Problem z gaśnięciem samochodu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

__Alex__
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:52
Lokalizacja: Polska

Problem z gaśnięciem samochodu

Post autor: __Alex__ » pt gru 28, 2007 19:06

Witam
Proszę o pomoc…Auto zaczyna gasnąć po przejechaniu kilku kilometrów, przy wciśnięciu sprzęgła, zmianie biegów…głównie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań itp.
Po zgaśnięciu silnika nie można auta odpalić dopiero po odczekaniu kilku sekund i kilkakrotnych próbach udaje się ledwo odpalić auto. Na tablicy rozdzielczej świeci i burczy kontrolka oleju…nie wiem, co się dzieje, wiem tylko ze jest wyciek oleju z „wybieraka biegów” –czy jest możliwe, ze to prze sto?
To jest wkurzające na max-a, dziś tez po 7 km zaczął gasnąć, co chwile się świeci, burczy kontrolka oleju zwłaszcza, gdy zmienia się bieg lub wciska sprzęgło….naprawdę już nie wiem…może to te obroty silnika u mnie chyba są zle wyregulowane bo gdy auto zapale a stoję w miejscu to obroty wskazują gdzieś na 1.5 tys a przecież powinno być na 0…
W ogóle to lipa właśnie zwłaszcza na miesicie…nieraz to już jak jadę i mi nagle gaśnie to tylko patrzę czy nikt mi w tył nie wjedzie, ostatnio mi zgasł na światłach i nie mogłem odpalić dopiero za 7 razem poszło…-domyślam się ze kierowcy czekający za mną niebyli zbytnio szczęśliwi…

Auto to Golf II 1.3 1989r.

Z góry dziękuję za odpowiedz.
Alex
Ostatnio zmieniony pt gru 28, 2007 19:27 przez __Alex__, łącznie zmieniany 2 razy.



goofer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 27, 2007 21:50
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: goofer » sob gru 29, 2007 01:54

1.sprawdź poziom oleju i ewentualnie uzupełnij
2.obroty biegu jałowego w granicach 850 - 950
3.1500 obrotów masz na ssaniu
4.proponuję wizytę u mechanika - m.in. na regulację obrotów



__Alex__
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:52
Lokalizacja: Polska

Post autor: __Alex__ » sob gru 29, 2007 09:10

To, co myślisz ze to może być spowodowane przez źle ustawione obroty silnika?
Bo wiesz nieraz jak tak się zostawi silnik włączony to nieraz nawet sam po jakimś czasie zgaśnie tak jakby cos przerywało, przerywało i nagle zgaśnie, tylko dziwne jest to ze silnika podczas jazdy nie gaśnie od razu po wystartowaniu tylko dopiero po przejechaniu gdzieś ok.7km…



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 239 gości