Uszkodzona skrzynia biegów dziwny dźwiek

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
covacsxxx
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 10:17
Lokalizacja: Sokółka/Białystok
Kontakt:

Uszkodzona skrzynia biegów dziwny dźwiek

Post autor: covacsxxx » czw sie 02, 2007 19:19

Hejka...mam pewien problem ze skrzynia biegów..otoz rzecz dzieje sie na pierwszym biegu..jak puszcze sprzeglo o konca i jade chwilke na jedynce to slychac jakies metaliczne szorowanie/obcieranie/hraboczenie..nieumiem tego dokladnie nazwac...halas przypomina latajaca srube w zamknietej komorze..naprawde niewiem jak to nazwac. Dodam ze biegi wchodza normalnie..niezauwazylem ciezszego wrczucania biegów..moc przenoszona jest bardzo dobrze....nic sie nie dzieje oprocz tego szorowania tylko na pierwszym biegu. Wiem ze trzeba zdemontowac skrzynie zeby cos powiedziec...ale moze gdzies indziej szukac deski ratunkowej?? moze mieliscie cos takiego u siebie?? Bardzo prosze o rady i wskazowki.


[img]http://img387.imageshack.us/img387/3857/covacsxxxmp9.png[/img]

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » czw sie 02, 2007 19:28

sprawdz czy masz olej w skrzyni, ja tak kiedys mialem w maluchu, skrzynia wyciagnie ta a tu sie okazuje ze brak oleju :grrr:



niuteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: pt paź 13, 2006 08:34
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: niuteq » czw sie 02, 2007 19:32

z twojego opisu wynika ze masz to samo co ja mialem w pascie b3 to "żęgolenie" jak ja to nazywam pojawilo sie nagle niewiadomo z kad, do skrzyni zagladal mechanik ( nie jeden) jakis dekielek odkrecil (od tzw. piatki")sprawdzil ze olej jest czysty nie widac zadnych plywajacych metali i stwierdzil ze jak chce to moge jedzic az skrzynia stanie, no tak zrobilem powiem tak jedzilem z tym ok 1 roku pozniej auto sprzedalem i wiem ze kolejny wlasciciel (niedaleki sasiad)dalej jedzi autem juz ponad 1,5 roku.
jedyna uwaga wskazowka to spokojne ruszanie



Awatar użytkownika
covacsxxx
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 10:17
Lokalizacja: Sokółka/Białystok
Kontakt:

Post autor: covacsxxx » czw sie 02, 2007 19:53

olej w skrzyni sprawdzalem....jest ilosc prawidlowa...
co do jezdzenia z ta usterka..to wole nie ryzykowac..byc moze naprawa tego czegos bedzie mniej kosztowna niz nowa skrzynia...
niuteq pisze:jedyna uwaga wskazowka to spokojne ruszanie
ojjj...z tym nie zawsze mi wychodzi...
a czy moze byc to wina 17 calowych kol ta uszkodzona skrzynia??


[img]http://img387.imageshack.us/img387/3857/covacsxxxmp9.png[/img]

Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » pt sie 03, 2007 00:57

a czy moze byc to wina 17 calowych kol ta uszkodzona skrzynia??
jak najbardziej ! A niemasz czegos takiego ze jak puscisz na jalowym biegu sprzegla to skrzynia charczy a jak wciskasz sprzeglo to cichnie ?
Ostatnio zmieniony pt sie 03, 2007 00:57 przez aw69, łącznie zmieniany 1 raz.


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

michal0604
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 18:56
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: michal0604 » pt sie 03, 2007 02:02

Jak już wyciągniesz skrzynię, i zanim zaczniesz ją rozbierać sprawdź czy w tarczy sprzęgłowej nie ma luźnych sprężyn. :bajer: :bajer:


michal0604

niuteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: pt paź 13, 2006 08:34
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: niuteq » pt sie 03, 2007 07:51

covacsxxx pisze:byc moze naprawa tego czegos bedzie mniej kosztowna niz nowa skrzynia...
w moim przypadku gdy nie wiadomo bylo dokladnie co jest z ta skrzynia koszty naprawy byly by zecydowanie wyzsze niz kupno drugiej skrzyni. Zastanawilam sie tez jak dlugo ta druga skrzynia bedzie sprawna, no i tym sposobem zaoszczedzilme ok 500 zl ale auto jezdzi do tej pory



Awatar użytkownika
covacsxxx
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 10:17
Lokalizacja: Sokółka/Białystok
Kontakt:

Post autor: covacsxxx » sob sie 11, 2007 16:18

wczoraj w nocy okazalo sie co bylo przyczyna tych dzwiekow...urwana sprezynka od mechanizmu podnoszenia biegu wstecznego..a zeby bylo smieszniej to koszt sprezynki to 15 zl w serwisie vw :panna: skrzynia rozebrana juz sie sklada....dzieki slicznie wszystkim za dyskusje i rady
temat mozna zamknac
Ostatnio zmieniony sob sie 11, 2007 16:21 przez covacsxxx, łącznie zmieniany 1 raz.


[img]http://img387.imageshack.us/img387/3857/covacsxxxmp9.png[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 248 gości