Centralny zamek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
baldman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 09:37
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Centralny zamek

Post autor: baldman » pn kwie 18, 2005 09:44

Witam jestemn swiezym posiadaczem vw golfa. No i trzeba kilka rzeczy podreperować. Pierwszy problem to centrlany zamek. Otóż sprawa wyglada tak, dostałm pilota do niego. I teraz pilotem mogę zamknąc wszystkie zamki oprócz bagaznika, ale nie mogę zamknąć. Kiedy zamykam słychac że siłowniki prubują cos podskoczyc ale tylko stukniecie słychac. Kluczykiem centralny wogole nie reaguje, ani na otwieranie ani na zamykanie. Prosze o rade od czego zaczac, oraz gdzie umiejscowiona jest centralka od zamka.
Druga sprawa podswietlenie zegarów, wogóle nie działa, jeżeli sie okaże że bezpieczniki są wporządku to co sprawdzić dalej. kontrolki siwecą, oraz podswietlanie przebiegu i zegarka elektroniczkego. Licznik i obrotomierz, temepratura nie sa podswietlane.


Golf III Movie, 96, 1,9 TDI, gwintowane zawieszenie H&R, chiptuning

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Re: Centralny zamek

Post autor: MaLiBU » pn kwie 18, 2005 12:21

baldman pisze:Witam jestemn swiezym posiadaczem vw golfa. No i trzeba kilka rzeczy podreperować. Pierwszy problem to centrlany zamek. Otóż sprawa wyglada tak, dostałm pilota do niego. I teraz pilotem mogę zamknąc wszystkie zamki oprócz bagaznika, ale nie mogę zamknąć. Kiedy zamykam słychac że siłowniki prubują cos podskoczyc ale tylko stukniecie słychac. Kluczykiem centralny wogole nie reaguje, ani na otwieranie ani na zamykanie. Prosze o rade od czego zaczac, oraz gdzie umiejscowiona jest centralka od zamka.
Druga sprawa podswietlenie zegarów, wogóle nie działa, jeżeli sie okaże że bezpieczniki są wporządku to co sprawdzić dalej. kontrolki siwecą, oraz podswietlanie przebiegu i zegarka elektroniczkego. Licznik i obrotomierz, temepratura nie sa podswietlane.
co do zamka: przede wszystkim jaki masz centralny zamek? czy jest to fabryczny pneumatyczny czy dorabiany elektryczny na silownikach. Jezeli masz ten pierwszy to powinny tez byc silowniki i w klapie i klapce od wlewu paliwa. Mozliwe ze w takim przypadku w klapie dostala sie woda i troche to przyrdzewialo blokujac sie (mialoem tak u siebie). Jezeli jest to dorabiany (a tak podejzewam) to wysoce prawdopodobne ze wogole nie masz w klapie silownika, i w dodatku masz instalacje na normalnych silownikach bez mastera stad nie reaguje na zamukanie/otwieraniem kluczykiem... Sprawdz przede wszystkim klape jaki rodzaj zamka tam jest o ile jest wogole...


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
baldman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 09:37
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: baldman » pn kwie 18, 2005 13:13

Pewnie jest to dorabiany zamek, bo wlew paliwa nie ma zamkniecia, przy tylniej klapie nie slychac stukotu zamka. Nie wiem nic wiecej auto swiezo sprowadzone jeszcze musze zajac sie wszystkimi papierami. Nie wiem nawet gdzie umieszczona została cała centralka jak pozałatwiam papiery to sie zabiore do tego, posciagam tapicerki z drzwi i z przodu co sie da. Tylko od czego zacząć. Czyżby jaksi przewód nie łączy, skoro zamykać się da pilotem, otwieranie słychac jakby cos tam sie miałeo sie otwierac ale jest za słabe i nie moze poderwac tych siłowników.


Golf III Movie, 96, 1,9 TDI, gwintowane zawieszenie H&R, chiptuning

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn kwie 18, 2005 13:50

96 rok powinien miec centralny fabrycznie - raczej coś z układem podciśnienia. Co do zegarów to przepaliły się żarówki - musisz wymienić


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
baldman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 09:37
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: baldman » pn kwie 18, 2005 14:46

Żarówki popalone były.
Ale probelm z centralnym znalazłem dwie skrzynki. Jednak kontroluje siłowniki, druga pilota. Od przednich drzwi idzie po 5 kabli, od tylnich po 2, kable niektóre na wyrywki sprawdziłem czy nie są przerwane. Wszystko ok jest. Jak w drzwiach przestawie kable to zamiast zamykać pilotem mogę otwierać, tak jakby biegunów nie zmieniało i działa tylko w jedną stronę zawsze. Nie wiem od czego zacząć sprawdzanie, może jedna skrzynka jest zepsuta, albo cos na niej siadło. Nie wiem od czego mam zacząć.


Golf III Movie, 96, 1,9 TDI, gwintowane zawieszenie H&R, chiptuning

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 437 gości