Krzywa belka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bomb_A
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 22:40
Lokalizacja: Kozienice

Krzywa belka

Post autor: Bomb_A » pn lut 11, 2008 13:31

wiec jakiś czas temu najechałem na krawężnik i skrzywiłem belkę. Koła mniej więcej stoją tak z tyłu I---\ oczywiście pochylenie jest mniejsze ale jak przykładałem miarkę do nadkola to z jednej strony miałem 3cm, a z drugiej prawie 5cm. I teraz pytanie czy to może powodowac ze auto jedzie krzywo ? jak wjeżdżałem na kanał i popatrzyłem na koła względem lini prostej to różnica między tylnimi a przednimi kołami wynosi ok 10cm. czyli tył jedzie o jakies 10cm z lewo. jak się jedzie za autem to widzac mniej wiecej pół opony przedniej. Dodam, że auto jedzie prosto, nie sciąga.



robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » pn lut 11, 2008 13:36

Jeżeli faktycznie skrzywiłeś belkę ,to ona może powodować ,że samochód jedzie krzywo.Obejrzyj też czy przypadkiem nie skrzywił się czop na którym zamocowany jest bęben,a druga rzecz to mocowania belki do nadwozia ,one mają jakąś regulację.



seweryn021
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lis 19, 2007 14:46
Lokalizacja: drezdenko
Kontakt:

Krzywa belka mk3

Post autor: seweryn021 » pn lut 11, 2008 20:25

U mnie też jest podobnie jest różnica 6mm na geometri kół na tyle!!Nie ściąga wogóle w czasie jazdy zdziera tylko oponę od zewnątrz. Postanowiłem założyć nową belkę( znaczy używaną) koszt kompletnej wynosi 180 zł więc nie będę się bawił w jakieś prostowania chociaż niemiec już coś tam grzebał i nie ma za bardzo regulacji!!! pozdrawiam seweryn021



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lut 11, 2008 20:35

oby wystarczyła zmiana belki, to byłoby super, niestety, belka jest na tyle potężna że raczej przestawiły się mocowania do nadwozia. Regulacja tam jest minimalna. Trzeba będzie auto na płytę chyba brać, o ile to się opłaca.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 555 gości