[MK2 Silnik] Po założeniu głowicy słychac stukanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
puzon_16
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:13
Lokalizacja: Hadykówka
Kontakt:

[MK2 Silnik] Po założeniu głowicy słychac stukanie

Post autor: puzon_16 » pt paź 19, 2007 17:42

witam założyłem własnie głowice do ww auta. rozrzad ustawiłem niby jak znaki pokazuja. ale od razu zdziwił mnie fakt ze nie odpalił tylko musiałem przestawic zapłon by go uruchomic. Poza tym gdy juz zapalił słychac stukanie. Wydajei sie jakby zawory stukały- jest to mniej wiecej odgłos taki gdy zapala sie auto po tygodniu nieuzywania. tyle ze po tygodniu nieuzywania postuka ok 5 sekund a potem cichnie- dzieje sie tak przez samoregulatory zaworów.
Silnik teraz chodził ok 1 min i sie przestraszyłem sie bo nie chce przestac stukac.
Co sie mogło stac?
moze to byc wina niedopłyniecia oleju do głowicy? CZy moze spartoliłem ustawienie rozrzadu?
Słyszałem ze silnik 1.6PN jest bezkolizyjny- czy to prawda?
Z góry dzieki za podpowiedzi
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt paź 19, 2007 18:07 przez puzon_16, łącznie zmieniany 1 raz.



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » pt paź 19, 2007 18:10

no może to byc wina źle ustawionego rozrządu, sprawdź dokładnie jeszcze raz ustawienie, mówisz że chodził tylko 1min czemu tak krótko moga to też ypopychacze bo zdejmowałes głowice więc muszą sie wypełnić olejem także proponuje żeby silnik pochodził troszke dłużej


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
Gangst3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 00:03
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: Gangst3R » sob paź 20, 2007 00:39

Silnik Pn jest napewno bezkolizyjny a co do stukania to wg.mnie minuta w zupełności wystarczy aby olej wszędzie dotarł.
Tutaj masz fotoporade jak ustawic rozrząd na chłopski rozum. ja wg. tego ustawiłem i samochód śmiga wyśienicie. Polecam sprawdzić wg. tego.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=40900&start=0
Ostatnio zmieniony sob paź 20, 2007 00:40 przez Gangst3R, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pekol
VW WLKP
Posty: 877
Rejestracja: pn gru 19, 2005 01:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: pekol » sob paź 20, 2007 15:07

a poziom oleju jak wyglada???
czy dokreciles dobrze wsyztskie mocowania walka??? i wsadziles taki wygluszac bezposrednio na nie?? orginalnie taki wygluszac byl wkladany...


Obrazek
Służę pomocą z VAG

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 386 gości