Problem z ciśnieniem oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Problem z ciśnieniem oleju

Post autor: Xabingo » ndz sie 19, 2007 10:41

Witam!
Mam problem z moim MK II - to znaczy:
Od jakiegoś czasu podczas jazdy nieraz włącza się brzęczyk i miga dioda od oleju, jest chyba problem z ciśnieniem. Wtedy zatrzymam samochód i go zgaszę, po ponownym uruchomieniu silnika jest ok. Zdarzyło mi się to już kilka razy. Zostały wymienione czujniki i przewody na nowe, a problem nadal jest. Teraz pojawił się nowy problem: po odpaleniu silnika na wolnych obrotach miga dioda od oleju (lecz brzęczyk się nie włącza), jeśli dodam nawet troszkę gazu dioda gaśnie. Co to może być?
Proszę o pomoc



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sie 19, 2007 10:48

Załóż, że - jak napisałeś w temacie - jest już za małe ciśnienie oleju. Po coś te kontrolki są. Zacznij od wizyty u takiego mechanika który ma sprzęt do pomirau ciśnienia oleju. Wkręca się to w dziurę po wykręconym czujniku. A jak będzie niskie ciśnienie to cóż. Trzeba sprawdzić pompę, olej i filtr oleju pewnie już zmieniałeś w międzyczasie, a potem szykować się na remoncik silnika w zakresie nieprzewidywalnym bez rozbiórki i pomiarów zuzycia


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » ndz sie 19, 2007 11:08

U mnie tez brzeczalo ale wymiana czyjnika pomogla.
Jezeli pali ci sie kontrolka to masz uskodzona pompe lub wal do szlifu

[ Dodano: 19 Sie 2007 11:09 ]
Moim zdaniem nie masz nawet co mierzyc cisnienia skoro wymieniales czujniki i to nie pomoglo



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 422 gości