Jak ustawić fazy rozrządu?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Viersen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 11, 2007 02:16
Lokalizacja: Galicja

Jak ustawić fazy rozrządu?

Post autor: Viersen » pt kwie 04, 2008 19:30

Rozkręciłem prawie cały silnik. Jedynie wał korbowy pozostał na swoim miejscu,więc na nim (na jego ustaleniu) muszę oprzeć się w ponownym ustaleniu faz rozrządu. Regenerowałem głowicę (wymiana prowadnic, wymiana zaworów wydechowych i dotarcie przylgni tych że)popychacze hydrauliczne prawie puste więc nie mógłbym ustawić prawidłowo, sprzęgnięcia wałów korbowego z wałkiem rozrządu.Aby to dobrze zrobić domowym sposobem mam pytanie,czy istnieją jakieś ustalenia na korpusie silnika?Czy trzeba samemu je jakoś nanieść.Pytanie następne,od jakiego ustalenia mierzymy kąty aby maksymalny wznios zaworu dolotowego wynosił 103°.Wszystkie pytania dotyczą silnika AAZ 1.9 TD.Niecierpliwie czekam na Wasze sugestie.Pozdrawiam :crazy:



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pt kwie 04, 2008 21:31

Po co robisz sobie takie zagadki? Przecież w okienku obudowy sprzęgła masz znak, na wałku rozrządu naciecie a w kole pompy wtryskowej otwór na kołek blokujący...



Viersen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 11, 2007 02:16
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Viersen » pt kwie 04, 2008 22:20

Jesteś pewny że nie trzeba tych kątów otwarcia lub zamknięcia,zsynchronizować z wałem?Jak więc wytłumaczyć istnienie takiego zapisu w książce?Jeżeli ma to zastosowanie jako element dodatkowy,czemuż by nie sprawdzić.Dla spokojności jak mawiał Pawlak :grin: .Dla mnie to ciekawa rzecz umieć tak ustawić rozrząd,matematycznie.Pozdrawiam



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pt kwie 04, 2008 22:28

Viersen pisze:jak mawiał Pawlak
"niech mnie tu książek nie czyta".
To jest traktor i jak Helmut obliczył,ze na znaki ma być dobrze, to będzie dobrze. Poszukaj o ustawieniu rozrządu w 1,9 AAZ, albo inkszym 1,6 D, TD

[ Dodano: Pią Kwi 04, 2008 22:29 ]
Viersen pisze:nie trzeba tych kątów otwarcia lub zamknięcia,zsynchronizować z wałem?
trzeba, i to własnie się robi " na znaki "

[ Dodano: Pią Kwi 04, 2008 22:30 ]
Viersen pisze:kątów otwarcia lub zamknięcia
nie da się zmienić, bo zawory ssące i wylotowe napędza jeden wałek.



jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Jak ustawić fazy rozrządu?

Post autor: jackyz » pt kwie 04, 2008 23:56

Viersen pisze:Rozkręciłem prawie cały silnik. Jedynie wał korbowy pozostał na swoim miejscu,więc na nim (na jego ustaleniu) muszę oprzeć się w ponownym ustaleniu faz rozrządu. Regenerowałem głowicę (wymiana prowadnic, wymiana zaworów wydechowych i dotarcie przylgni tych że)popychacze hydrauliczne prawie puste więc nie mógłbym ustawić prawidłowo, sprzęgnięcia wałów korbowego z wałkiem rozrządu.Aby to dobrze zrobić domowym sposobem mam pytanie,czy istnieją jakieś ustalenia na korpusie silnika?Czy trzeba samemu je jakoś nanieść.Pytanie następne,od jakiego ustalenia mierzymy kąty aby maksymalny wznios zaworu dolotowego wynosił 103°.Wszystkie pytania dotyczą silnika AAZ 1.9 TD.Niecierpliwie czekam na Wasze sugestie.Pozdrawiam :crazy:
zrób jak pisze Stonefree.Tak to właśnie ma być.


Jacek

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » sob kwie 05, 2008 07:43




Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 415 gości