsci też np giełda.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 29, 2008 21:26

zdejmując zaślepkę zubożyłeś mieszankę. Radziłbym dowiedzieć się czy nie jest za bogata. Na przykład podłączyć auto pod komputer, po ponownym założeniu zaślepki.
Ostatnio zmieniony pn wrz 29, 2008 21:28 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

coooler1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw gru 06, 2007 20:23
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: coooler1984 » wt wrz 30, 2008 21:05

własnie o elektryke sie sprawa rozbijała bo na kompie nic nie wyskakiwało ze cos jest nie tak i to podlaczalem trzy razy!! wiec jakas czesc mechaniczna narazie szuakm tego weza z zaworkiem w sklepeie problem z tym lekki:P

[ Dodano: 30 Wrz 2008 21:14 ]
a propo tej mieszanki!! ale zauwazylem ze chodzi jednak tak samo jak z zaslepka na biegu ta sama predkość, ale wytdaje mi sie ze jest bardziej zwawy przy nizszej predkosci oborotwej. i np reagowal mi na swiatla jak wlaczalem mijania to teraz przestał moze minimalnie a wtedy normalnie przygasal na cieplym silniku ale jak np przytzrymam dluzej hamuelc teraz to mi zawarjuja obroty an postoju ale musze je dluzej trzymać!! jakies sugestie??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 30, 2008 21:15

Przecież nie jesteś pewien czy jest zepsuty. Puszcza powietrze w jedną stronę a w drugą nie, chyba nie problem dmuchnąć i sprawdzić go. Wydaje mi się że problem jest gdzie indziej, ale próbuj


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

coooler1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw gru 06, 2007 20:23
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: coooler1984 » sob paź 04, 2008 10:06

Dobra jednka miales racej to nie węzyk!! bo znouw mi zaczyna wariowac, ale jeszcze jedno skojarzylem jak odkrecilme przepustnice to na zewnatzr od tej okragłej uszczelki było bardzo mokro ale nie benzyną tylko jakby olejem z wodą nie wiem ale dziwne przeciez on ssa tam a nie *#cenzura#*?? czy to bedzie przyczyną?? czy to normalne ale ewidentnie z podniej wali a teraz jak to zrobilme to ja odwrocilem:P nie wiem no kon by sie usmial z tego wszystkiego:P



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob paź 04, 2008 10:21

Konkretnie nie pomogę nie znam tego silnika. Moge ogólnie napisać :masz za bogatą mieszankę nie wiem z jakich przyczyn. Być może trzeba przepustnicę wyczyścić i zaadoptować, a być może walnął regulator ciśnienia paliwa (zdejm mu wężyk od podciśnienia i sprawdź czy nie ma w nim benzyny - ma nie być). Potrzeba ci lepszych diagnostów nie wierzę żeby VAG nie wykazał w tym wypadku choćby nieprawidłowego współczynnika lambda.
Ostatnio zmieniony sob paź 04, 2008 10:22 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

coooler1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw gru 06, 2007 20:23
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: coooler1984 » ndz paź 05, 2008 16:15

Dobra rozumiem!! tylko tak ktory to wezyk od podcisnienia!! gdzie nie powinna byc beznyzna??!! od czgeo on idzie:Pdwa badal mi mechaniior sonde i jest z nią oki ale odczyt chyba cos z tym mialem bo jak z kolega patrzalem on ma kable i na laptopie badalizmy to on ma passssata ale cos mi mowil ze dziwny jest odczyt ale nie wiedzial czy napewno zly!! a fakt czyscilem ja ze dobryhc kilka razy wykrecalem itp!! i nigdy nie adopotowalem a mozesz mi w skrocie napisac jak to zrobić????



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 489 gości