Elek. szyby - otwieranie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Forest89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 565
Rejestracja: pn lut 25, 2008 12:48
Lokalizacja: Osaka
Kontakt:

Elek. szyby - otwieranie

Post autor: Forest89 » wt lip 01, 2008 13:34

Witam.
W moim Golfie IV mam elektryczne szyby (przód i tył) i chciałbym się zapytać jak należy naciskać przyciski, aby nacisnąć raz i dalej szyba otwierała się sama do końca. Kilka razy tak mi się przypadkiem udało nacisnąć, ale jak próbowałem drugi raz to już musiałem trzymać przycisk do końca, żeby się szyba otwarła czy zamknęła. To jak to jest? Wytłumaczcie mi :)



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt lip 01, 2008 14:52

jest tak, że przyciski sterowania szyb są przyciskami dwupozycyjnymi :
przy lekkim ich naciśnięciu/podniesieniu szyby się opuszczają/podnoszą jak przytrzymujemy przycisk ale wystarczy tylko mocniej go wcisnąć lub pociągnąć do góry i puścić i szyba idzie sama, przełączenie się w tryb automatycznego przesuwu jest wyczuwalne przy mocniejszym wciśnięciu/dźwignięciu tego przycisku.
Ostatnio zmieniony wt lip 01, 2008 14:54 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
Forest89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 565
Rejestracja: pn lut 25, 2008 12:48
Lokalizacja: Osaka
Kontakt:

Post autor: Forest89 » wt lip 01, 2008 15:31

Dzięki Sztomel dzisiaj wieczorem jak pojadę na przejażdżkę to spróbuję ;)



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » wt lip 01, 2008 16:11

Forest89 pisze:jak pojadę na przejażdżkę to spróbuję
ale to działa tylko na przednie szyby, szyby z tylnej kanapy można otwierać i zamykać tylko poprzez przytrzymanie przycisku


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Forest89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 565
Rejestracja: pn lut 25, 2008 12:48
Lokalizacja: Osaka
Kontakt:

Post autor: Forest89 » wt lip 01, 2008 16:29

kulon-x pisze:ale to działa tylko na przednie szyby, szyby z tylnej kanapy można otwierać i zamykać tylko poprzez przytrzymanie przycisku
Tak myślałem :)



Awatar użytkownika
bora gdz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt maja 16, 2008 23:38
Lokalizacja: Grudziądz - Lotnisko
Kontakt:

Post autor: bora gdz » wt lip 01, 2008 17:14

Forest89 pisze:Witam.
W moim Golfie IV mam elektryczne szyby (przód i tył) i chciałbym się zapytać jak należy naciskać przyciski, aby nacisnąć raz i dalej szyba otwierała się sama do końca. Kilka razy tak mi się przypadkiem udało nacisnąć, ale jak próbowałem drugi raz to już musiałem trzymać przycisk do końca, żeby się szyba otwarła czy zamknęła. To jak to jest? Wytłumaczcie mi
no chyba że coś ci nie styka, u mnie normalnie też jest automatyczne podnoszenie/opuszczanie, aczkolwiek ostatnio coś szwankowało i musiałem trzymać przycisk.... dodam ze po jakims czasie samo się naprawiło :grin:

Podobnie jak z lampkami oświetlenia wnętrza i bagażnika---> raz działaja wszystkie a raz tylko niektóre... MKIV tak maja :grrr:


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/405752.html][img]http://images.spritmonitor.de/405752.png[/img][/url]

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=171775

http://pl.youtube.com/watch?v=x11ngwf7C1Q

Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » wt lip 01, 2008 17:53

Gdzieś widziałem fajny link do przeróbki tylnych szyb na automatyczne jak znajdę to wrzucę... gdzieś na niemieckiej stronie


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 523 gości