Osłabienie hamowania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rafal8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 19:09
Lokalizacja: Siedlce

Osłabienie hamowania

Post autor: Rafal8 » sob lis 17, 2007 19:45

Witam
To mój 1 post na tym forum wiec proszę o wyrozumiałość, wymieniłem 2 dni temu klocki hamulcowe, wszystko bylo ok ale poprostu stare się już skończyły. I zaczeły się problemy wymiana przebiegła gładko, ale gdy chciałem sprawdzić efekty to się zdziwiłem pedal poszedł w podłoge, pomyślałem że układ mi sie zapowietrzył odpowietrzyłem jest lepiej ale to nie to co było przed wymianą. Samochód nie jest w stanie zablokować kół, skorzystałem z szukajki na forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, serwo jest dobre sprawdzałem pompujac i uruchamiajać silnik pedal niemal po chwili zmiekł.
A i dziwi mnie jedna rzecz mianowicie podczas puszczania hamulca (na postoju) karoseria jakby dostawała delikatnych drgawek, nie wiem czy bylo tak wczesniej.
Stąd mój problem dlaczego słabo hamuje i pedał idzie w podłoge?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 17, 2007 19:52

Najpierw szybko zobacz czy nie cieknie plyn z zacisku (czy nie ubywa go w zbiorniczku). Poza tym normą jest że hamulce są słabe zanim się klocki dotrą, ale pedal w podłogę wpadać nie powinien. Drgawki moga świadczyć o dziurze w serwie, byłby to przypadkowy zbieg okoliczności z wymianą klocków, i dziura tak również nie spowoduje wpadania pedału hamulca. Może trzeba jeszcze raz porządnie odpowietrzyć cały układ, tył również.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob lis 17, 2007 23:47

Zawsze jak zmieniasz klocki na stare tarcze to będziesz miał gumowy pedał i brak hamulców i to będzie zanikać w miarę pokonywania kilometrów i delikatnego używanie hamulca i NIGDY po założeniu klocków nie hamój ostro bo przypalisz okładziny a wtedy długo niedojdą do siebie i będą piszczeć poprostu muszą się dotrzeć a sam to zauważysz. Ja tak kiedyś miałem choć znam zasady że zaraz po wymianie wyjechałem na miasto i z 70 musiałem do dechy hamować bo baba mi wlazła na przejście i potem długo klocki się układały i piszczały mi przez 5000 km tak było więc wiem co piszę . Niekwestionuje wypowiedzi Pawła Marka (guru) ale im więcej danych tym lepiej.



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » ndz lis 18, 2007 10:05

a czy przypadkiem nie było na tarczach dużych "rantów" jak były i ich nie zeszlifowałeś/spiłowałeś to nowe klocki źle się układają i zanim sie dotrą do tarczy to będą słabo hamować, trzeć, szurać, pedał będzie pulsował przy delikatnym hamowaniu.

Czy tarcze mają odpowiednią grubość, bo jak są zbyt cienkie to mogą być krzywe.



Awatar użytkownika
Rafal8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 19:09
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Rafal8 » ndz lis 18, 2007 12:03

Fakt tarcze nie sa idealne, ale mechanik je widział i powiedział że jeszcze sa ok. Zauważyłem dziś że jest jakby lepiej czuć poprawe hamowania, wiec może tylko muszą sie dotrzeć.

Dziękuje za pomoc Rafał


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1607038#

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » ndz lis 18, 2007 12:07

Rafal8 pisze:wiec może tylko muszą sie dotrzeć.
nie tylko a na pewno



Awatar użytkownika
Rafal8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 19:09
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Rafal8 » ndz lis 18, 2007 12:10

Zdziwiło mnie i to bardzo nie jest to mój pierwszy samochód i z takim czymś sie jeszcze nigdy nie spotkałem, przy pierwszym przejezdzie praktycznie nie miałem hamulców.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1607038#

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 501 gości