Zapowietrzony układ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mauro22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt maja 25, 2007 16:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Zapowietrzony układ??

Post autor: mauro22 » pn paź 22, 2007 20:43

Witam. Ostatnio na forum opisywałem mój problem z układem chłodzenia silnika. Chodziło dokładnie o to iż wymieniłem wszystko co było do wymiany <termostat, włącznik wentylatora, pompę wody> a silnik dalej się grzał. Pierwszy termostat mógł oczywiście być uszkodzony. Mam w związku z tym pytanie. Czy podczas wymiany termostatu i kolejnie pompy mogło dojść do zapowietrzenia układu co spowodowało iż nawet z nowymi częściami układ nie działał poprawnie. Jeśli tak to czy jest jakiś odpowietrznik tego układu. Dodam iż posiadam Golfa II z silnikiem 1.6 gaźnik. Z góry dzięki za podpowiedzi.


Jacek R.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn paź 22, 2007 20:48

Układ łatwo odpowietrza się sam, pod warunkiem że drożny jest cienki wężyk razem z króćcami co idzie od zbiorniczka wyrównawczego, i to sprawdź na początku. W razie wątpliwości przetkaj króćce od tego wężyka drutem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn paź 22, 2007 20:52

mauro22 może być tak że jeszcze chłodnica jest zamulona i nie drożna w kilku kanałach i też bedzie słabe chłodzenie, trzeba by ją wymontować i porządnie przepłukać


:-k ...

Awatar użytkownika
mauro22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt maja 25, 2007 16:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

zapowietrzony układ?

Post autor: mauro22 » pn paź 22, 2007 20:56

Wężyk wymieniłem na nowy i uwazałem aby nie powstały na nim zagięcia blokujące przepływ. Zresztą po uruchomieniu silnika odkręcam korek na zbiorniczku wyrównawczym i widzę jak płynnym strumieniem wydobywa się z niego płyn chłodzący. Ogólnie jak pisałem wczoraj problem wysokiej temperatury rozwiązałem usunięciem termostatu. Wiem że to droga na skróty ale nie miałem wyjścia. Dzisiaj w pracy jeden znawca wręcz przysięgał iż w tych silnikach występuje jakiś odpowietrznik dlatego zapytałem na forum. Ja osobiście niczego takiego nie widziałem.


Jacek R.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn paź 22, 2007 22:04

jest tylko ten wężyk, musi być też sprawny zaworek w korku zbiorniczka. Inne rzeczy nie dają kłopotów z odpowietrzeniem. Nie czytałem poprzedniego tematu, ale sprawdziłeś wirnik pompy wody? bywają z plastyku co się kruszą po latach.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

Post autor: shift » pn paź 22, 2007 22:08

zmierz rzeczywistą temperaturę i porównaj ze wskazaniem, wentylator powinien się załączać przy dziewiędziesięciu paru stopniach (98?), może tak jak u mnie przekłamuje wskaźnik.



Awatar użytkownika
ssuchyy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 20:26
Lokalizacja: LUBLIN-CENTRUM
Kontakt:

Post autor: ssuchyy » pn paź 22, 2007 22:09

nie musi byc zadnego odpowietrzenia układu tak jak w dieslu wystarczy odkrecic korek i czekac az zobaczysz obieg płynu w zbiorniczku płynu tzn termostat sie otworzył a jesli nie bo widziałem juz takie układy to i tak sie sam powinien odpowietrzyc po otwaciu termostatu czyli temperaturka na zegarze w granicach 100C



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 489 gości