Wygłuszanie drzwi - fotoporada

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wygłuszanie drzwi - fotoporada

Post autor: Tominator » śr maja 09, 2007 13:21

Hej
Kilka miesiecy temu wygłuszyłem drzwi i przy okazji robiłem fotki wiec wrzucę na forum kolegą:
Potrzebne materiały:
-1,5 rolki taśmy dekarskiej Souldal(wersja 3D duże drzwi) - dostępna w castoramie obi 75zł/rolke
-butelka benzyny ekstarkcyjnej do wymycia drzwi - 4zł
-nożyki zestaw z tesco za 4zł :grin: badziew ale wystarczy
-suszarka
-płaskownik aluminiowy 1,5m z Obi za 12zł
-nitownica
Czas wygłuszenia 10h

Zdejmujemy tapicerke, odrywame oryginalną taśmę wygłuszającą - jeżeli taka jest bo jak było auto walone to nie będzie i zastajemy to:
Obrazek
PRacę zaczynamy od odtłuszczenia i wporzadnego wymycia wnetrza drzwi oraz zewnetrznej strony - szmatka z benzyną załatwi sprawe ale trzeba się naprawde ostro napracowiać - mi wymycie idelane jednych drzwi zajęlo 1h i poszlo pól butelki benzyny.
Gdy już drzwi są czyste i wyschnięte zabieramy się do pracy, oczywiście najpierw wygluszamy wnętrze drzw, mierzymy odpowiednie kawałki, przycinamy i przyklejamy grzejąc suszarką żeby dobrze doszło i się nie odkleiło,wyklejamy całe wnętrze od samego dołu do max wysokości możliwej na górze:
Obrazek
Po wyklejeniu wnętrz zabieramy się za mocownie płaskowników nitownicą bo taśma musi mieć oparcie w tej największej dziurze:
Obrazek
Jak zamontujemy płaskowniki bierzemy sie za przód przy czym trzeba uważać przy zamku (odpowiednio porobić dziury i odseparować od taśmy żeby sie wam zamek otwierał :
Obrazek
Na koniec zabieramy się za zaklejenie głównego otworu:
Obrazek
Pamietajcie żeby dobrze dogrzać suszarką bo wam to poodpada i będzie 2x wiecej roboty i nerwów, nie zaklejajcie też otworów ściekowych bo syf musi się jakos wydostać razem z wodą chyba ze w drzwiach to chcecie wozić :grin:
Po zamontowaniu audio i założeniu tapicerki to wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Heh... teraz to sie fajnie ogląda ale tak naprawde zeszło mi na to kupe czasu i nerwów
Podziękowania dla koleów Leemarvina i Abdula z klubu seata za bezcenną pomoc w realizacji tego prostego CA.



Awatar użytkownika
Waluch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2567
Rejestracja: czw lip 06, 2006 12:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Waluch » śr maja 09, 2007 15:39

No, ładnie, ładnie ... na pewno gra o niebo lepiej niż bez wygłuszenia ;) ... fajna porada, dzięki :pub:



darek05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw sie 10, 2006 19:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: darek05 » śr maja 09, 2007 19:32

Świetnie, dzięki mistrzu za poradę :pub:
Tylko jedno pytanie: gdzie dystans pod głośnik?!
Jeśli poprostu go nie ująłeś na zdjęciu, to dziwi mnie jednak, że nie przykręciłeś go najpierw, a potem nie opkleiłeś matą.
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tominator » śr maja 09, 2007 22:14

Tylko jedno pytanie: gdzie dystans pod głośnik?!
Jeśli poprostu go nie ująłeś na zdjęciu, to dziwi mnie jednak, że nie przykręciłeś go najpierw, a potem nie opkleiłeś matą.
Dystanse sątylko przykręciłem później bo były małe problemy z przypasowaniem.
P.S. Tych głośników nie dałoby rady zamontować bez dystansów i to dałme dość duże, trzeb było tapicerke troche przyciąć ale opłacało się :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości