[mk 2] wsteczny bieg 1,8 90KM

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pepe_jest_ok

[mk 2] wsteczny bieg 1,8 90KM

Post autor: pepe_jest_ok » czw cze 09, 2005 21:52

SERDECZNIE WITAM GOLFIARSKA BRAC


Wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem golfa mk 2 z hmm uszkodzona skrzynia biegow. Juz tlumacze o co chodzi. Otoz wsteczny wlacza sie poprzez nacisniecie lewarka i pozniej tak jak jedynka.

Niestety bieg po wlozeniu wyskakuje po przejechaniu doslownie kawaleczka.

2 problem jest taki ze nawet jak wcisne lewarek w podloge to on i tak wyskakuje(lewarek nie bieg tak jak w poprzednim pkt.). No i teraz na pod kazdymi swiatlami mam losowanie bo albo wrzuce wsteczny albo jedynke a pare razy zdazylo mi sie juz ruszyc z 3.

i teraz nie wiem co robic dalej:( czego to jest wina? I jaki moze byc ewentualny koszt naprawy takiej usterki.

mam nadzieje ze wyrazilem sie jasno w razie problemow bardzo chetnie rozwieje wszystkie pozostale watpliwosci.


z gory dzieqje za pomoc!



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » czw cze 09, 2005 23:25

Zdejmij mieszek na drążku i popraw blokade plastikową wstecznego biegu o ile jest...przeważnie jak ktoś na chama wbijał to się wyrobiła.

A co do wyskakującego biegu to nie wiem co może być.


Obrazek

pepe_jest_ok

Post autor: pepe_jest_ok » czw cze 09, 2005 23:46

bardziej mi chodzi o to wyskakiwanie niz o to mieszanie sie biegow,

poprostu cofanie jest tragiczne:( nie mozna nic na szybko, jakas zawrotka na waskiej drodze etc:(((((((((((



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » pt cze 10, 2005 10:13

sproboj wyregulowac lewarek moze sie przestawim , mi sie tak przestawil ale mialem problem z 5-tka bardzo ciezko wchodzila , po regulacji jest lalunia, regulacja jest przy skrzyni gdzie dochodzi lewarek z auta do skrzyni, popusc srube ustaw lewarek prosto dokrec i posprawdzaj, i sprawdz ta blokade pod gumowym mieszkiem tak jak "thegwiazdor" pisal poprzednio. pozdro



greg

Post autor: greg » pt cze 10, 2005 21:30

jeśli ciężko wchodzi to
1. albo masz problem z listwą przy mieszku
2. źle ustwione na wałku wchodzącym do skrzyni - poluzować wałek jak masz wrzuconą 3, lekko przesunąć dźwignię biegów w kierunku 5 i mocno skręcić, sprawdzić.



pepe_jest_ok

Post autor: pepe_jest_ok » pt cze 10, 2005 22:46

ciezko wchodzi 2 ale narazie z tym sobie radze natomiast wiekszym problemem jest wyskakujacy wsteczny! Dzwonilem do mechanika powiedzial ze prawdopodobnie jest to kwestia regulacji ale wolalbym uslyszec uwagi goilfiarzy a nie mechaniqw od wszystkiego!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 524 gości