bezpiecznik i wieczne problemy :/

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Laik86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr maja 02, 2007 23:59
Lokalizacja: Utah

bezpiecznik i wieczne problemy :/

Post autor: Laik86 » śr sie 20, 2008 14:05

Witajcie

pojawił mi się problem... nie bede rozpisywał jaki sprzet posiadam bo to chyba nie jest istotne :p .. ze 4 miesiące wszystko działalo tzn. przedni zestwo odsep. do tego wzmacniacz 5-cio kanałowy i skrzynia w bagazniku i radio do tego
wszystko mi smigało pieknie pewnego dnia wchodze do auta i cisza :goof: mysle i mysle poszedlem zobaczyc bezpiecznik na kablu patrze ze jest spalony :| mowie jakim prawem :/ no to wsadzilem i znow smigało elegancko :D odpalilem auto właczam grajka i znow cisza :| dodam ze na zgaszonym aucie śmiga okej wszytsko bezpiecznik się nie pali ... nic na to nie poradzilem :/ wiec odłaczylem sprzet i jezdzilem jakis czas bez niego okolo 3 tygodni po tym czasie wlaczylem wszystko popodłaczalem i odziwo normalnie smigało ale tylko przez 3 dni :\ podczas powrotu na trasie szybkiego ruchu tak nagle przestlo mi to znow grać :/ zatrzymalem sie na zajeździe i wsadzilem nowiutki bezpiecznik 40A i niby działo jechalem jechalem usłyszalem trzask w głośnikach i radio sie wyłaczylo i po chwili się włączyło ale juz bezpiecznik sie w tym momencie spalił :/ bo nie grały głośniki :/

i do dzis nie mam pojęcia co to moze być :/ pomocy chłopaki :crazy: bo zaczynam mieć dosc tego auta :grrr:


dodam jeszcze ze mam kable do wzmacniacza 10mm2, nie wiem czemu strzela ten bezpiecznik :/ grało mi dobrze przez prawie 4 miesiące i teraz takie szopki się dzieją :/ na wzmacniaczu mam bezpieczniki po 20A
Ostatnio zmieniony śr sie 20, 2008 14:08 przez Laik86, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » śr sie 20, 2008 14:59

Kabel może być trochę za mały do takiego zestawu. Sprawdź też, czy nie jest gdzieś przetarty.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
pies86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:24
Lokalizacja: Wodzislaw Sl

Post autor: pies86 » śr sie 20, 2008 18:08

na 90% przebicie na kablu z instalacji CA.Bawiłem się u kumpla z tym samym problemem tyle ze jemu przy włączeniu audio wywalało bezpiecznik z świateł-przyczyna uszkodzona izolacja na + z radia.Żeby nie wybebeszać wszystkich kabli wejs 1 grubszy ok 6m i podmieniaj do pod każdy przewód przy każdej zmianie zapal samochód.powinno szybko wykazać który uwalony.



Awatar użytkownika
Laik86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr maja 02, 2007 23:59
Lokalizacja: Utah

Post autor: Laik86 » śr sie 20, 2008 19:54

chodzi CI o kablem od wzmacniacza ?? czy kable od radia z tej wiązki ktora wychodzi za radiem ??

[ Dodano: 20 Sie 2008 20:04 ]
jeszcze są 2 rzeczy o ktorych musze napisac :p wczoraj bylem u mechanika i mi przykrecal jakąs mase ale od zapłonu czy czegos tam bo śrubka byla poluzowana ( przewod po prawej silnika, tak na boku pokrywy górnej *tej czarnej)) - nie wiem czy to ma cos do radia i druga sprawa wyciągalem wczoraj radio i wsadzilem i dziis taka szopka ze w głośnikach tych co mam pod wzmacniaczem słyszalem obroty silnika <co jest> tzn. taki pisk kotry sie nasilal ze wzrostem obrotów, a jak mi strzelil bezpiecznik to tylne głośniki hmm powyzesz połowy regulatora nie grały tylko charczały :| - normalnie cuda się dzieją :grrr:



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » śr sie 20, 2008 20:11

Czytałeś ?
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ght=wywala



Awatar użytkownika
Laik86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr maja 02, 2007 23:59
Lokalizacja: Utah

Post autor: Laik86 » śr sie 20, 2008 21:03

tak czytalem, tylko u mnie kabel zasilający jest na 99% okej tak mi sie wydaje .. uszkodzic to sie nie ma prawa uszkodzic.. a przepalic to chyba tez raczej trzeba wykluczyc



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » śr sie 20, 2008 21:12

Pewnie kabel RCA masz nieekranowany i dlatego słychać obroty silnika.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr maja 02, 2007 23:59
Lokalizacja: Utah

Post autor: Laik86 » czw sie 21, 2008 00:06

hmm no ale pol roku działało bez najmniejszych problemow i zakłuceN :/

[ Dodano: 21 Sie 2008 00:11 ]
myśle o tym co napisał pies86, bo serio moze cos z tymi kablami jest nie tak :/ tylko na elektryce sie za bardzo nie znam :/ a zas jechac gdzies do fachowca to oni tylko wszedzie ręce po "hajs" wyciagaja :p


P.S. a powiedzcie mi czy ostatnio mnie nie zaduzo skasowali w warsztacie .. wymiana łożyska z tyłu (nie mialem swoich części) i w tym samym kole mialem padnięty czujnik ABS ( czujnik sam kupilem ale taki za 21 zł na allegro z inna wtyczka i mi tam ją przerabiali - znaczy przekladali ta starą) z czujnikiem był problem bo sie sroba ukręciła i trzebabylo wiercic i gwintować - za wszystko zapłacilem 198 zł ...



python

Post autor: python » czw sie 21, 2008 07:24

Laik86, obroty w glosnikach posprewdzaj RCA jak jrst ok to filterek zapodaj chyba ze masz pionke radio to mase z RCA do masy z radia i powinno byc ok



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » czw sie 21, 2008 12:52

Może chodzi o generowanie większej ilości watt-ów , mając na uwadze 12v i 14,4v ... zakłucenia nie mają nic wspólnego z "paleniem bezpiecznika", chociaż :)
Ostatnio zmieniony czw sie 21, 2008 12:54 przez Cookiemonster, łącznie zmieniany 1 raz.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
pies86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:24
Lokalizacja: Wodzislaw Sl

Post autor: pies86 » czw sie 21, 2008 18:41

Laik86 jak masz podpięty "- " idący ze wzmaka?na masę czy na - w aku? bo chyba mi cos zaświtało.....jeśli wszystkiego jeszcze nie rozbebeszyles a masz minus ze wzmaka podpięty pod masę to najpierw spróbuj odłączyć masę i pościć kabel minusowy ze wzmaka do minusa na aku


Ps.jesli to nic nieda nawet jesli sie nieznasz na elektryce to jest latwe do zrobienia .poprostu wez jeden nowy kabel i po kolei zastepuj go.np najpierw odlacz plus i w miejsce plusa podlacz nowy kabel jak wylali bezpiecznik to jedz dalej....powodzenia i milej zabawy:) jak sie uda napisz...
Ostatnio zmieniony czw sie 21, 2008 18:46 przez pies86, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw sie 21, 2008 19:41

A ja powiem krótko. Jest gdzieś zwarcie, bo bezpiecznik sam z siebie nigdy nie strzela.
Nie wiem jaki masz wzmacniacz, ale może być też taka opcja, że w samym wzmacniaczu robi się zwarcie. Ale to mniej prawdopodobna opcja.

Na ten moment to albo pruj kabel plusowy z auta, albo kup kawał drugiego i podłącz dosłownie na sztukę. Jedynym sposobem na dojście do prawdy jest wykluczanie poszczególnych elementów, więc do roboty :bigok:



Awatar użytkownika
Laik86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr maja 02, 2007 23:59
Lokalizacja: Utah

Post autor: Laik86 » czw sie 21, 2008 21:08

pies86, masa ze wzmacniacza jest podpieta do karoserii ( najpierw mialem do śruby z lampy teraz do śruby na kielichu ... )

te kable mam sztukować za radiem do tych przewodow co idą do kostki ??

[ Dodano: 21 Sie 2008 21:15 ]
no nic jutro wyciagne cały kabel plusowy od wzmacniacza ... i lukne cały dokładnie...


tylku kumajcie to bo mam tez podpiete tylne głośniki pod samo radio i jak strzeli bezpiecznik na kablu od wzmaka to one grają normalnie tzn. te tylne pod radiem ... przynajmniej grały :/ bo teraz cos zaczeło sie dziac :/ jutro wyjme to radio raz jeszcze i tam zobacze czy sie cos nie pochrzaniło :/



Awatar użytkownika
pies86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:24
Lokalizacja: Wodzislaw Sl

Post autor: pies86 » czw sie 21, 2008 23:09

nie masz kable sprawdzić te od wzmaka i "- "podłącz do aku a nie do masy.jeśli masz wzmacniacz przykręcony do jakiejś metalowej części karoserii to odkrec go o połz na czymś co nie przewodzi prądu morze być szmatka bądź te płótno co masz wyścielony bagażnik i spróbuj odpalić samochód i załącz nutę



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości