Płukać czy nie płukać - oto jest pytanie...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » sob wrz 26, 2009 20:26

oldstaszek, OK pewnie masz rację, tylko zastanawiam się nad skutkami płukania silnika, który ma przejechane dajmy na to 500 tyś km



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » sob wrz 26, 2009 21:46

mettenos pisze:oldstaszek, OK pewnie masz rację, tylko zastanawiam się nad skutkami płukania silnika, który ma przejechane dajmy na to 500 tyś km
Skutki?Tylko lepiej, nawet przy przebiegach powyżej miliona km(tiry - nie jest to dużo).
Będę się powtarzał...uszczelnienia pewnie były parokrotnie wymieniane(szczególnie simmeringi).
Może ciekawiej będzie - jak wewnątrz wygląda silnik przy takich przebiegach i nie czyszczony,jaka "narosła" warstwa izolacyjna na ściankach wewnętrznych(wynika z tego równowaga termiczna w małych obszarach i działanie naprężeń odkształcających).

...gdzieś czytałem pytanie: "dlaczego pękają wały korbowe w MF 3-cylindrowych, szczególnie tych z dużym przebiegiem.Wymieniono na nowy i też pękł po 10 miesiącach(kilka postów było tej samej treści)...
Najbardziej prawdopodobna odpowiedź?... :pub:
PS.mój gofer "dziadek" benzynowiec pali średnio 5,66/100...to dobrze czy źle?
Ostatnio zmieniony sob wrz 26, 2009 21:48 przez oldstaszek, łącznie zmieniany 1 raz.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

speed_maniac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 11:45
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: speed_maniac » czw lis 05, 2009 19:54

Jaki polecacie olej do zalania 1.9 TDI? Rozumiem że Castrol lepiej omijać, to co jest w miarę sprawdzone?



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » czw lis 05, 2009 20:33



mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 341 gości