Naprawy lakiernicze + konserwacja podwozia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

malgosk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:28
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Naprawy lakiernicze + konserwacja podwozia

Post autor: malgosk » ndz kwie 24, 2005 13:12

Mam zamiar zrobić pełną konserwację podwozia. Kto może poradzić, co i gdzie dać? Tzn. jakie środki użyć w profile, a jakie na podwozie? Słyszałem o autosmarze i Fluidol-u.

I druga sprawa: mam przekorodowane błotniki przednie na dole, zaraz koło progu i drzwi. Kola chlapały tam błotem i przekorodowało od środka. Jak rdza wyszła spod lakieru to chyba bez żywicy się nie obejdzie? Czy szpachla wystarczy? Słyszałem, że szpachla moze zaraz odpęknąć i wszystko trzeba od nowa robić....



Awatar użytkownika
kal-el
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:17
Lokalizacja: Koszalin

solucja

Post autor: kal-el » ndz kwie 24, 2005 16:23

podwozia moze lepiej nie odnawiaj,gdyz fabrycznie byla użyta specjalna masa9i ona wystarczyz pewnością),więc istnieje ryzyko,ze po oczyszczeniu warstwy będzie rdzewieć.Jeżeli już to lepiej u fachowca to zrobić,ale to kosztuje.Jeżeli chodzi o drugą sprawe to wyszlifuj dokładnie rdzawy element nałóż podkład na bazie wody na rdzawe powierzchnie(do kupienia w sklepach z farbami za ok.8zl-ja tyle dałem) a następnie podkład pod farbę i farba kolor dobrać Ci powinien pomóc ktoś ze sklepu z farbami.Mam nadzieje,ze o to Ci chodziłoPowodzenia. :grin: [/list]



malgosk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:28
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: malgosk » ndz kwie 24, 2005 17:53

Tzn. boję się, że będę miał po oczyszczeniu dziury na wylot i wtedy chyba trzeba będzie coś więcej robić, ale dzięki.



Deacon
Kalinowa Mad Driver
Kalinowa Mad Driver
Posty: 580
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 23:09
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Post autor: Deacon » ndz kwie 24, 2005 18:04

co do konserwacji podwozia to sa takie specjalne preparaty ktore po zaschnieciu wygaldaja jak taka guma. kupuje sie to to w puszkach i naklada pistoletem.


Klub Miłośników Fiata Pandy www.pandaclubpolska.pl

Awatar użytkownika
kal-el
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:17
Lokalizacja: Koszalin

solucja

Post autor: kal-el » ndz kwie 24, 2005 19:52

Jeżeli zdecydujesz się na podkład na rdze na bazie wody,wystarczy oczyścić tylko z tego co odchodzi po dotknięciu,ciężko mi cokolwiek powiedzieć bez oględzin samochodu.Pozdro.



Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mar_tec » pn kwie 25, 2005 13:12

Deacon pisze:co do konserwacji podwozia to sa takie specjalne preparaty ktore po zaschnieciu wygaldaja jak taka guma. kupuje sie to to w puszkach i naklada pistoletem.
Tak to prawda, w puszcze, czarna guma i nakłada się puistoletem. Ta puszka to BITEX. Tym wlasnie mam zamiar zakonserwowac podwozie.



Awatar użytkownika
Pzwmichu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr paź 13, 2004 21:38
Lokalizacja: Gozdnica
Kontakt:

Post autor: Pzwmichu » pn kwie 25, 2005 14:23

Też oddaje dzisiaj auto do blacharza. Ma wymienić mi próg i kawałek podłogi. Kazał mi kupić Bitex 1l - 10zł, minia - 15 zł, pasta wygłuszająca 1kg - 10zł i litr rozpuszczalnika. :)

Co z tego wyjdzie dowiem sie za około tydzień.


GOLF 1.8 RP 90r. full wypass.

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » pn kwie 25, 2005 17:46

mam ptanie, czy zamiast bitexu mozna stosować taką paste wygłuszającą?? czy paste wygłuszającą tylko wewnątrz?


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
Pzwmichu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr paź 13, 2004 21:38
Lokalizacja: Gozdnica
Kontakt:

Post autor: Pzwmichu » pn kwie 25, 2005 18:13

Pastę to raczej wewnątrz i w środek progu. Ale głowy sobie nie dam uciąć. :)


GOLF 1.8 RP 90r. full wypass.

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » pn kwie 25, 2005 19:53

Jak chcecie wygluszyc auto, to polecam maty bitumiczne sluzace do wygluszania samochodow oraz zestawow Car-Audio.
Stosowane przez profesjonalistow, godne polecenia.
Ja tez bede wygluszal sobie auto w srodku, ale na razie chce sie napoic widokiem swietnie utrzymanego metalu, jak nowka.

Acha, wymienilem jedne lozysko, a drugie nasmarowalem. Polecam, od razu ciszej.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » wt kwie 26, 2005 00:07

ja ogulnie mam w miare cicho ale tak pytamn, co do mat, to uwazam ze sie to nie opłaca, roboty pewnie o niebo mniej bo sie ni czeka aż wsio wyschnie itp, ale jedna mata prawie 4zł an allegro w rozmiartze 25x50 a to mało!! a puiszka litrowa pasty głuszącej w sklepie moto to około 10zł, zalezy gdzie, czyli jedna puszka to 2,5 maty, a taka puszka zastępuje conajmniej 5 mat nakładając grubościa 4mm, czyli grubiej jak mata, no i jest to szczelniejsz co przy okazji dokładnie uszczelnia auto. tyle ze wiecej pracy.
pozdro


Mk3 GTI 16V ABF

majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » wt kwie 26, 2005 11:04

Srodek do profili to środek to profili zamkeniętych polecam Boll lub App. Jak masz przekorodowane błotniki to oczyść z rdzy i zobacz jak wyglądają. Jesli są dziury to do wymiany a nie jakieś żywice. Z blachy masz samochód a nie trabanta. Środki do podwozia tez są w sprzedaży. Ja kupiłem APP i jest ok. Ale z podwoziem to trzeba najpierw dobrze umyć a potem dopiero konserwować. I dajcie spokój z tym Bitexem to było dobre 20 lat temu kiedy nic nie było dostępne a nie teraz kiedy jest dużo środków na rynku. Jako preparat wiążący rdze polecam RC 900 firmy Pyrmo. Koszt ok 40 zł za spray. Jest najlepszy. Dobry podobno też jest Brunox ale nie sprawdzałem



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 559 gości