cały czas docisnięte sprzegło

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pmatwijczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr mar 15, 2006 10:27

cały czas docisnięte sprzegło

Post autor: pmatwijczyk » śr kwie 09, 2008 15:27

Wiem to mój głupi błąd. Skręcałem, wrzuciłem pierwszy bieg i docisłem po gazie, od tego momentu sprzęgło nie odbija(działa jedynie w zakresie 5cm). Biegi mogę wrzucic jedynie na postoju. Gdy zapale na jedynce to delikatnie ciągnie przy docisnietym sprzęgłe do samego spodu. Patrzyłem do silnik, urwała się śruba która trzyma silnik na przedniej poduszce. Co się mogło zepsuć?



Awatar użytkownika
slimak20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr maja 09, 2007 22:27
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: slimak20 » śr kwie 09, 2008 15:51

A nie ukreciles przegłóbu zewnetrznego???ja tak mialem u siebie wymienilem cale sprzeglo a nie zauwazylem ze przeglob zewnetrzny (w srodku na wielorowku ) sie ukrecil. lub samoregulacja linki sprzegla sie zepsula.a jaki silnik?


VW=bezawaryjność>>szyk>>styl;)

pmatwijczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr mar 15, 2006 10:27

Post autor: pmatwijczyk » śr kwie 09, 2008 16:01

Silnik 1.9 D. Przegub mysle że nie, gdy wrzuce bieg moge jechać do przodu ale na zapalonym silniku nie mogę przeżucać biegów bo sprzęgło trzyma



Awatar użytkownika
slimak20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr maja 09, 2007 22:27
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: slimak20 » śr kwie 09, 2008 16:08

a patrzyles na stan linki sprzegla i na (mechanizm samoregulacji linki) ściagnij zabezpieczenie z linki (taka metalowa blaszka ) i sprawdz jak dziala mechanizm samoregulacji ,czy sie chowa i wysuwa bez żadnego oporu .Sprawdz najpierw linke! dociski sa w vw jak w czolgu i raczej sie nie psuja ,


VW=bezawaryjność>>szyk>>styl;)

tomek-bielawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob maja 12, 2007 13:49
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: tomek-bielawa » pt kwie 11, 2008 20:59

Miałem dokładnie to samo, tyle że u mnie okazało się że pekł stelarz na którym zamocowane są pedały i to spowodowało że nie mogłem do końca docisnąc sprzęgła.
A jak wciskałem sprzęgło to pedał chamulca delikatnie sam się wciskał i schodził w lewo.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości