***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » śr cze 24, 2015 08:14

djshure pisze:Witam.

Planuje zakup Volkswagena Passata B6 i mam problem dotyczący wyboru silnika. Chciałbym o konkretną poradę który wybrać. Oczywiście w DIESLU.

105km czy 140km ?
Sporo poczytałem na temat silników i opinie są podzielone, niektórzy piszą ze 140konne są awaryjne a inni znowu ze 105km są awaryjne i tak na zmiane, sam już zgłupiałem co do wyboru silnika. Na początku myślałem, ze ten 140km bedzie dobrym wyborem, ale teraz juz nie wiem. Proszę o konkretną porade ludzi którzy sie na tym znają i wiedzą coś na temat tych silników. Oczywiście interesuje mnie bezawaryjność, zresztą jak każdego który chce kupic auto.

Z góry dziękuje i czekam na odp !
Pierwsza opcja 1.9 + chip na 140
Druga opcja 2.0 TDI kod silnika BMP, zakładasz zestaw naprawczy pompy oleju i masz bezawaryjność prawie jak w 1.9TDI, ewentualny chip na 170
Też miałem taki dylemat, skończyło się na BMW e90 i jest super :bigok:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

fitzyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 16:44

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: fitzyk » śr lip 01, 2015 20:28

Witajcie nie chcę zakładać nowego tematu więc luźno zapytam tutaj co lepiej wybrać Golf IVka 2003 czy V max do 2005r.? jaka będzie realna różnica w cenie bo wchodząc na serwisy ogłoszeniowe widzę różne ceny od 15 do nawet 22tyś zł i tak samo IV od 10500 do nawet 16 tyś zł.
Interesuje mnie diesel odpowiednio 101/130 lub 105KM z pełnym wyposażeniem czyli wersja Pacific w IV i jakiś odpowiednim z klimatronikiem w V.
Jaka może być różnica w utrzymaniu obu aut czy aż tak nowszym golfem jest V że opłacało by się do niego dopłacić?



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » śr lip 01, 2015 20:39

fitzyk pisze:Witajcie nie chcę zakładać nowego tematu więc luźno zapytam tutaj co lepiej wybrać Golf IVka 2003 czy V max do 2005r.? jaka będzie realna różnica w cenie bo wchodząc na serwisy ogłoszeniowe widzę różne ceny od 15 do nawet 22tyś zł i tak samo IV od 10500 do nawet 16 tyś zł.
Interesuje mnie diesel odpowiednio 101/130 lub 105KM z pełnym wyposażeniem czyli wersja Pacific w IV i jakiś odpowiednim z klimatronikiem w V.
Jaka może być różnica w utrzymaniu obu aut czy aż tak nowszym golfem jest V że opłacało by się do niego dopłacić?
Zależy jakie auto chcesz kupić - jak rozglądasz się za pełną opcją i szukasz wśród najtańszych mk5 to masz jak w banku, że będziesz miał problem. Silniki w tych samochodach niewiele się różnią - i tu i tu masz PD. Różnica w utrzymaniu? Jak złom to będziesz dokładał i tu i tu podobną kasę, tylko w mk5 trochę droższe są części niezwiązane z silnikiem. Najlepiej kup sobie auto w Niemczech, będziesz widział jakie są realne ceny normalnych samochodów a nie igiełek od handlarzy z cofniętym licznikiem i malowanym przodem :D


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » czw lip 09, 2015 20:41

Polski po-salon zawsze będzie wyżej wyceniany niż sztuki ściągane z zachodu. Wiesz, jeden właściciel, auta nie mają takich przebiegów jak te zachodnie, większość nie miała żadnej kolizji a jak już była to najczęściej robione w ASO, podobnie jak obsługa - od początku do końca to samo ASO. Jak szukasz na parę lat - szukaj w takich.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » czw lip 09, 2015 22:09

Piasek pisze:Polski po-salon zawsze będzie wyżej wyceniany niż sztuki ściągane z zachodu. Wiesz, jeden właściciel, auta nie mają takich przebiegów jak te zachodnie, większość nie miała żadnej kolizji a jak już była to najczęściej robione w ASO, podobnie jak obsługa - od początku do końca to samo ASO. Jak szukasz na parę lat - szukaj w takich.
Dokładnie - zgadzam się w 100%.
Tylko takie auta znikają jeszcze szybciej niż się pojawiły. Sam z doświadczenia to wiem - jakieś 2 lata temu sprzedawałem samochód ojca - Citroen Xsara z 1999 roku. Auto kupione w Polsce, jeden właściciel od nowości. Wersja podstawowa, nic w niej nie było, poza wspomaganiem i centralnym zamkiem. Stan auta też nie był idealny. Już w dniu wystawienia ogłoszenia było 3 oglądających i jeden z nich stał się nowym właścicielem. A że nie zdjąłem ogłoszenia przez kolejne 2 dni, to miałem jeszcze z kilkanaście telefonów. A to tylko stara Xsara...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Charakterek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt wrz 13, 2013 00:38

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Charakterek » pt lip 24, 2015 22:03

Chcę przeznaczyć około 30 000 zł na samochód. Wybór padł na Golfa 5 FSI z silnikiem 2,0 i skrzynią automatyczną. Niestety jest bardzo mało informacji o tak skonfigurowanym samochodzie (silnik + automat). Jedynie co się dowiedziałem, że w tym aucie jest tiptronic a nie DSG. A może odpuścić sobie 2,0 i kupić mniejszy silnik ale doładowany i z DSG? Chociaż powiem szczerze, że już mam dość doładowanych silników i chciałbym jakieś N/A. Diesel odpada, bo to auto do jazdy miejskiej (sporadycznie wyjazdy w góry, więc tu moc raczej będzie potrzebna). Czy możecie mi doradzić i poradzić co brać w tej cenie? A może mamy jakieś osoby posiadające 2,0 FSI w automacie i podpowiedzą mi jak się taka konfiguracja spisuje?



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » sob lip 25, 2015 10:34

Charakterek pisze:Chcę przeznaczyć około 30 000 zł na samochód. Wybór padł na Golfa 5 FSI z silnikiem 2,0 i skrzynią automatyczną. Niestety jest bardzo mało informacji o tak skonfigurowanym samochodzie (silnik + automat). Jedynie co się dowiedziałem, że w tym aucie jest tiptronic a nie DSG. A może odpuścić sobie 2,0 i kupić mniejszy silnik ale doładowany i z DSG? Chociaż powiem szczerze, że już mam dość doładowanych silników i chciałbym jakieś N/A. Diesel odpada, bo to auto do jazdy miejskiej (sporadycznie wyjazdy w góry, więc tu moc raczej będzie potrzebna). Czy możecie mi doradzić i poradzić co brać w tej cenie? A może mamy jakieś osoby posiadające 2,0 FSI w automacie i podpowiedzą mi jak się taka konfiguracja spisuje?
Sam silnik jak na obecne wymysły VAG jest dość bezproblemowy, ale 30tys za golfa v ??? Konstrukcja ma już 12 lat ! Za tą kasę możesz już przebierać w autach takich jak laguna III (całkiem przyzwoity samochód w przeciwieństwie do poprzedniczki), mondeo, passat b6 (też z silnikeim 2.0FSI), citroen c5. Będziesz miał o wiele nowsze konstrukcyjnie auto, z niezłym wyposażeniem, o klasę wyższej i porównywalnie awaryjne.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob lip 25, 2015 11:10

kw pisze:ale 30tys za golfa v ??? Konstrukcja ma już 12 lat ! Za tą kasę możesz już przebierać w autach takich jak laguna III (całkiem przyzwoity samochód w przeciwieństwie do poprzedniczki), mondeo, passat b6 (też z silnikeim 2.0FSI), citroen c5. Będziesz miał o wiele nowsze konstrukcyjnie auto, z niezłym wyposażeniem, o klasę wyższej i porównywalnie awaryjne.
Albo i mniej awaryjne, a na pewno przestronniejsze, wygodniejsze, ładniejsze. Popieram w 100%.
Kumpel z pracy jest na kupnie auta i chce przeznaczyć 35 tys. zł na zakup. Cały czas upierał się, że Octavia II 1.6 z LPG. Fakt, za te pieniądze kupi 2011 rocznik, może nawet 2012. Ale za porównywalne pieniądze pokazałem mu, że może mieć 2 lata starszą Lagunę III 2.0 dci, C5 HDI, czy też nawet Inignie. Zdziwił się, że nie tylko Skoda istnieje. A już taka Laguna czy C5, nie dość, że to porządne auta, to jeszcze dające mnóstwo komfortu, a jakością wykonania i designem biją taką Octavię na łeb. Jedynie Skoda może zaimponować kosztami użytkowania...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Charakterek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt wrz 13, 2013 00:38

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Charakterek » sob lip 25, 2015 21:16

kw pisze: Sam silnik jak na obecne wymysły VAG jest dość bezproblemowy, ale 30tys za golfa v ??? Konstrukcja ma już 12 lat ! Za tą kasę możesz już przebierać w autach takich jak laguna III (całkiem przyzwoity samochód w przeciwieństwie do poprzedniczki), mondeo, passat b6 (też z silnikeim 2.0FSI), citroen c5. Będziesz miał o wiele nowsze konstrukcyjnie auto, z niezłym wyposażeniem, o klasę wyższej i porównywalnie awaryjne.
Ale ja mam Passata, wkrótce zamiast niego będzie Audi A6. Szukam auta dla żony - miejskiego kompakta. Nie potrzebuję drugiej kobyły, tylko zwinne miejskie auto, którym podskoczymy z rodzinką na zakupy. Golf jest idealny. Co do Renault - właśnie sprzedaliśmy Megane. I dobra - więcej pomilczę. Żona nastawiła się na Golfa. A że wychodzę z założenia, że nie ma okazji, to wolę wręcz przepłacić i mieć pewne autko. W tej cenie chodzą w Niemczech auta z udokumentowanym przebiegiem 70 - 120 000 km od pierwszego właściciela. I tylko takich szukam. Każdy kolejny właściciel niż jeden dyskwalifikuje samochód. Na roczniku mi nie zależy - nie mam parcia, ze im młodszy tym lepszy - liczy się tylko i wyłącznie stan auta. Czemu tak? Bo takie sobie kryteria założyłem. A ponieważ w ASO znają mnie na tyle, to mogą mi sprawdzić historię auta. I w sumie tylko w VW mam takie znajomości i auta VW znam dość dokładnie. Vaga mam, posprawdzam co trzeba raczej się nie natnę. No i czy to drogo? Nie sądzę. Życia i zdrowia osoby, którą kocham na złotówki przeliczał nie będę i nie mam zamiaru kupować jaj ruiny zespawanej z dwóch, czy trzech samochodów. Pieniądze są, kryteria mam jasne i tylko poproszę o opinie czy ktoś ma 2.0 FSI w połączeniu z automatem.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob lip 25, 2015 22:00

Charakterek pisze:Szukam auta dla żony - miejskiego kompakta. Nie potrzebuję drugiej kobyły, tylko zwinne miejskie auto, którym podskoczymy z rodzinką na zakupy
A, no trzeba było tak od razu :)
Charakterek pisze:Co do Renault - właśnie sprzedaliśmy Megane. I dobra - więcej pomilczę
Ktoś kupił Megane? No to pewnie Ci ulżyło. Co do Laguny III - niebo a ziemia w porównaniu do Megane.
Charakterek pisze:Na roczniku mi nie zależy - nie mam parcia, ze im młodszy tym lepszy - liczy się tylko i wyłącznie stan auta. Czemu tak? Bo takie sobie kryteria założyłem
I to jest sensowne podejście, choć przepłacać też nie ma co.
Charakterek pisze:Vaga mam, posprawdzam co trzeba raczej się nie natnę
I za to lubimy VW.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
R90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pn lip 06, 2015 12:36
Lokalizacja: mazowieckie

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: R90 » ndz lip 26, 2015 01:49

Rozważam 2 silniki, 1.6 Mpi i 1.8T z Golfem 4. Pierwszy bez turbo, nibyprostrza budowa, ale ma apetyt na paliwko. Myślałem też o zgazowaniu. 1.8t więcej koni, moment większy a spalanie średnie koło 1 listra więcej. Panowie, co brać?


Było: MK4 1.8T AUM 150 PS 210 NM

Jest: Fiat Bravo MultiJet 1.6 120 PS 300 NM ,
Skoda Octavia 3 1.6 TDI CR 110 PS 250 NM

flatron1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 17:42

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: flatron1984 » ndz lip 26, 2015 09:39

Jak znajdziesz zdrowe 1.8T to wiadomo jaki wybrac :bajer: Kumpel jakis czas temu szukal i powiem Ci ze ciezka sprawa... w koncu kupil 2.0 i jest zadowolony.


ALH -> seria 98,1KM/225Nm -> soft 122,2KM/290,5Nm -> 0,205 & korekta 142,5KM/319Nm

Awatar użytkownika
R90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pn lip 06, 2015 12:36
Lokalizacja: mazowieckie

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: R90 » ndz lip 26, 2015 09:46

No właśnie też się przechylam do opcji 1.8T...znalazłem perełkę. Dziś jadę oglądać.


Było: MK4 1.8T AUM 150 PS 210 NM

Jest: Fiat Bravo MultiJet 1.6 120 PS 300 NM ,
Skoda Octavia 3 1.6 TDI CR 110 PS 250 NM

flatron1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 17:42

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: flatron1984 » ndz lip 26, 2015 09:55

Perelka na zdjeciach i w opisie a w rzeczywistosci... no ale moze akurat :pub:


ALH -> seria 98,1KM/225Nm -> soft 122,2KM/290,5Nm -> 0,205 & korekta 142,5KM/319Nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości