[mk3] Pompa paliwa nie dziala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

baaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:49

[mk3] Pompa paliwa nie dziala

Post autor: baaq » sob maja 14, 2005 22:00

Witam. Mam taki oto problem:

Caly dzien jezdzilem sobie samochodem, bylo wszytko ok.... Za ktoryms razem nie chcial samochod odpalic. Rozrusznik krecil ale nie odpalal. Poradzilem sie kogos kto ma pojecie i tak : po diagnostyce doszlismy do wniosku ze jest to wina pompy paliwowej.... Po podlaczeniu na krotko nie dzialala.... Po wyjeciu i podlaczeniu ponownym zaczela dzialac.... Co zrobic? Czy pompa miala "zle chwile" ? Montowac ja spowrotem? Kupowac nowa ? Co radzicie ? Jezeli zamontuje i znow nie zadziala.... to gdzie szukac przyczyny usterki... ? VW Golf MK3, 1,8ABS



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » sob maja 14, 2005 22:06

Przerabiałem ten temat dzisiaj :grin: Po pierwsze nie trzeba wyciagac pompy zeby zobaczyc czy jest sprawna.Jak włączysz zapłon pownienes uslyszec takie 'bzzzzz' jezeli ni slyszysz to pompa nie dziala.

W twoim przypadku jakos tak dziwnie jak czasem dziala czasem nie,ale to chyba znak ze sie konczy :chytry: Nie chce cie martwic ale ja wymienialem dzisiaj pompe na nową i ubyło mi z kieszeni 300zł :grrr:



baaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:49

Post autor: baaq » sob maja 14, 2005 22:14

no wlasnie bzzzz nie bylo .... dlatego wyjalem z przeswiadczeniem ze zdechla .... no ale .... dziala ... coz , chyba wsadze ja spowrotem i bede czekal az dokona zywota ... Czy zrobic cos innego?



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » sob maja 14, 2005 22:16

No nie wiem mozesz zalozyc i jak bedzie działała to oki :grin: Ale nie znasz dnia ani godziny kiedy... :helm:



Awatar użytkownika
Baltazar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 09:23
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Baltazar » sob maja 14, 2005 22:24

sprawdź przekaźnik - może to jego wina, nie wiem który to - ale raz mechanik własnie wciskał mi ciemnotę że to pompa... a to chyba był przekaźnik.. bo wymiana pompy nic nie pomogła.. a potem nagle cudem zaczeła działać.. więcej do niego nie pojechałem...


Pozdrawiam,
Baltazar

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob maja 14, 2005 22:46

Baltazar pisze:sprawdź przekaźnik - może to jego wina, nie wiem który to - ale raz mechanik własnie wciskał mi ciemnotę że to pompa... a to chyba był przekaźnik.. bo wymiana pompy nic nie pomogła.. a potem nagle cudem zaczeła działać.. więcej do niego nie pojechałem...
przekaźnik 167



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob maja 14, 2005 22:48

lolo_golf pisze:Przerabiałem ten temat dzisiaj :grin: Po pierwsze nie trzeba wyciagac pompy zeby zobaczyc czy jest sprawna.Jak włączysz zapłon pownienes uslyszec takie 'bzzzzz' jezeli ni slyszysz to pompa nie dziala.

W twoim przypadku jakos tak dziwnie jak czasem dziala czasem nie,ale to chyba znak ze sie konczy :chytry: Nie chce cie martwic ale ja wymienialem dzisiaj pompe na nową i ubyło mi z kieszeni 300zł :grrr:
nowa pompa i tak tanio :?:



baaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:49

Post autor: baaq » sob maja 14, 2005 22:54

mam wielka nadzieje ze to przekaznik ... ku_bi - poradz mi jeszcze jak go zlokalizowac i zdjagnozowac....



Andrzej1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 10:57
Lokalizacja: Gliwice

Pompa

Post autor: Andrzej1 » sob maja 14, 2005 22:58

Pompa jest sterowana elektroniką,warto to sprawdzić przed wydaniem 300 zł.Kiedy był wymieniany filtr.
Andrzej Golf 1.8 RP,pozdrawiam.



baaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:49

Post autor: baaq » sob maja 14, 2005 23:11

moze troszke roztargniony bylem gdy pisalem pierwszego posta.... Po przekreceniu kluczyka, gdy pompa powinna zrobic bzzz .... nic nie bylo slychac, po podlaczeniu jej na krotko TEZ byla cisza... Filtr tez ma znaczenie ? Szczerze powiem ze nawet nie wiem gdzie on sie znajduje, filtr oleju i powietrza byl zmieniany ... ale nie paliwa ...



jaskowisnia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob lut 26, 2005 00:36
Lokalizacja: Warszawa; Łomża
Kontakt:

Post autor: jaskowisnia » ndz maja 15, 2005 01:23

baaq pisze:moze troszke roztargniony bylem gdy pisalem pierwszego posta.... Po przekreceniu kluczyka, gdy pompa powinna zrobic bzzz .... nic nie bylo slychac, po podlaczeniu jej na krotko TEZ byla cisza... Filtr tez ma znaczenie ? Szczerze powiem ze nawet nie wiem gdzie on sie znajduje, filtr oleju i powietrza byl zmieniany ... ale nie paliwa ...
Sprawna pompa zawsze po włączeniu zapłonu bez rozrusznika chwilę będzie działąć, z tym, że za pierwszym razem parę sekund, później krócej.
Sa dwie możliwości: albo szczotki przywiesiły się na moment, albo już są na wykończeniu i tylko na jakiś czas jeszcze podziałąją.



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » ndz maja 15, 2005 02:52

jak szczotki są na wykończeniu to żaden poważny mechanik nie będzie tego ruszał - do wymiany pompa....



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » ndz maja 15, 2005 07:41

Tak tylko kosztuje nowa pompa-nawet chyba 280zł.To jest w sumie sam wkład do niej.Co do filtra paliwa to jest taki duzy kolo tylniego prawego koła.Schyl sie i looknij tam i bedziesz widział :grin:



baaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:49

Post autor: baaq » ndz maja 15, 2005 09:21

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51091463 a taka ? Cena mniejsza wydatnie.. z gwarancja... Co Wy na to?

I jeszcze jedna sprawa .... jak pisalem wczesniej pompa dziala... ale... genialnie urwalismy koncowke do podlaczenia do wezyka....

Z racji oszczednosci i duzej sklonnosci do ryzyka... chcialbym ja naprawic... Moze jakby "przyspawac ja plastikim" to byloby dobrze ? Bo gdyby to zrobic jakimkolwiek klejem, to benzyna rozpusci , prawda ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 338 gości