Regulacja LDA

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pt cze 22, 2007 14:10

pali ile w baku. nie licze i nie zastanawiam sie. to ma smigac, a jak zacznie zbyt duzo palic to w ryj dostanie.

ventil jest gdzies opis do tego moda z wyprzedzeniem kata wtrysku?


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
ventil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 22:01
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: ventil » pt cze 22, 2007 16:37

Gdzieś mam ale muszę pogrzebać w kompie i może uda się mi zmajstrować poradę jak i co podłubać.



Awatar użytkownika
Trochim
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:22
Lokalizacja: betonów
Kontakt:

Post autor: Trochim » pt cze 22, 2007 20:34

ventil, jak tam furak?

dzisiaj moje syncro zostało "pukniete" na parkingu :/ lampa, błotnik, grill do wymiany :( miśkom auto się stoczyło duże dostawcze

u siebie tak strzelam na jakieś 100 km objechałem Toyotę Avensis 2.0 w benzynce. Muszę poprawić mocowanie rur przy ic bo mam małą nieszczelność jeszcze. I jak możesz to napisz mi na pw gdzie można dostać takie ładne wtryski jak Ty masz :)


Nissan Patrol K160

Awatar użytkownika
Włochaty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1054
Rejestracja: pn sty 22, 2007 13:51
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Włochaty » pt cze 22, 2007 23:59

ventil pisze:ile Ci teraz pali po zwiekszonej dawce?


Często zadawane pytanie na które nie mozna udzielic odpowiedzi - jak bedziesz jeździł jak dotychczas to będzie palił tak samo - ale zazwyczaj po przeróbkach każdy wstawia więc pali więcej...
SouleR pisze:pali ile w baku. nie licze i nie zastanawiam sie. to ma smigac, a jak zacznie zbyt duzo palic to w ryj dostanie.
no to poczekam na koniec sesji i wtedy wezme sie za mody, ja planuje pina, dawke i turbo, dojde tym do 90km?



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » sob cze 23, 2007 00:35

Włochaty pisze:ja planuje pina, dawke i turbo, dojde tym do 90km?
spokojnie :))
Ja tyle miałem tez po modach podobnych :))
Czyli zwiększona dawka, wolny wydech, intercooler, obrócone membranka i zeszlifowana podkładka, zakręcony zawór bezpieczenistwa, i Turbina na 1 bar :) i miałem 91PS :D
Potem zrobiłem gov moda i jeszcze troche dodałem mu na ciśnieniu i dawce (ale to minimalnie:) Myśle ze teraz powinienem mieć te 95 spokojnie:D



Awatar użytkownika
ventil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 22:01
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: ventil » sob cze 23, 2007 07:45

Trochim pisze:ventil, jak tam furak?

dzisiaj moje syncro zostało "pukniete" na parkingu :/ lampa, błotnik, grill do wymiany :( miśkom auto się stoczyło duże dostawcze

u siebie tak strzelam na jakieś 100 km objechałem Toyotę Avensis 2.0 w benzynce. Muszę poprawić mocowanie rur przy ic bo mam małą nieszczelność jeszcze. I jak możesz to napisz mi na pw gdzie można dostać takie ładne wtryski jak Ty masz :)
Auto niedawno wróciło od lakiernika ale mam teraz tak mało czasu że nic nie mogę zrobić przy nim. Właściwie to mechanicznie juz wszystko jest ok, pozostaje mi teraz przeróbka pompy i sterowanie turbo. Może na dniach uda się mi to zrobic. Wtryski Kerma R520 można zamówić w oddziale master/s tuning w Katowicach. Ja napisałem mail'a do Kerma TDI a oni podali mi namiary na Katowice. Niestety gdzieś skasowałem maila z tym namiarem.



Soloo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 19:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Soloo » wt lip 03, 2007 16:50

Dziś znów zabrałem sie za regulacje LDA. Obruciłem grzyba największym prześwitem do tego trzpienia (jak w instrukcji) ale nie moge ustawić dawki tak by nie dymił. Jak dodam gazu to bije czarny dym. Nie podcinałem pierścienia bo w sumie zalezy mi na tym by mało palił przy spokojnej jeździe. Ktoś podsumuje wątek 20 stronicowy jak to wyregulować? Wie może ktoś jak skuteczniej zmniejszey sie spalanie ( obracając grzyba na maxa jak w opisie i przykręcająć dawke paliwa, czy zostawić grzyba seryjnie ustawionego lecz wymaga to ustawienia większej dawki paliwa na pompie wtryskowej)



Awatar użytkownika
paja
Forum Master
Forum Master
Posty: 1256
Rejestracja: pn sty 08, 2007 13:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: paja » pt lip 06, 2007 18:38

tomcio pisze:Soloo, w tym temacie to się raczej nie dowiesz o jeździe o kropelce, mi po modach pali teoretycznie tyle samo przy spokojnej jeździe, problem w tym że nie umiem już jeździć spokojnie.
I to jest prawdziwa przyczyna zwiekszania spalanie w modowanych TD :okej:


Obrazek

Awatar użytkownika
adam16v
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 388
Rejestracja: pn lip 17, 2006 08:54
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: adam16v » pt lip 06, 2007 19:03

Ja mam mody i jeżdżę spokojnie. Pali średnio w mieszanej (duzo krótkich odcinków) 5,4l


[url=http://www.motofirma.pl/bsp,f165af1ba51506,e898b25902e6b6,adam16v-VW-Golf-16TD.html][img]http://www.motofirma.pl/upload/spalanie/icons/e898b25902e6b6_1.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » pt lip 06, 2007 19:03

mi pali srednio 6 a ostatnio to nie wiem, trzeba stestowac


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
adam16v
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 388
Rejestracja: pn lip 17, 2006 08:54
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: adam16v » pt lip 06, 2007 19:05

Soloo pisze:Dziś znów zabrałem sie za regulacje LDA. Obruciłem grzyba największym prześwitem do tego trzpienia (jak w instrukcji) ale nie moge ustawić dawki tak by nie dymił. Jak dodam gazu to bije czarny dym. Nie podcinałem pierścienia bo w sumie zalezy mi na tym by mało palił przy spokojnej jeździe. Ktoś podsumuje wątek 20 stronicowy jak to wyregulować? Wie może ktoś jak skuteczniej zmniejszey sie spalanie ( obracając grzyba na maxa jak w opisie i przykręcająć dawke paliwa, czy zostawić grzyba seryjnie ustawionego lecz wymaga to ustawienia większej dawki paliwa na pompie wtryskowej)
można jeszcze ustawić w lda śruba słoneczkową większe naprężenie sprężyny od lda, tak by dostawał palio z lda na wyższym ciśnieniu. Tak się robi jak dawka jest już dośc duża i zaczyna przydymiać na niskich obrotach.


[url=http://www.motofirma.pl/bsp,f165af1ba51506,e898b25902e6b6,adam16v-VW-Golf-16TD.html][img]http://www.motofirma.pl/upload/spalanie/icons/e898b25902e6b6_1.gif[/img][/url]

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt lip 06, 2007 20:33

można jeszcze ustawić w lda śruba słoneczkową większe naprężenie sprężyny od lda, tak by dostawał palio z lda na wyższym ciśnieniu. Tak się robi jak dawka jest już dośc duża i zaczyna przydymiać na niskich obrotach.
Dokładnie :)) Ja tak zrobiłęm !! W sumie 2 pełne obroty albo połtora :P juz nie pamiętam wykręciłem tym słoneczkiem i na nizszych obrtotach juz tak nie dymił bardzo :DD
Więc zalecam wykonać to :)



xname
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt maja 18, 2007 10:55
Lokalizacja: WLK
Kontakt:

Post autor: xname » czw lip 26, 2007 19:43

Panowie, zapodajcie jak macie jakiś kontakt gdzie można kupić tego bost pin-a od mk2 1.6TD. I pytanko: czy po wymianie z orginalnego bost pin-a w aaz na ten od 1.6TD nie zwiększy sie spalanie? (a może zmenijszy). Z góry dzięki za odp. POZDRO



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości