Szarpnięcie, szarpnięcie... chwilkę póżniej już stałem:/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vw_man
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 12:24
Lokalizacja: Radomsko

Szarpnięcie, szarpnięcie... chwilkę póżniej już stałem:/

Post autor: vw_man » ndz sie 19, 2007 13:05

Witam wszystkich.
Jestem nowy na forum i juz mam problem ze swoim GOLFEM 3.

Oto moja historia:

Samochód mam od 8miesięcy i nigdy mnie nie zawiódł, ostatnio tylko rozrusznik nawalał.
Kiedy juz wcale nie chciał kręcić oddałem go do mechanika... naprawiał go 3razy... ostatecznie odebrałem pieniądze, które zapłaciłem a rozrusznik nadal był niesprawny:/

Chciałem zaoszczędzić czasu drugiemu mechanikowi więc pierwszemu partaczowi kazałem nie montować mojego starego rozrusznika...

Odebrałem samochód z pierwszego warsztatu (rozrusznik w reklamówce) odpaliłem go na popych.

Po przejechaniu kilku kilometrów brakło ładowania (PARTACZ nie podwiązał przewodów, które się pozrywały i stąd brak ładowania)

Szybka lokalizacja przyczyny i jadę dalej - odpaliłem znowu na popych (wtedy juz samochód zaczął dziwnie pracować - jakieś wyższe obroty)

Przejechałem kilka kilometrów i nagle zaczęło coś bardzo mocno szarpać, zredukowałem bieg do 3, znowu szarpnięcie i golf zgasł.
Biorąc pod fakt, że jechałem z górki samochód ciągle się toczył na zgaszonym silniku (przełączyłem na benzyne) włączyłem 2bieg i odpalił!!

Pracował bardzo nierówno, wysokie obrot i niskie na zmiane.
Silnik cały czas szarpał, dodałem gazu i chciałem jechac - ale samochód jakby zupełnie nie miał siły.

CO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ??

PROSZĘ O POMOC

Z góry wszystkim dziękuję.

PS - pasek rozrządu nie zerwał się ale moim zdaniem jest trochę za lużny.



djozi21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 25, 2006 17:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: djozi21 » ndz sie 19, 2007 13:11

prawdopodobnie jesli pasek jest luźny to mógł przeskoczyc o ząbek lub wiecej i bedzie chodził najpierw sprawdz ustawienie rozrządu



vw_man
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 12:24
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: vw_man » ndz sie 19, 2007 13:27

OK dzięki, też myślałem, że to pasek mógł przeskoczyć...
A jaki może być przybliżony koszt naprawy??

Wiem ,że jest to kosztowne jeżeli pasek się zerwie a jeśli przeskoczył to dużo mógł uszkodzić ??

POZDRAWIAM



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sie 19, 2007 14:33

Zacznij jeszcze od kabli raz. Przez kabel gruby czerwony koło rozrusznika biegnie prąd do alternatora do akumulatora. Bo może po prostu nie masz prądu w aucie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 379 gości