Sprężarka klimatyzacji rechocze, stuka głośno

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
romusek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 18:30
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Sprężarka klimatyzacji rechocze, stuka głośno

Post autor: romusek » pt lip 27, 2007 23:44

Witam, mam mały problem z klimatyzacja w moim golfie.
Mianowicie po załączeniu klimatyzacji na wolnych obrotach silnika sprężarka zaczyna strasznie rechotać, słychać z niej bardzo głośny stukot. Po chwili dosłownie po ok 15- 20 sek uspokaja sie i już jest dobrze, w czasie tego stukania jak podgazuje trochę to od razu stukot ustaje. Wymieniłem sprzęgiełko bo miało dosyć duży luz na frezie ale to nic nie dało. Samochód przywiozłem z Niemiec 3 mies temu, na dzień dobry bylem u gościa i dobił mi trochę klimatyzacje bo słabo chłodziła. Mówił ze jest wszystko w porządku ale dobił trochę ponad normę i teraz chłodzi moim zdanie dobrze. Nie będę nic sugerował. Nezeli ktoś zna temat to będę wdzięczny jak sie ze mną podzieli. Pozdrawiam[size=18][/size]
Ostatnio zmieniony wt lip 31, 2007 18:55 przez romusek, łącznie zmieniany 1 raz.



bart30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 09, 2007 22:34
Lokalizacja: małopolska

TDI MK4 Sprężarka lkimatyzacji rechocze, stuka głośno

Post autor: bart30 » pn lip 30, 2007 22:29

Witam. Wiesz może to nie sprężarka tylko napinacz też tak mam i wybadałe, że to właśnie napinacz :)



Awatar użytkownika
romusek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 18:30
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: romusek » pn lip 30, 2007 23:25

Teraz stuka coraz bardziej i bylem u kilku fachowców i mowili mi tez ze to napinacz. Okazalo sie jednak ze to spreżarka od klimy podobno sie juz konczy. Możliwe ze da sie ja jeszcze uratować, zalezy co tak szczela bo sa momenty ze sie uspakaja i jest dobrze. Jak dojde konca z tym problemem to opisze w tym temacie. Dzieki za odpowiedz. Pozdr.



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » wt lip 31, 2007 18:51

Nie ten dzial. Czytaj najpierw regulamin forum!


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

-hektor-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 20:27
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: -hektor- » ndz sie 05, 2007 00:34

Miałem podobny problem i pomogła wymiana łożyska w sprężarce,tego zaraz za sprzęgiełkiem.



Awatar użytkownika
romusek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 18:30
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: romusek » ndz kwie 13, 2008 23:42

Witam, w pewnym stopniu naprawiłem kompresor od klimy. Rozebrałem kompresor i okazało sie że jeden zaworek wydechowy w głowicy a jest ich 6 pękł i wpadł do komory sprężania i tłokiem tak waliło w niego i o głowice sprężarki i stad te stuki u mnie były. Wyczyściłem resztki tego zaworka i osełka wyrównałem wżery jakie powstały na tłoczku i głowicy i poskładałem, teraz śmiga na pięć tłoków i powiem ze wydajność w niewielkim stopniu spadła bo spręża teraz kompresor na ok. 14bar a fabrycznie daje ok. 18. Budowa sprężarki jest bardzo prosta, myslę ze wiekszosc nie bedzie miala z tym problemow. Ja zrobiłem tak, pojechałem na stacje obsługi od klimy, wyciągnęli mi czynnik z układu, zrobiłem remont to co wyżej opisałem i udałem się spowrotem do tej stacji i nabili mi klimatyzacje i sprawdzili szczelność. Koszt niewielki bo zapłaciłem 70zł w tym 40 zł koszt oleju. Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 410 gości