Cieknie płyn chłodnicy ze zbiornika, temp silnika 100%

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MasterADM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob sty 12, 2008 14:21
Lokalizacja: Z SIECI

Cieknie płyn chłodnicy ze zbiornika, temp silnika 100%

Post autor: MasterADM » ndz wrz 21, 2008 11:21

Dzień Dobry

Mam kolejny problem z moim golfem 3 1.8 75KM AAM + LPG. Otóż dzisiaj po przejechaniu 5 KM zauważyłem, że temperatura sinika podniosła się do 100% oraz unosiła się para z silnika. Podjechałem na stację i po podniesieniu maski zauważyłem cały mokry zbiornik gdzie wlewa się płyn do chłodnicy oraz wszystko po nim było mokre. Tak jak by z niego cieknął płyn. Do tego słuchać było głośne syczenie z cienkiego przewodu który idzie od górnej części zbiorniczka w stronę silnika. Wytarłem zbiornik i po dojechaniu do domu znowu zauważyłem mokry zbiornik dokładnie po środku na łączeniu.

Tutaj opisuje kilka dni temu problem z nagrzewnica http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2202346#2202346 i nie wiem czy to może mieć coś wspólnego z tym problemem.

Bardzo proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony pn wrz 22, 2008 20:45 przez MasterADM, łącznie zmieniany 1 raz.



gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » ndz wrz 21, 2008 11:42

Skoro jest nieszczelnosc to trzeba sprawdzic gdzie i ja usunac.Wytrzyj dokladnie wszystko odpal samochod i stoj nad zbiornikiem plynu i obseruj gdzie zacznie cieknac.Obstawiam nieszczelny korek od zbiorniczka ewentualnie waz skoro jak pisales slychac syczenie z niego...Ale syczec moze tez spod korka jesli jest nieszczelny.Takze sprawdz to dokladnie.


Było MK3 - obecnie w trakcie poszukiwań następcy...

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » ndz wrz 21, 2008 13:02

Zapewne wyrzuca tobie płyn przez korek zbiorniczka. Powodem jest zbyt duże ciśnienie w układzie. W płynie nie pływaja przypadkiem tłuste oczka(olej) , sprawdz poza tym czy dolny ąż chłodcny jest równie ciepły co górny.
Czasami pomaga wymiana korka.
Jesli bedziesz miał okazje to podmien go na moment i sprawdz czy bedzie ok.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 21, 2008 13:15 przez Maćkooo, łącznie zmieniany 1 raz.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

MasterADM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob sty 12, 2008 14:21
Lokalizacja: Z SIECI

Post autor: MasterADM » ndz wrz 21, 2008 16:07

Panowie sprawa wygląda tak: Przejechałem się kawałem i po 2 km temperatura silnia 100% i zaczęło parować spod maski. Szybko podnoszę maskę a tam płyn prawie przy korku (tak poszedł do góry) i lało się z prawej strony zbiornika jak z kranu oraz syczenie z cienkiego górnego węża zbiorniczka. Do tego wąż na dole pod chłodnicą był zimny a górny gorący. Nie wiem co się dzieje. :/



Awatar użytkownika
Hans-Hans
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 580
Rejestracja: wt maja 06, 2008 14:00
Lokalizacja: Dądrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Hans-Hans » ndz wrz 21, 2008 17:18

Jesli wąsz na dole był zimny to masz padnęty termostat . Ale sprawdz korek



MasterADM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob sty 12, 2008 14:21
Lokalizacja: Z SIECI

Post autor: MasterADM » ndz wrz 21, 2008 21:39

Hans-Hans pisze:Jesli wąsz na dole był zimny to masz padnęty termostat . Ale sprawdz korek
Panowie właśnie pomyślałem o termostacie. Pewnie się zablokował i nie otwiera przez co rośnie temperatura silnika i wywala płyn. A płyn wyrzucany jest przez otwór z zbiorniczku który właśnie w takich sytuacjach do tego służy. Jutro odstawiam auto do mechanika i mam nadzieje że to będzie tylko termostat:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 435 gości