Komputer pokładowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

b3k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lip 23, 2008 16:11
Lokalizacja: LBN

Komputer pokładowy

Post autor: b3k » śr lip 23, 2008 16:38

W lutym ściągnąłem od naszych zachodnich braci dwuletniego Golfa V, pomimo praktycznie pełnego wyposażenia w samochodzie brakuje mi komputera pokładowego. Nie mówię już o systemie MFA, bo ten nie jest mi potrzebny, ale chciałbym mieć wyświetlane podstawowe informacje takie jak średnie spalanie i w instrukcji do samochodu jest napisane że oprócz systemu MFA może być zainstalowany prostszy komputer, o który mi właśnie chodzi. Co więcej mam między zegarami wyświetlacz, który wymiarami odpowiada temu z "mniejszego" komputera, jednak poza podstawowymi informacjami takimi jak godzina, temperatura i przebieg nie wyświetla nic innego. Pytanie moje jest takie, czy to jest kwestia wymiany jakiegoś procesora, czy szykuje sie jakaś bardziej zorganizowana akcja ? I ile to może kosztować i kto to może zrobić (oprócz autoryzowanego dealera).

Z góry dziękuje, pozdrawiam i przepraszam jeśli gdzieś to sie już powtórzyło, ale mimo usilnych poszukiwań nie mogłem znaleść tego na forum.



ezop11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:34
Lokalizacja: łódź

Post autor: ezop11 » pn paź 20, 2008 00:25

Jestem w stanie ci pomóc 1000 zł mniejwięcej koszty całej operacji(cena części używanych) i dobry mechanik. W serwisie 2500 zł z nowymi zegarami. Warunek samochód do 2007r.



dodo14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:35
Lokalizacja: Dębica

Re: Komputer pokładowy

Post autor: dodo14 » pn paź 20, 2008 08:38

b3k pisze:W lutym ściągnąłem od naszych zachodnich braci dwuletniego Golfa V, pomimo praktycznie pełnego wyposażenia w samochodzie brakuje mi komputera pokładowego. Nie mówię już o systemie MFA, bo ten nie jest mi potrzebny, ale chciałbym mieć wyświetlane podstawowe informacje takie jak średnie spalanie i w instrukcji do samochodu jest napisane że oprócz systemu MFA może być zainstalowany prostszy komputer, o który mi właśnie chodzi. Co więcej mam między zegarami wyświetlacz, który wymiarami odpowiada temu z "mniejszego" komputera, jednak poza podstawowymi informacjami takimi jak godzina, temperatura i przebieg nie wyświetla nic innego. Pytanie moje jest takie, czy to jest kwestia wymiany jakiegoś procesora, czy szykuje sie jakaś bardziej zorganizowana akcja ? I ile to może kosztować i kto to może zrobić (oprócz autoryzowanego dealera).

Z góry dziękuje, pozdrawiam i przepraszam jeśli gdzieś to sie już powtórzyło, ale mimo usilnych poszukiwań nie mogłem znaleść tego na forum.
Kolego nie chce mi się wierzyć ze nie ma MFA w dwuletnim aucie.
Przecież to standard.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Komputer pokładowy

Post autor: doggie » pn paź 20, 2008 08:45

dodo14 pisze:
Kolego nie chce mi się wierzyć ze nie ma MFA w dwuletnim aucie.
Przecież to standard.
żaden standard kolego, wersja "Trendline" tego nie posiada chyba że na zamówienie w doposażeniu

[ Dodano: Pon 20 Paź, 2008 ]
b3k pisze:W lutym ściągnąłem od naszych zachodnich braci dwuletniego Golfa V, pomimo praktycznie pełnego wyposażenia w samochodzie brakuje mi komputera pokładowego. Nie mówię już o systemie MFA, bo ten nie jest mi potrzebny, ale chciałbym mieć wyświetlane podstawowe informacje takie jak średnie spalanie i w instrukcji do samochodu jest napisane że oprócz systemu MFA może być zainstalowany prostszy komputer, o który mi właśnie chodzi. Co więcej mam między zegarami wyświetlacz, który wymiarami odpowiada temu z "mniejszego" komputera, jednak poza podstawowymi informacjami takimi jak godzina, temperatura i przebieg nie wyświetla nic innego. Pytanie moje jest takie, czy to jest kwestia wymiany jakiegoś procesora, czy szykuje sie jakaś bardziej zorganizowana akcja ? I ile to może kosztować i kto to może zrobić (oprócz autoryzowanego dealera).

Z góry dziękuje, pozdrawiam i przepraszam jeśli gdzieś to sie już powtórzyło, ale mimo usilnych poszukiwań nie mogłem znaleść tego na forum.
tu masz opisany ten problem http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=189930
Ostatnio zmieniony pn paź 20, 2008 08:47 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 541 gości