Jak wygląda mocowanie tylnej wycieraczki?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

HellMan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: pn cze 06, 2005 07:58
Lokalizacja: mazowieckie

Jak wygląda mocowanie tylnej wycieraczki?

Post autor: HellMan » wt mar 11, 2008 11:47

Witam,
autko wróciło mi od lakiernika po lakierowaniu tylnej klapy i od razu rzuciło mi się w oczy jakieś inne zamocowanie tylnej wycieraczki. Wydawało mi się wcześniej, że nie było widać otworu w karoserii na trzpień wycieraczki a teraz jak na dłoni. Pomiędzy ramieniem a karoserią na trzpieniu mam jakieś dwie okrągłe podkładki gumowe luźno założone i tyle. Może zgubili jakąś nasadkę (przykrywkę). Nie wiem. Jeżeli ktoś dysponuje jakimiś dokładnymi zdjęciami tego miejsca to bardzo bym prosił o pomoc.

Znalazłem na allegro takie zdjęcia jak poniżej. Podpowiedzcie mi czy to czarne plastik/ guma to znajduje się na zewnątrz czy pod spodem karoserii? Czy nakrętka na tym czarnym "czymś" powinna być na zewnątrz pod ramieniem?

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt mar 11, 2008 12:19 przez HellMan, łącznie zmieniany 1 raz.



czester
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:04
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: czester » wt mar 11, 2008 11:59

sprawdź kolego czy pod ramieniem wycieraczki jest duża nakrętka (klucz bodajże 22 lub 19) jeżeli jej nie ma to przy demontażu silniczka od wycieraczki poprostu pękła obudowa silnczka, wiem bo też tak mam :)


http://www.polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ES_250/78761

HellMan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: pn cze 06, 2005 07:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: HellMan » wt mar 11, 2008 12:21

czester pisze:sprawdź kolego czy pod ramieniem wycieraczki jest duża nakrętka (klucz bodajże 22 lub 19) jeżeli jej nie ma to przy demontażu silniczka od wycieraczki poprostu pękła obudowa silnczka, wiem bo też tak mam :)
Czy to ta nakrętka widoczna na drugim zdjęciu powyżej? Czy ta czarna guma jest pod czy nad karoserią? Dlaczego mówisz, że pękła im obudowa silniczka? A może po prostu zgubili tą gumę i nakrętkę?



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » wt mar 11, 2008 12:25

ta na drugim zdjęciu

[ Dodano: Wto Mar 11, 2008 11:27 ]
ta guma powinna być od środka - w klapie a na zewnatrz nakrętka



czester
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:04
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: czester » wt mar 11, 2008 12:39

właśnie na pierwszym zdjęciu jest urwany gwint co sie nakręca tą dużą nakrętkę do mocowania silniczka na zew. klapy


http://www.polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ES_250/78761

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości