[MKII] MOKRA PODŁOGA

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tronic
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: wt maja 09, 2006 15:53
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: tronic » ndz cze 04, 2006 13:56

Ja tez naklejalem folie na drzwi i narazie boje sie nawet isc do samochodu i patrzec czy to cos dalo, ciagle pada a nie chce sie denerwowac :/
Zauwazylem jednak ze woda mi sie wlewa nie tylko drzwiami, ale tez gdzies ponizej przdniego slupka, przez mocowanie ogranicznika otwarcia drzwi ?? niewiem...
A folie musissz miec naklejona na drzwi (i to szczelnie zwlaszcza od dolu) a nie na tapicerke bo inaczej dalej bedzie zaciekac.


[img]http://vwforum.pl/edycje/function.jpg[/img]

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » ndz cze 04, 2006 15:55

Ehh, bede musial powalczyc i zalozyc na drzwi, choc to trudne... :/ Dla mnie to jest dziwne, bo jakby woda dostawala sie drzwiami, to najpierw powinny byc mokre dywaniki (mam z gumy) od gory. A sa suche, dopiero pod spodem sa mokre (od podlogi). Moze byc mozliwe, ze woda dostaje sie od spodu auta? :/ Cholera mnie juz strzela, tym bardziej ze zauwazylem, iz z przodu od strony pasazera tez lekko nachodzi. Mam 3-drzwiowego golfika i nie mam sil juz z ta woda... :|


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
EvRo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt paź 04, 2005 14:36
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: EvRo » ndz cze 04, 2006 17:02

A ja pwoiem tak przykleiłem taśmą i odeszła wiec przykleiłem ja na silikonie.
I też jest ok. :bigok:



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » ndz cze 04, 2006 17:26

Na drzwi, tak? Powiedzcie, jak sobie poradzilisci z przyklejeniem na drzwi, skoro sa takie wypuklosci, itd... ??


www.SportCom.PL

janek444
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw mar 23, 2006 12:18
Lokalizacja: włocławek

Post autor: janek444 » ndz cze 04, 2006 21:52

Ja też miałem przypadek nabierania wody do wewnątrz auta długi czas nie mogłem dojść dlaczego ? i okazało się że jak miałem wymienianą linkę otwierania maski i własnie w przegrodzie była mała szczelina i tam w czasie deszczu wpływały całe masy wody (szczególnie z tyłu pod nogami pasażera). Znajomy miał instalowany alarm i fachowy też nie uszczelnili przeciągniętego przez przegrodę cienkiego przewodu tak że w czasie deszczu miał całą podłogę zalaną.



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » ndz cze 04, 2006 23:37

MrUkAs pisze:Ehh, bede musial powalczyc i zalozyc na drzwi, choc to trudne... :/ Dla mnie to jest dziwne, bo jakby woda dostawala sie drzwiami, to najpierw powinny byc mokre dywaniki (mam z gumy) od gory. A sa suche, dopiero pod spodem sa mokre (od podlogi). Moze byc mozliwe, ze woda dostaje sie od spodu auta? :/ Cholera mnie juz strzela, tym bardziej ze zauwazylem, iz z przodu od strony pasazera tez lekko nachodzi. Mam 3-drzwiowego golfika i nie mam sil juz z ta woda... :|
woda zlatujac na prog wplywa pod wykladzine



Awatar użytkownika
tronic
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: wt maja 09, 2006 15:53
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: tronic » pn cze 05, 2006 07:32

Dokladnie. Tez jak pirwszy raz zaszedlem do oauta po ulewach wszystko bylo niby ok i suche, dopiero jak podnioslem gumowa wycieraczke (ktora od gory byla suchutka), moim oczom ukazala sie wielka woda :hmm:
Narazie u mnie sucho ale autko stalo na rownym, wiec nie wiem czy folie sa szczelne. Trzeba bedzie wziac wiaderko i sprawdzic na jakiejs pochylosci :hmm:


[img]http://vwforum.pl/edycje/function.jpg[/img]

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » pn cze 05, 2006 10:39

No ale na progu jest jeszcze uszczelka, ktora powinna blokowac dostajaca sie wode... :/

Tasma dwustronna dam rade nakleic folie na drzwi?


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
tronic
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: wt maja 09, 2006 15:53
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: tronic » pn cze 05, 2006 11:13

no wlasnie akurat jak by tej uszczelki na progu nie bylo to by woda do srodka nie zaciekala :hmm:
Woda plynie od gory po drzwiach i wlasnie po uszczelce na prog i do srodka...
Ja mam folie na jednych drzwiach przyklejona zwykla tasma przezroczysta na drugich jakims klejem tapicerskim (pianolep), cos jak butapren tylko rzadsze ale jak wyschnie to trzyma na amen :)


[img]http://vwforum.pl/edycje/function.jpg[/img]

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » sob cze 17, 2006 11:08

Moze mi ktos wyjasnic, bo wszyscy pisza, ze woda leje sie z braku folii. Nie mam folii w drzwiach od kierowcy i woda sie nie dostaje, nie mam folii w drzwiach (mam za to na tapicerce, ktora sam nie dawno zakladalem) od strony pasazera no i woda sie dostaje z tylu od strony pasazera jak i z przodu. Wiec co to moze byc?? Brak folii?? No ale przeciez od strony kierowcy jej nie mam i mam sucho, a od strony pasazera takie jazdy. Moze mi ktos pomoc, bo juz mnie szlak trafia z ta woda ... :/


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

Post autor: łyssy » sob cze 17, 2006 19:07

a moze twoje auto stoi pochyło przed domem(strona pasażera wyżej niż kierowcy)?
albo uszczelka od strony kierowcy lepiej dolega do szyby i woda
po niej nie wcieka do drzwi?



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » sob cze 17, 2006 20:18

Auto stoi na rowniutkiej powierzchni ;) z uszczelka moze wlasnie tak byc... wiec wnioskuje, ze nie pozostaje mi nic, jak zalozyc folie na drzwi, tak?

[ Dodano: Sob Cze 17, 2006 20:22 ]
Dzis po tych ulewach zauwazylem jakis postep, woda z tylu od strony pasazera nie naszla. Za to naszla (w mniejszej ilosci) od strony pasazera z przodu. Co to cholercia moze byc? :/


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

Post autor: łyssy » ndz cze 18, 2006 11:29

nie wiem jaki jest sens zakładania folii na tapicerkę, drzwi maja być uszczelnione od środka, tak aby woda która do wewnątrz drzwi ścieka poszybie ściekała następnie po tej folii na dno drzwi gdzie są kanaliki okprowadzające dodę (które muszą być drożne)



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » pt cze 23, 2006 13:22

Dzisiaj wlasnie zalozylem folie na drzwi, tak wiec teraz mam na drzwiach i na tapicerce... ;) Mam nadzieje, ze cos to pomoze i woda przestanie mi sie dostawac do srodka...

Montujac folie chyba cos spieprzylem z glosnikiem w drzwiach (nie mam pewnosci, ze wczesniej gral, gdyz nie sprawdzalem). Moglem cos zepsuc zakladajac folie?? Gdzie szukac przyczyny braku grania??


www.SportCom.PL

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 404 gości