Brak iskry - rozwiazanie problemu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

romek126
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw sty 05, 2006 13:18
Lokalizacja: Kraków

Brak iskry - rozwiazanie problemu

Post autor: romek126 » śr cze 06, 2007 14:38

Otworzyłem nowy temat bo to może być dla wielu z nas pouczające a temat choć wiele razy poruszany nie miał jeszcze takiego obrotu.
Niektórzy znają moją katorgę z poprzednich tematów. Otórz niedawno tzn. 500 km wcześniej zmieniłem silnik bo mi zaniemógł. Przy okazji wymieniłem kopółkę świece niektóre kable wn. i pasek rozrządu. Wszystko robiłem z kolegą w jego garażu ze względu na kanał. Wyjechałem z garażu z wymienionym silnikiem, całkiem niezłym, zrobiłem 500 km i tyle. Okazało się że jeden z nas nie dokręcił półosi. Biorę to na siebie choć to on jest jest mechanikiem.
Nieważne. Półoś walnęła w skrzynię i niezawodna skrzynia pękła. Fajnie! Kupiłem drugą i w swoim garażu sam bez kanału zmieniłem skrzynię. Okazało się że skrzynia kiepska. odpaliłem wóz i po garażu nawet sobie pojeździłem, ale zgrzytała strasznie i nie odważyłem się wyjechać. Kupiłem następną skrzynię znów sam bez kanału zmieniłem ją i już nie odpaliłem. Nie było iskry. A więc cewka, hall, ECU, aparat zapłonowy wymieniłem. I niepotrzebnie. Zamiast sprawdzić czy w ogóle kręci się palec. Niestety zerwał się prawie nowy pasek rozrządu -500km- dotąd niewiem kiedy dlaczego ani jakim cudem? Wykluczyłem go z podejrzeń. Był nowy!
Ostatnio zmieniony czw cze 07, 2007 21:00 przez romek126, łącznie zmieniany 1 raz.



dziadzia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt maja 04, 2007 19:48
Lokalizacja: tarnow
Kontakt:

Post autor: dziadzia » śr cze 06, 2007 15:17

jak byl nowy pasek to do sklepu reklamacja nie oddaja kase za naprawe silnika


Jacek

Awatar użytkownika
ANDREW_1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 22, 2007 15:58
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: ANDREW_1985 » śr cze 06, 2007 18:54

Trzeba docenic upór kolegi w wymianie skrzyni. Taka zabawa bez kanału (szacunek) :metal: Rozebrałęś juz engine znaczne uszkodzenia?



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » śr cze 06, 2007 18:56

Silnikowi mogło się nic nie stać, jakby to było 16v to............... :panna:


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

romek126
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw sty 05, 2006 13:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: romek126 » czw cze 07, 2007 12:55

Nie wiem co z silnikiem. Muszę chyba zmierzyć mu ciśnienie. Muszę załatwić manometr. Zmieniłem pasek zębaty ustawiłem rozrz. i iskra je ale nie odpala tylko prycha i kicha. Tyle że nie kręci już tak jałowo jak przedtem. Po tym mogłem się skapnąć. Może to teraz zapłon? Albo brak ciśnienia.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 393 gości