Sonda lambda i zaplon

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

filipneo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 08:37
Lokalizacja: Limanowa

Sonda lambda i zaplon

Post autor: filipneo » sob kwie 05, 2008 16:03

Witam. Posiadam golfa mk2 Gti 8v z gazem. Autko jest z 92 roku i mam maly problem. Auto chodzi dobrze, wszystko jest ok, przyspieszenie tez powiedzial bym ze bez zarzutu ale jak sie okazalo po sprawdzeniu zaplonu na lampie, nie przyspiesza on i tu pojawia sie problem... CZEMU? Wiec idac dalej sprawdzilismy wszystke polaczenia na kablach miernikiem i wszystko jest ok. Okazalo sie ze sonda lambda albo jest nie podlaczona albo jej wogole nie ma poniewaz nie znalazlem kabli do nie ani zadnych wtyczek. Autem jeszcze nie bylem na kanale i nie wiem czy ona faktycznie tam jest czy moze fabrycznie jej nie ma wogole, poniewaz slyszalem ze tak tez moglo byc. Problem nr1: Zaplon nie przyspiesza, nr2: czy sonda lambda ma byc czy moze nie? Dziekuje za wszelka pomoc i prosze o rady albo nakierunkowanie na rozwiazanie problemu. Dziekuje i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony sob kwie 05, 2008 16:43 przez filipneo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » sob kwie 05, 2008 16:36

sondy w PB nie ma, tym sie rozni twoj PB(112km) od mojego PF(107km) ze twoj nie ma kata i sondy, a moj ma.


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

trepicjusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: pt mar 07, 2008 12:29
Lokalizacja: Łomża

Re: Sonda lambda i zaplon

Post autor: trepicjusz » sob kwie 05, 2008 16:44

filipneo pisze:Witam. Posiadam golfa mk2 Gti 8v z gazem. Autko jest z 92 roku i mam maly problem. Auto chodzi dobrze, wszystko jest ok, przyspieszenie tez powiedzial bym ze bez zarzutu ale jak sie okazalo po sprawdzeniu zaplonu na lampie, nie przyspiesza on i tu pojawia sie problem... CZEMU? Wiec idac dalej sprawdzilismy wszystke polaczenia na kablach miernikiem i wszystko jest ok. Okazalo sie ze sonda lambda albo jest nie podlaczona albo jej wogole nie ma poniewaz nie znalazlem kabli do nie ani zadnych wtyczek. Autem jeszcze nie bylem na kanale i nie wiem czy ona faktycznie tam jest czy moze fabrycznie jej nie ma wogole, poniewaz slyszalem ze tak tez moglo byc. Problem nr1: Zaplon nie przyspiesza, nr2: czy sonda lambda ma byc czy moze nie? Dziekuje za wszelka pomoc i prosze o rady albo nakierunkowanie na rozwiazanie problemu. Dziekuje i pozdrawiam.

miałem to Gti tam nie ma ani kata ani sondy pozdrawiam


Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!

filipneo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 08:37
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: filipneo » sob kwie 05, 2008 21:57

Dobrze wiedziec, Dzieki chlopaki, teraz tylko trzeba znalezc przyczyne tego ze mi zaplon nie przyspiesza, jezeli ktos ma jakies pomysly to piszcie. Dziekuje i pozdrawiam



trepicjusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: pt mar 07, 2008 12:29
Lokalizacja: Łomża

Post autor: trepicjusz » sob kwie 05, 2008 22:42

filipneo pisze:Dobrze wiedziec, Dzieki chlopaki, teraz tylko trzeba znalezc przyczyne tego ze mi zaplon nie przyspiesza, jezeli ktos ma jakies pomysly to piszcie. Dziekuje i pozdrawiam

nie jestem pewien ale rozrząd mógł przeskoczyć o ząbek jak źle napisałem to niech ktoś mnie poprawi z góry dzięki


Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 05, 2008 22:49

sprawdź wężyk podciśnieniowy od węża wspomagania do ECU, najpewniej spadł, pęknął, alebo nie działa czujnik podciśnienia w sterowniku.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

filipneo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 08:37
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: filipneo » ndz kwie 06, 2008 21:04

Witam. Wężyk podciśnieniowy mam zaślepiony i nie mam tej "pompki" co w innych silnikach (pf) normalnie jest. Czy jest mozliwe zebym tego fabrycznie nie mial?

[ Dodano: 06 Kwi 2008 21:05 ]
I dalej sa problemy z zaplonem... :/



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 476 gości