Problem z kierunkiem i aku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
GieTrzy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 13:33
Lokalizacja: Zamość

Problem z kierunkiem i aku

Post autor: GieTrzy » śr sty 02, 2008 17:50

Witam!

Jakiś czas temu zauważyłem, ze gdy włączam kierunek w prawo to lampka mruga duzo szybciej niz gdy włączę lewy kierunek. Wysiadłem i zobaczyłem, ze nie działa mi prawy kierunek z przodu a z tyłu i na boku miga za szybko. Oprawka z przodu jest absolutnie do wymiany. Zaśniedziała cała i nie nadaje się już do niczego, ale włączyłem kierunek bez oprawki z przodu i też mrugał za szybko. Oprawkę starą wyrzuciałem i jeździłem 2 dni bez żadnej z przodu, bo zapominałem kupić i wymienić. Mineło kilka dni, wsiadam rano do samochodu i nie mogę go odpalić. Chyba padł mi akumulator. Rozrusznik zaczyna pracować przez ok 1 sekundę i cisza. Nie pali. Po paru godzinach absolutny zanik prądu. Nie ma nawet nic na wyswietlaczu który pokazuje przebieg.
Czy moze ten kierunek mieć coś wspolnego z rozładowaniem akumulatora?



Awatar użytkownika
GarageBoy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1867
Rejestracja: pt lis 04, 2005 19:45
Lokalizacja: ERW - NEB
Kontakt:

Post autor: GarageBoy » śr sty 02, 2008 18:39

GieTrzy pisze:Czy moze ten kierunek mieć coś wspolnego z rozładowaniem akumulatora?
Myślę, że raczej nie. Gdy zgasisz auto i wyciągniesz kluczyk nie powinno się zrobić zwarcie.
Napraw kierunek, podładuj aku i zobacz co będzie :bigok:
Przy okazji popatrz czy nie pali Ci się lampka (np. w bagażniku). Myślę, że to akurat zbieg okoliczności



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » śr sty 02, 2008 19:14

Szybkie miganie kierunków oznacza spaloną żarówkę zobacz wszystkie wiązki czy są całe przeczyść styki nasmaruj wazelinką i wymień ten saśniedziały być może to jego wina.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » śr sty 02, 2008 22:13

GieTrzy pisze:Czy moze ten kierunek mieć coś wspolnego z rozładowaniem akumulatora?
kierunek nic do aku nie ma
na 1 rzut podładuj aku i wymień oprawkę koszta ok 5 zł



Awatar użytkownika
GieTrzy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 13:33
Lokalizacja: Zamość

Post autor: GieTrzy » czw sty 03, 2008 09:43

Mam peż problem z aku. Rozładował się całkowicie. Nawet kontrolki sie nie swieca po przekreceniu kluczyka w stacyjce.
Wymontowałem go i chciałem podłaczyć pod prostownik, ale otworzyłem klapę i tam nie było zadnego płynu. Wiem, ze powinien być a tam już nie było go. Na instrukcji aku jest napisane: "są akumulatorami zamknietymi, zawieraja juz kwas i nie wymagają uzupełniania płynu."
Aku jest firmy Magneti Marelli.
Nie wiem czy kupić wodę destylowaną i dolać do aku i naładować czy pomyśleć nad zakupem nowego aku? pomóżcie



Awatar użytkownika
jawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: pt paź 27, 2006 14:54
Lokalizacja: WZU****

Post autor: jawel » czw sty 03, 2008 19:34

Może to akumulator żelowy zwany bez obsługowym.
GieTrzy pisze:otworzyłem klapę i tam nie było zadnego płynu
były tam otwory przez które można zobaczyć płytki?

[ Dodano: 03 Sty 2008 18:37 ]
GieTrzy pisze:"są akumulatorami zamknietymi, zawieraja juz kwas i nie wymagają uzupełniania płynu."
pewnie to 'bez obsługowy"


one loVWe

tomas1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: śr lip 12, 2006 12:27
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: tomas1 » czw sty 03, 2008 20:17

sprawdz sobie jeszcze czy jak np hamujesz to nie zaświecają ci sie delikatnie kirunki coś może być z masą któreś lampy a jeśli chodzi o szybkie migotanie to tak jak kolega wcześniej napisał sygnał że spalona żarówka albo brak prądu



Awatar użytkownika
GieTrzy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 13:33
Lokalizacja: Zamość

Post autor: GieTrzy » sob sty 05, 2008 15:53

Wymieniłem oprawkę kierunkowskazu i wszystko jest ok. Miga tak jak powinno. A co do aku to niestety musiałem wymienić na nowy. No i 270zł w plecy. Latem pewnei bym zapulił za taki sam ze 180zł, ale teraz w sezonie zimowym niestety ceny akumulatorów szaleją.

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam Mateusz



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 448 gości