Golf nie odpala na zimnym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kelebrion
Zdrowy ABF
Zdrowy ABF
Posty: 305
Rejestracja: śr cze 27, 2007 15:03
Lokalizacja: Głowno
Kontakt:

Golf nie odpala na zimnym

Post autor: kelebrion » sob lis 24, 2007 17:14

Witam mam golfa 2.0 16V ABF i jak postoi na zimmnym tak juz ponizej 0 stopni to nie chce zapalic, ale kreci normalnie i czasami lapie jakbym na jednym tłoku i po bardzo dlugim kreceniu zapali, swiece przewody kopulka i palec, i filtr paliwa wymienione, sprawdzone dwa czujniki 1. czujnik powietrza, 2 czujnik cieczy oba dobre co jeszcze moze byc??


VW GOLF III GTI 2.0 16V+BLOS
[img]http://img218.imageshack.us/img218/9107/lisaann24.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob lis 24, 2007 17:21

kelebrion pisze:nie chce zapalic, ale kreci normalnie i czasami lapie jakbym na jednym tłoku i po bardzo dlugim kreceniu zapali
Praktycznie wszystko już sprawdziłeś/ wymieniłeś. A sam silnik jest w dobrym stanie? Sprawdzałeś ciśnienie sprężania?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
kelebrion
Zdrowy ABF
Zdrowy ABF
Posty: 305
Rejestracja: śr cze 27, 2007 15:03
Lokalizacja: Głowno
Kontakt:

Post autor: kelebrion » sob lis 24, 2007 17:59

cisnienia nie sprawdzalem, aaa jeszcze jedno, jak go juz odpale i jade nim na biegu np 3 i mam tak obroty ok 1500 i wcisne w pedał mocno to sie jakby dławi i przerywa i chamuje a jak puszcze pedał to jest normalnie i musze lekko dodawac gazu i po ok 3 min jak sie przepali to jest ok, takie sa objawy jakby wilgoc gdzies sie wdzierała ale nie wiem


VW GOLF III GTI 2.0 16V+BLOS
[img]http://img218.imageshack.us/img218/9107/lisaann24.jpg[/img]

Awatar użytkownika
DIAVLO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 09, 2005 15:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: DIAVLO » sob lis 24, 2007 18:19

mam dokładnie takie same objawy, też wszystko już sprawdzałem i ręce opadają ](*,) ,dzisiaj jak dostane manometr to sprawdzę ciśnienie, wydaje mi się że to będzie to :-k , sprubuje ustalić co jest konkretnie przyczyną i napiszę :-$



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob lis 24, 2007 18:24

kelebrion pisze:takie sa objawy jakby wilgoc gdzies sie wdzierała ale nie wiem
no właśnie tak to wyglądało, ale wszystko co jest na nią podatne, zostalo wymienione...
Świece właściwe dobrali?
kelebrion pisze:jade nim na biegu np 3 i mam tak obroty ok 1500 i wcisne w pedał mocno to sie jakby dławi i przerywa i chamuje a jak puszcze pedał to jest normalnie
Czasem jeżdżę Fjordem Mondeo i tak się w nim dzieje, ale na ciepłym i jest spowodowane sondą lambda, więc to co innego.
Na zimnym dawka jest wzbogacona, może wciśnięcie mcne przy niskich obrotach pododuje zalewanie i trudności ze spaleniem nadmiaru paliwa? Najważniejsze że na ciepłym nie szarpie.



Awatar użytkownika
DIAVLO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 09, 2005 15:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: DIAVLO » sob lis 24, 2007 18:31

to na 100% nie jest nic z elektryką, ja u siebie już poza ciśnieniem sprawdziłem wszystko, jak dojde co jest przyczyną (popychacze, pierścienie itd.) to podpowiem co można sprawdzić :hmm:



Awatar użytkownika
kelebrion
Zdrowy ABF
Zdrowy ABF
Posty: 305
Rejestracja: śr cze 27, 2007 15:03
Lokalizacja: Głowno
Kontakt:

Post autor: kelebrion » sob lis 24, 2007 19:07

panowie cisnienie na cylindrach na pewno nie to jak silnik musialby byc zajechany zeby nie chcial palic juz przy temp ok 0 stopni, ja wczesniej mialem zakatowanego golfa w dieslu ale to mi nie palił jak postał cala noc na mrozie -20 stopni ale krecil i po 30 sekundach zapalil:) moj ABF jest dosyc zdrowy olej po wymianie i zrobieniu 6 tyskm jest czysty az dziwne, a jak mu jebne na 1/4 mili to jak koncze to mam na liczniku 160km//h wiec silnik mam raczej sprawny. tak jak kloega powiedzial moze go zalewac, albo powietrza za malo dostaje ale czujiki sa dobre sprawdzalem omomierzem;/

[ Dodano: 30 Lis 2007 01:29 ]
juz znalazlem co go bolało;:) Jak latem wymienilem swiece,przewody,kopulke i palec to bylo ok i przyszly zimna to nie chcial odpalac i go zalewalo a to byla wina swiec Beru;/;/ wrocilem na orginalne te co byly wczesniej championy i pali odrazu na pyk:) orginalne Swiece Beru do ABF-a okazaly sie lipne i zloze reklamacje:)Nie kupujcie 4 elektrodowych swiec beru;/;/ pozdrawiam


VW GOLF III GTI 2.0 16V+BLOS
[img]http://img218.imageshack.us/img218/9107/lisaann24.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 517 gości