Zaczął mi wyzucać olej od wspomagania?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ladymonia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 16, 2006 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zaczął mi wyzucać olej od wspomagania?

Post autor: ladymonia » wt maja 15, 2007 12:14

Witam! pisałam już posty na temat tego że coś mi sie dzieje ze wspomaganiem tzn, nie byłam pewna czy to popa wspomagania czy wodna, po prostu jakieś dziwne odgłosy odchodziły z tamtych okolic. Jedni mechanicy twierdzili ze to pompa wodna, drudzy że wspomagania. Podczas jazdy coś szurało tak jakby raz przestawało, więc to na razie olałam i stwierdziłam że poczekam aż całkowicie padnie. No i od paru dni zaczęło mi przy skręcie kierownicą coś nią szarpać, a od wczoraj zaczęło wyrzucać mi chyba korkiem od wlewu, płynu od wspomagania. Zobaczyłam pod samochodem czarna plamę a jak podniosłam klapę wszystko na około wlewu płynu było mokre :crazy: No i teraz moje pytanie czy to normalne nawet jeśli padła mi już ta pompa od wspomagania to czy powinno wyrzucać płyn korkiem? Bo czytałam już o ubytkach płynu, ale to raczej z okolic pompy a nie od góry?! A no i chyba całkowicie jeszcze mi wspomaganie nie padło, bo jakoś lekko sie jeszcze kierownicą kręci, tylko przy większych skrętach nią szarpie.



Awatar użytkownika
spoon_r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn maja 09, 2005 19:11
Lokalizacja: Zach-pom
Kontakt:

Post autor: spoon_r » wt maja 15, 2007 12:24

wychodzi na to ze przy ostrych skretach pompa zaczyna cofac olej i wytwarzac podcisnienie w zbiorniczku, korek puszcza i z tad wyciek.

sprawdz czy wg schematow ksiazkowych czy wszystko jes odpowiednio podlaczone (chyba ze jestes pewna ze zaden z mechaniorow tam nic nie grzebal)

jezeli wszystko jest ok to pompa domaga sie regeneracji badz wymiany (cofka i szarpanie moze byc wywolene nieszczelnosciami-> symeringi, uszczelniacze... ->chwytanie powietrza + podcisnienie wsteczne...)

nie jestem specjalista od wspomagan ale na tyle ile znam urzadzenia typu orbitrole.. pompy roznego typu to takie jest moje zdanie

pozdrawiam i rzycze jak najmiejszych kosztow


mobilni sprawdzam radyjko, gdzie mnie slychac? :D

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt maja 15, 2007 12:24

więc z przykrościa stwierdzam ze przyszedł czas na wymianę pompy wspomagania niby mozna ja zregenerować ale to na bardzo krótko



ladymonia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 16, 2006 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ladymonia » śr maja 16, 2007 11:27

Dzięki za odpowiedzi :) Potwierdziliście moje przypuszczenia, więc zostaje mi tylko umówienie sie w warsztacie na wymianę pompy. Podobno maja tam jakąś używaną, bo o regeneracji słyszałam że sie nie opłaca. A nowa trochę kosztuje więc chyba skusze sie na ta używana za 180zł.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 429 gości