Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: czarnyblack » sob wrz 03, 2011 12:13

Ok dzieki wielkie za odpowiedz. Jak bedzie przezarte rdza, to chyba uszczelki zmieniac nie bede, bo winawajca bedzie rdza?



Awatar użytkownika
Pitterekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: czw lis 20, 2008 21:13
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: Pitterekk » wt wrz 06, 2011 15:53

uszczelka musiałą by byc naprawde poniszczona i porwana zeby to była jej wina.. jak oczywiście rant jest zdrowy :) wyjmij szybe i uszczelke (wyjęcie jest akurat proste gorzej z włożeniem :kac: ) i sie wszystko okaże


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=232139]Mój Biały mk2 GTD 86'[/url]

Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: czarnyblack » wt wrz 06, 2011 16:00

A czym naprawic ewentualna dziure w rancie? Wiem, ze wspawanie nowego to jest wyjscie, ale czy mozna uzyc jakiejs masy uszczelniajacej, albo szpachli?



Awatar użytkownika
Pitterekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: czw lis 20, 2008 21:13
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: Pitterekk » wt wrz 06, 2011 22:51

to wszystko zależy od tego co się tam dzieje pod uszczelką. u mnie była tragedia więc bez reperaturki się nie obyło niestety. jak nie ma tragedii od biedy można wyczyścić przelecieć jakimś brunoxem i potem moze jakaś masa na pędzel uszczelniająca czy coś.. szpachli w takie miejsca bym nie dawał ale nie jestem ani blacharzem ani lakiernikiem.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=232139]Mój Biały mk2 GTD 86'[/url]

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: inż. Mk2_marcin » wt wrz 06, 2011 23:11

tylko uważaj przy zdejmowaniu szyby aby ci nie pękła jak mi kiedyś


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: czarnyblack » wt wrz 06, 2011 23:16

No wlasnie mam nadzieje ze sobie poradze. Jakies porady moze? Zaczynam od gory, co jakis czas podwazajac uszczelke i wsadzajac tam cos zeby nie wrocila na swoje miejsce, i wtedy ja wypycham, czy z bocznymi uszczelkami robie to samo, w sensie tez je trzeba podwazac i cos wsadzac?



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: inż. Mk2_marcin » śr wrz 07, 2011 09:25

nie powiem ci bo mi szyba pękła ;/, wiem jedno zapłaciłem 220zł + montażem za nową szybę "zielona" w firmie gdzie robią takie cuda poczekałem 10 minut i sprawa była załatwiona.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Pitterekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: czw lis 20, 2008 21:13
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: Pitterekk » śr wrz 07, 2011 19:34

hmm.. wyjmowałem szybę w trzech mk2. wkładałem tylko w jednym - swoim. nie włożysz w pojedynke - nie ma szans. natomiast wyjęcie w pojedynke jest wg mnie proste jeżeli nikt nie nawkładał kleju/silikonu, no i jeżeli nie używa sie dużo siły. ja ogółem zaczynałem za każdym razem od górnego lewego rogu. podważałem kilkoma śrubokrętami uszczelke i paluchami (trzeba wyjąć słupki plastikowe A boczne to konieczne!) no a jedną ręką pchałem szybę - ale nie za mocnoz wyczuciem. palcami wypychałem uszczelkę z tego nieszczęsnego rantu no i jakoś szło powoli, trochę w dół i starałem sie zbliżyć do prawego górnego rantu po stronie pasażera. wypychajac uszczelke cały czas palcami co nie jest łatwe bo paluchy troche bolą ale jaknie ma sie 2 lewych rąk to napewno się uda.

ogólnie nic na siłe i nie śpieszyć się !! a napewno da sie wyjać szybe. jeżeli masz klin chrom w uszczelce najpierw nalezy wyjąć klin (tak mi się wydaje)

z wsadzeniem jest juz zupełnie inna bajka i tutaj 2 osoba jest potrzebna chyba że jesteś naprawdę uzdolniony manualnie :) :rozpacz: jeżeli np. jeździsz na zmiane klocków do mechanika to zleć całość roboty komuś innemu. to wszystko zależy od "smykałki" do takich rzeczy

btw. szyba na złomie używka to koszt około max 70 zł


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=232139]Mój Biały mk2 GTD 86'[/url]

Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: czarnyblack » śr wrz 07, 2011 19:50

No to dzieki za odpowiedz. Wydaje mi sie, ze sobie poradze.

Ps. Klocki sam zmieniam ; ]



Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: czarnyblack » pn gru 19, 2011 21:07

No to mi niestety szyba pekla ; ] akurat przy samym koncu podwazania uszczelki. Wstawilem nowa szybe, nowa uszczelke i wode niestety nadal mam pod dywanikiem.... Spod uszczelki szyby na 100% przeciekalo, ale jak widac, jeszcze skads cieknie. Szkoda....



Awatar użytkownika
Pitterekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: czw lis 20, 2008 21:13
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: Pitterekk » wt gru 20, 2011 14:43

Przykra sprawa że Ci pękła. nie wiem samemu wyjmowałem trzy i żadna nie pękła. a były to jedyne szyby jakie w życiu wyciągałem :) Ale może się zdarzyć, musiała być jakaś osłabiona czy coś. różnie bywa. Lub za dużo siły i zbyt duże naprężenie miała. Nowa uszczelke ? skąd ? wyczyściłes ją przed założeniem dobrze ? woda pod dywanikiem może sie zbeirac z kilku miejsc

a) tam gdzie wchodzi linka od maski, dobrze obejrzyj tą harmonijke tam.
b) od spodu - dziury w podłodze po prostu - nie musza byc na wylot wystarczy ze bedzie zxgorzel taka z rdzy to tez woda przenika jak przez gąbke.
c) ktoś np. chlapacz przykręcił do "nadkola"i jest dziura na tej wnęce koła i koła wchlapują wode przez tą małą dziure do wewnątrz - po lewej stronie od skrzynki bezpieczników - jest ona obłozona filcem i na filcu jest taki niby gumowy pękający płat jakby jakiejś maty bitumicznej.
d) nagrzewnica ? :goof:
Innych możliwości nie widze. ewentualnie w drzwiach możesz nie mieć folii i spływa ci po boczkach i do środka ale to by boczki były od spodu mokre i by zaczynały gnić powoli.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=232139]Mój Biały mk2 GTD 86'[/url]

Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

Uszczelka szyby przedniej golf mk2 - wymiana na wlasna reke

Post autor: czarnyblack » wt gru 20, 2011 15:59

Nowa uszczelke ? skąd ?
Znalazlem u mnie w miescie, w sklepie za 80zl

Co do chlapaczy, to zadnych nie mam. Dziur w podlodze tez nie, o dziwo zdrowa. Z uszczelki juz nie cieknie na 100%, bo sucho jest. Co do linki od maski to musze to sprawdzic. A czy to nagrzewnica to tez sie okaze po jakims czasie jak zacznie mi ubywac plynu. Na razie za malo kilosow zrobilem, a wody smakowac nie chce czy jest slodka czy nie, bo jest zmieszana z piaskiem ; ] Folie w drzwiach tez mam zalozona. Jeszcze ewentualnie wyczytalem, ze moze to byc uszczelka drzwi, bede badal sprawe. Kanaliki odplywowe z szybra i podszybia drozne, tak samo te przy nadkolu pod maska w rogach.

Ps. Wlasnie wracam z ogledzin i guma wokol linki cala jest. Natomiast zauwazylem, ze na uszczelce od drzwi w srodku samochodu sa kropelki wody, nie wiem czy to ma cos do rzeczy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości