czy tak wyglada wskazówka z 5 L w baku ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

czy tak wyglada wskazówka z 5 L w baku ??

Post autor: guti » pn maja 21, 2007 19:07

Zobaczcie , wlalem dokladnie 5,5 l z banki do suchego zbiornika i wskazowka wyglada tak jak na zdjeciu, jak nie ma paliwa to ona tez tak wyglada, wiec nie wiem dokladnie ile mam paliwa przy takim wskazaniu. Wymyslilem ze moze podgiac drut na ktorym jest pływak w baku , troszeczke w dół wtedy bedzie moze wskazywal tak jak potrzeba mniej wiecej. Czy dobrze kombinuje ? OCencie zdjecie , wszelkie pomysły mile widziane.
jak zaleje wiecej paliwa to wskazowka sie podnosi bez problemu ale co z tego jak nie podaje w miare dokladnych chociaz wskazan. Obrazek


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » pn maja 21, 2007 19:13

hmm, no i tyle powinna wskazywac jak wlałes 5.5 litra do suchego, poniewaz czerwona kreska zaczyna sie od 5 litroow a konczy na 10 litrach. Wlej kolejne 5 litrow, to przejdzie na koniec albo ciut za czerwone.


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pn maja 21, 2007 21:48

a jak jest 0 to wskaźnik pokazuje tam gdzie zaznaczyłem kreską czy jeszcze dalej w lewo?
Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » pn maja 21, 2007 21:54

U mnie jak jest zero to wskazówka zakrywa tą lewą kropeczkę białą nad skalą - wtedy u mnie wiadomo że jest dno ;-)


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pn maja 21, 2007 22:05

Nie ma reguły,każdy wskaznik inaczej pokazuje...



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pn maja 21, 2007 22:08

musze nadalc do karnistra i zobaczyc jak u mnie :) zebym wiedział na przyszłość :-)


Obrazek

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » pn maja 21, 2007 22:15

te wskazniko sa tak dokladne ze szkoda gadac :)



Awatar użytkownika
andrew19_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1572
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: andrew19_86 » pn maja 21, 2007 22:21

jak miałem KR'a jeszcze to zrobiłem 50 km,gdy wskazówka pokazywała totalne dno,czyli była przed tą białą kreseczką :P :P


:los2: Nocne Mary Squad :los2:
:satan: Tata NM synka :satan:

Awatar użytkownika
Buniek85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 617
Rejestracja: czw sty 19, 2006 17:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp / Vic - Hiszpania
Kontakt:

Post autor: Buniek85 » pn maja 21, 2007 22:21

guti, tak wlasnie jest jak jest 5-6 l paliwka w zbiorniku wiem to z autopsji........ wyjezdzilem gaz do konca a niemialem kasy na LPG to jezdzilem az auto zgaslo z braku PB wiec nalalem5 l i wskazywalo mi dokladnie tak jak na Twojej fotce



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn maja 21, 2007 23:20

ale to dziwne ,troszke bo jak jest sahara to tak samo pokazuje :/ , u kumpla w MK2 było tak jak pisal ktorys kolega wyzej ,ze na kropeczke wchodziło i wtedy padał. Myslalem ze jakby przygiac troszke ten drut na ktorym jest pływak w dół , wtedy wskaznik pokazałby jeszcze jakies paliwo na wskazniku.
Zastanawiam sie bo przeciez podobno rezerwa jest 7 l tak ? no to przeciez 1,5 litra to za cholere nie podniesie tej wskazowki na poczatek czerwonego pola.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn maja 21, 2007 23:30

bongo pisze:Nie ma reguły,każdy wskaznik inaczej pokazuje...
tez mi sie tak wydaje :))
kjazdy w swoim powienien wiedzieć ile moze jechać jak mu poakzuje na rezerwie :) i czy dobrze pokazuje :P



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn maja 21, 2007 23:36

mnie pokazuje zawsze za mało :P
nie wiedzialem ile spali autko ( po tym wskazniku to ja sobie moge liczyc :) ) wiec wyjezdzilem na maxa az zdechlo na PB i zalalem 5 l paliwka z banki, przejechalem dokladnie 50 km wiec wychodzi 10 na 100 :) tylko ze ok 20 km to jezdzilem na krotkich odcinkach wokól komina.
a dzisiaj pobilem rekord na LPG chyba :D na 34 litrach zrobilem 356 km wiec to wychodzi 9,5 literka , trasa mieszana ale z przewaga trasy mniej wiecej 3/4 zrobilem w trasie a dzisiaj jeszcze po miescie sporo jezdzilem,
sadze ze jak na to ze mam oponki 195 i srednio na trasie 130 i to miasto to jeszcze da sie przezyc, a co do tego wskaznika to ja go zrobie ze bedze pokazywal co do mililitra :D nie wiem jak to zrobie i czy to zrobie ale to zrobie :D


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » pn maja 21, 2007 23:53

da sie to zrobic..nawet wczoraj z tym walczylem....tyle ze u mnie kiedy wskazowka byla juz calekiem poza polem mialem jeszcze z 7l w zbiorniku...a wiec...jak rozkrecisz zegary,wyciagniesz wskaznik od paliwa to na tylnej sciance tego wskaznika jest takie oczko a w nim takie zabki ktore sluza do regulacji wskazowki we wskazniku...troche trzeba poprobowac i mozna ustawic zeby pokazywal w miare dokladnie... :bigok:



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt maja 22, 2007 00:19

MZiobro, no to mnie pocieszyles, wiem jak fajnie sie wypina linke wiec z wyciaganiem zegarow dam sobie spokoj , nadal sie upieram przy wyginaniu preta w baku, bo jezeli to jest tak ze pływak wisi nad poziomem paliwa to wtey ok pokazuje zero na wskazniku , ale wiem ze tam jest jeszcze 5 l , weic jak opuszcze jeszcze pływak na dół to pływak jeszcze bedzie pływac i wskazowka sie jescze podniesie troszke i o to mi chodzi :D tylko zebym nie przesadzil bo wtedy bede mial na wskazniku pol baku a w samym baku 5 L :D :D , mysle ze jakies 2-3 cm nizej pływak i bedzie ok :D


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 295 gości