Problem z ręcznym i nawiewem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bielu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pt sie 03, 2007 22:09
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Problem z ręcznym i nawiewem

Post autor: Bielu » sob cze 14, 2008 16:01

Siemka. Mam taki mały problem wczoraj prawdopodobnie za mocno zaciągnęłem hamulec ręczny coś pod wajchą strzeliło i teraz musze go zaciągnąć mocno żeby złapał. Gdzie można go naciągnąć albo coś z tym zrobić. Prosze o odpowiedź bo dziś mam czas to zrobić.
Pozdro
Ostatnio zmieniony sob cze 14, 2008 16:39 przez Bielu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
remik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 21:55
Lokalizacja: Z miasta

Post autor: remik » sob cze 14, 2008 16:24

witam :D
rozbierz tunel srodkowy od tego ręcznego (dwa wkręty pod popielniczką) i wyciagnij go...zdaje mi sie ze na regulacji Ci przeskoczył gwint...ale pewny nie jestem...
a reguluje sie takimi dwoma jakby pręcikami z nakrętkami na klucz 10, a jezeli by skonczył Ci sie gwint, to daj jakas tulejke...
mam nadzieje ze jakos pomogłem
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Bielu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pt sie 03, 2007 22:09
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Bielu » sob cze 14, 2008 16:39

Ok wieczorem spróbuje i dam znac czy było oki. A mam jeszcze jeden mały problem bo ostatnio przekręcałem ustawienie nawiewów na nogi i cos poleciało i zablokowało sie pokrętło tzn. Nie moge przekręcic maks w lewo na miejsce nawiwu na szybe, a i w żadnej pozycji nie wieje w nogi. Jak można temu zaradzić
Pozdrowionka



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » sob cze 14, 2008 16:41

Bielu pisze:Jak można temu zaradzić
Trzeba rozkrecic panel nawiewu i sprawdzic. Pokretla sie sciaga sila, potem sciagasz oslone panela (trzeba popiolke wyjac) i pod nia masz 4 nakretki


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » sob cze 14, 2008 17:26

co do recznego to podejrzewam ze strzelila jedna z linek i dziala teraz tylko na jedno kolo... takie sa objawy jak wlasnie opisales... wystarczy ze zerkniesz co sie tam dzieje wyjmujac tylna popielniczke... jesli blaszka ktora podciaga obydwie linki po zaciagnieciu robi sie przekoszona to znaczy ze na jednej z linek nie ma oporu = linka uszkodzona...


Obrazek

Awatar użytkownika
Bielu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pt sie 03, 2007 22:09
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Bielu » sob cze 14, 2008 17:54

A jeżeli jewdna z dwóch strzeliła to można śmigac na jednej czy niebardzo??:). Ściągałem już panel nawiwów itd. i wszystko git wygląda to by jak coś blokowało klapke w nawiewie na nogi . W którym miejscu jest ta klapka jeśli chodzi o nawiew nóg i jak sie fo niego dostac:).
Pozdro



Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » sob cze 14, 2008 19:55

mozna ale kiedys bedziesz potrzebowal recznego w najmniej spodziewanym czasie i zacznie sie kombinowanie co tu zrobic :D poza tym teraz jest czansa ze do wymiany masz tylko 1 linke... za jakis czas do wymiany beda juz 2... 40zl za dobra linke i troche zabawy to chyba niewielki koszt :D


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości