Przelozenie MFA z licznika starszego typu do nowszego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

makacz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr lut 14, 2007 17:37
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Przelozenie MFA z licznika starszego typu do nowszego

Post autor: makacz » pn sie 11, 2008 19:10

Witam serdecznie
W moim golfiku 2.0 GTI 8V motor ADY rp1995 przestał działac wyswietlacz MFA(raz cos tam sie pojawiało albo wogole nic) i w zwiazku z tym ze zadnych danych nie mogłem odczytac godziny,spalania,temperatury itp (ale kilometry obok pokazywał normalnie) kupiłem licznik na szrocie na pewno starszy moze o rok od mojego.
Przełozyłem go i MFA działa :) ale są pewne rzeczy których nie było na starym liczniku:
- wskaznik paliwa i temp płynu chłodzacego po przekreceniu klucza "nachodzą" powoli,wiem ze moze niektore Golfy III tak mają ale w moim było "od razu" przez co wskaznik paliwa był full dokładny a ten sobie robi wyrazną tolerancje zwłaszcza na zakretach :( co mnie boooli !
Mam pytanie: czy mozna przełozyc sam wyswietlacz MFA z tego licznika co kupiłem do tego starego (ale z wymiatającymi wskaznikami )?
Czy jest to mozliwe i duzo z tym zabawy?
Bardzo prosze o pomoc bo te wskazniki śpiące to jeszcze bym przeżył ale to ....czerwone podswietlenie MFA i kilometrów to nieeee!
Ostatnio zmieniony wt sie 12, 2008 20:59 przez makacz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sie 11, 2008 20:50

czerwone to przeróba samodzielna albo nie wiem czy od seata nie miały czerwonego.
Znajdź sobie porady o zmianie koloru podświetlenia licznika w mk3, jest tego pełno i jest to łatwe, wiele osób chciałoby mieć czerwone i przerabiają


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

makacz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr lut 14, 2007 17:37
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: makacz » wt sie 12, 2008 19:37

Paweł Marek pisze:czerwone to przeróba samodzielna albo nie wiem czy od seata nie miały czerwonego.
Znajdź sobie porady o zmianie koloru podświetlenia licznika w mk3, jest tego pełno i jest to łatwe, wiele osób chciałoby mieć czerwone i przerabiają
wiec tak: rozkreciłem i zamiana samego wyswietlacza nic nie daje bo nie pasuje
ten licznik co kupiłem jest od modelu 1992... wiec nici z tego!
dzieki za porady
pozdro

a moze ktos ma do sprzedania licznik do GTI z 1995 roku lub cos koło tego?
jesli tak piszcie na gg 155 83 24
mariusz



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 467 gości