Rozjechana mapa na VAGu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zarzycki_dawid
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: śr gru 27, 2006 16:04
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Rozjechana mapa na VAGu

Post autor: zarzycki_dawid » sob wrz 15, 2007 16:29

Czy ktoś miał coś podobnego? Mam już nową sondę więc ona odpada. Spalanie 19l gazu pozostało i została mi ostatnia koncepcja...rozjechana mapa na kompie samochodowym ktora steruje wtryskiem itd... Czy ktoś z was wgrywał nową mapę???



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob wrz 15, 2007 16:32

pomału pomału co to masz za silnik ?



zarzycki_dawid
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: śr gru 27, 2006 16:04
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: zarzycki_dawid » sob wrz 15, 2007 16:40

Silnik 1.8 75km automat z 1997 roku...sonda lambda założona i pięknie pracuje. Błąd położenia przepustnicy byl ale już jest skasowany i więcej się nie pojawił...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 15, 2007 16:54

Pisałem że sondę masz dobrą, nie wierzyłeś, wydałes kasę. Pokazywała 1 V na benie bo mieszanka jest mocno za bogata z innych przyczyn. Sonda nie mogła być zła skoro działała na gazie. Koncepcja o rozjechanych mapach też jest wątpliwa. Szukaj usterki typy lejący wtryskiwacz, zepsuty regulato ciśnienia. Koncepcje "elektroniczne zostaw na dalszy plan. Powinieneś kontynuować poprzedni temat poza tym


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob wrz 15, 2007 16:55

Silnik 1.8 75km
czyli ten sam co ja
piszesz o gazie a jak chodzi na benzynie???????

[ Dodano: Sob Wrz 15, 2007 16:56 ]
czyli PAWEł MAREK znasz już ten temat?



zarzycki_dawid
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: śr gru 27, 2006 16:04
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: zarzycki_dawid » sob wrz 15, 2007 17:05

Na benie tez wiecej pali nić powinien...ok 15-16 litrów. Sam nie wiem...ale ok. Akurat sondy to mi nie jest szkoda bo ta druga dostalem za nic od mojego dobrego kolegi ktory sprowadza auta wiec jedna glupota mniej... Paweł Marek a jak sprawdzić te usterki o których ty mówisz???



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob wrz 15, 2007 17:48

sory ze się wtrącam ale moze nie dostaje tyle powietrza co powinien mieszanka za bogata i stąd tak wysokie spalanie



zarzycki_dawid
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: śr gru 27, 2006 16:04
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: zarzycki_dawid » sob wrz 15, 2007 19:54

Nie wiem sam. Analizator spalin pokazuje ze mam bardzo ubogą mieszankę i każdego to dziwi że tak dużo pali.



vwg3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt gru 19, 2006 22:05
Lokalizacja: okolice krakowa

Post autor: vwg3 » sob wrz 15, 2007 19:58

masz szczelnie dokrecony filtr gazu , nie masz przecieków w przewodach ???



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 15, 2007 20:04

Jeżeli masz sprawny (jeszcze) katalizator to nic nie da mierzenie za nim spalin, bo jest on po to żeby nadmiar paliwa dopalał. Być może na wyższych obrotach i pod obciążeniem już nie wydoli, ale na wolnych daje rady. Silnik nie może mieć prawidłowej mieszanki w każdym zakresie obrotów i obciążenia jeśli tyle pali.
U ciebie złą mieszankę pokazywała sonda: 1V to jest napięcie które trzyma jeśli mieszanka jest zbyt bogata.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

zarzycki_dawid
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: śr gru 27, 2006 16:04
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: zarzycki_dawid » sob wrz 15, 2007 20:12

Tylko że ja nie mam katalizatora. Mam strumienice zamiast niej ale i tak moje auto to najwolniejszy ze wszystkich zółwi... Sonda miała 1V jak ją sprawdzaliśmy i dochodziło do 1,3V...Paweł Marek ja nie znam sie na tym tak jak Ty i jestem Ci wdzięczny że odpowiadasz na posty ale poprostu nie umiem sam podać jakiejś prawdopodobnej i logicznej usterki...pali 20l i czuje sie bezradny.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 15, 2007 20:34

ale spoko, dasz z tym radę tylko trzeba niestety będzie jechać do łebskiego diagnosty, takiego co dobre wnioski wyciąga ze wskazań VAG-u i zna się na wtryskach.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

zarzycki_dawid
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: śr gru 27, 2006 16:04
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: zarzycki_dawid » sob wrz 15, 2007 21:12

a może jak zamienie skrzynie to będzie mniej palił??? Ten Golf był moim pierwszym autem i dlatego nie wiedziałem że automat to taka wielka kicha...może te nowe są świetne ale w MK3 masakra...od dawna myśle żeby wrzucić mu zwykłą krzynie...co myślicie o tym???



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob wrz 15, 2007 21:29

zarzycki_dawid pisze:a może jak zamienie skrzynie to będzie mniej palił???
rewelacji bym się nie spodziewał tym bardziej ze to AAM jeśli chodzi o dynamikę jazdy oczywiście mi teraz pali 9l lpg :bajer: widzisz- gdybyś mieszkał bliżej podmienili bysmy wszystko z mojego problem by się rozwiązał
Ostatnio zmieniony sob wrz 15, 2007 21:38 przez dziejo, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 370 gości