Zapaliła się kontrolka oleju i pojawił się sygnał dźwiękowy.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » pt maja 25, 2007 10:54

Dokładnie tak jest z tym piszczeniem ale nie jestem pewnien czy za piszczenie powyżej 2tys. nie odpowiada właśnie biały czujnik (czujnik dużego ciśnienia). A może oba powodują piszczenie powyżej 2000obr gdy wykryją problem?

Jeden czujnik jest zwierny drugi rozwierny. Jak po włączeniu zapłonu a przed odpaleniem silnika kontrolka oleju miga to procesorek w konsoli wykrył uszkodzony czujnik (czujnik który pokazuje że jest ciśnienie mimo że go nie ma) albo problem z przewodami.
Można to łatwo podejrzeć odpinając oba. Będzie migać.

Jeżeli przed odpaleniem silnika kontrolka świeci ciągłym światłem to czujniki wskazują brak ciśnienia więc dla konsoli jest to sygnał OK. Do nieco poniżej 2000obr/min czujnik "dużego" ciśnienia (biały) nie ma odpowiedniego ciśnienia dlatego ten układ elektroniczny w konsoli ignoruje jego sygnał. Powyżej 2000obr sygnał z białego nie jest już ignorowany i dlatego to piszczenie od 2000obr kiedy biały czujnik się popsuje albo nie ma w silniku odpowiedniego ciśnienia oleju.

Kiedyś, jak wlałem dobry półsyntetyk po kiepskim niewiadomoczym to mi popiszczało i się doktoryzowałem z tematu. Powód był prosty: filtr oleju się zatkał mazią.


Konto usunięte.

Anusia
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn lut 06, 2006 13:25
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: Anusia » pt maja 25, 2007 11:04

a ja tak miałam jak poszło całkowite rozszczelnienie silnika :( .. migała kontrolka oleju ... gasła migała...aż nagle zaczęło cos wyć ... i golf zgasł... w siniku nie było ani kropli oleju ... dobrze,ze dolałam na szybcika 4 litry i dojechałam do domu ... inaczej zatarłabym zdechlaka . Po tym wydarzeniu golf śmiga już ponad rok bez problemów ...
Myślałam,ze tylko mi cos takiego przydarzyło się z tym "piszczeniem"
Przepraszam,ze nic nie wniosłam do tematu ale ... :bigok:


[url=http://www.wunschkinder.net][img]http://www.wunschkinder.net/forum/ticker/tick/08/01/2008/47/26/Julian/0/153/0/51.png[/img]
[/url]

Projekt mk2 gti ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=65307&start=900

golec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw gru 30, 2004 15:45
Lokalizacja: Grodzisko
Kontakt:

Post autor: golec » pt maja 25, 2007 12:08

Witam
U mnie podobny problem(AAM 1,8 rok 1992 przebieg 250000km) zaczęło sie tak że rano wyjechałem do roboty i zaczęła migac kontrolka od oleju i po 300 m sygnał więc sprawdziłem stan no był prawie minimum więc dolałem ale dalej tylko migająca kontrolka przejechałem z 2 km ale słychać zawory wiec zatrzymałem i na hol do mechaniora tamten stwierdził że wogóle nie ma ciśnienia a miesiąc temu wymieniałem olej i filtr, olej mobil S 10W40 i filtr jakiś technocar.
U mechaniora dostaliśmy sie do pompy ale tam nic jakby w porzadku wiec zasugerowałem filtr no i zmienił na filtrona. Zagadał złapał ciśnienie i nawet po uspokojeniu klawiatury ciszej chodzi jak wcześniej tylko problem pojawia sie na rozgrzanym silniku i podczas jazdy na wolniejszych obrotach zaczyna kontrolka i sygnał dodaje gazu np. na 4 biegu i przy prędkości 95/h cisza daje 5 i znowu ale przyspieszam i na 110 znowu cisza.
Dodam jeszcze ze na biegu jałowym też cisza.
Wiec myśle może pompa oleju do wymiany?
a może olej na 15w40 zmienić?
no i może ten filtr na lepszy np MANN czy KNECHT?
silnik teraz pracuje cichutko jak nówka ale nie wiem co jest grane.
Pomóżcie!!! co robic?



Awatar użytkownika
otocon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 18:25
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: otocon » pt maja 25, 2007 12:38

zanim bym zaczął grzebać głębiej w mechanice to zrobił bym to od czego ten temat w sumie sie zaczął czyli wymiany czujników ciśnienia oleju - koszt mały a to może być przyzyną



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » pt maja 25, 2007 16:25

golec pisze:Witam
U mechaniora dostaliśmy sie do pompy ale tam nic jakby w porzadku wiec zasugerowałem filtr no i zmienił na filtrona.
...
...
...
no i może ten filtr na lepszy np MANN czy KNECHT?
silnik teraz pracuje cichutko jak nówka ale nie wiem co jest grane.
Pomóżcie!!! co robic?
Wywal filtrona, wielu ludziom pomogło. To nie kosztuje dużo.
Daj Manna.


Konto usunięte.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 355 gości