[MK2] Instalacja MFA

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Kudłaty666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 16:32
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Kudłaty666 » wt gru 08, 2009 17:46

marianmk2 pisze:Przeczytałem temat od początku do konca,i nie znalazłem niestety odpowiedzi na moje pytania.Mianowicie mam nagrane;licznik z MFA i manetke.wszystko do nowej instalacji po 89r.Ziomek który ma ten licznik na sprzedaż twierdzi że jest on z golfa GTI.Cytuje co napisał;''no gadalem z kilkoma ludzmi co maja wieksza wiedze i mowili ze bez ori wiazki do licznika z mfa sie cuda dzieja ... bo ten licznik dziala tylko szajbuja kontrolki czasem a jak go wsadze do gti to ideal''Więc ja już nie czaje:)Załóżmy że nie mam wiązki do skrzynki bezpieczników,tylko licznik i manetke.Pinout znam,czyli wystarczy sie wpiąc kablami z manetki,do wtyczki licznika,i do wtyczki licznika podpiąc czujniki oleju i temperatury i wężyk??Wogóle to do czego służy wiązka do skrzynki bezpieczników?jest tam jakis przekaznik czy co??
Wiązka licznik-skrzynka z mfa różni się tym od takiej bez mfa jedynie ilością kabli. Po prostu w tych modelach w których fabryka nie planowała mfa oszczędzała na kabelkach nie wsadzała tych potrzebnych do mfa (no bo i po co). Zerknij sobie na wiązkę od licznika bez mfa i tą z mfa a zobaczysz różnice w ilości zajętych pinów. To jedyna różnica, bo wszystkie przekaźniki i inna elektronika mfa znajduje się w liczniku. Możesz więc albo znając pinout dorzucić te kilka kabli albo kupić tak jak ci radzi kolega oryginalną wiązkę z golfa gdzie było mfa. Ja wybrałem ten drugi wariant bo jestem leniwy ale jeśli ty masz ochotę na taką zabawę to powodzenia. :bigok:
Kolejna sprawa to kable od czujników temperatury oleju i zewnętrznej nie podpinasz do tej wiązki co licznik tylko w innym miejscu w skrzynce bezpieczników (również wypełniając puste piny), gdzie dokładnie to kilka stron wcześniej masz dokładny rysunek i schemat.
Co do manetki to jak już pewnie zauważyłeś jej "wewnętrzna" wiązka nie wystarczy by sięgnąć aż do skrzynki bezpieczników więc tu też fabryka zastosowała pośrednią wiązkę, której pinout jak i miejsce przyłączenia także znajdziesz parę stron wcześniej. Ja również użyłem oryginalnej.
Wężyk podpinasz do krućca z tyłu licznika a drugi jego koniec do podobnego znajdującego się przy zaworze zwrotnym na przewodzie wychodzącym z serwa, lub gdy masz oba zajęte (tak jak ja w RF) gdziekolwiek do podciśnienia :D
Na wszystkie twoje pytania padły już odpowiedzi wcześniej, ale mi się nudziło ;]

majekMK2 pisze:aha to niewiem co jest nie tak bo ja mam licznik na jedna wtyczke nie na dwie
a i jak podpinam licznik na ta wiazke bez mfa to tez nie chodzi jak powinno
a stary licznik bez mfa chodził na tej wiązce bez zarzutu? Powiem tak, na wiązce bez mfa, mfa ci nigdy nie będzie działało bo tak jak napisałem wyżej brakuje w niej wszystkich kabli. Tym nie mniej liczniki bez mfa ale z obrotomierzem miały tą samą wiązkę co liczniki z zegarkiem a nawet te bez niczego z najbiedniejszych wersji. Wniosek z tego taki, że podłączając do 100% sprawnej wiązki bez mfa licznik który to mfa posiada jedyną rzeczą jaka nie powinna działać jest to pieprzone mfa... Jeśli masz pewność że ta wiązka jest sprawna bo poprzedni licznik (bez mfa) ci na niej działał to na moje ten licznik z mfa jest walnięty.

Mam nadzieje, że zrozumieliście cokolwiek z tego bełkotu "z mfa" "bez mfa" :bigok: :green_fuck:
Pozdro


To, że masz stwierdzoną paranoje nie znaczy, że nie podglądają cie przez telewizor.

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4415
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » śr gru 09, 2009 04:03

ja wiem juz o co chodzi :grin: ale wlasnie sprawdziłem licznik tez i wyszło ze jest dobry wiec co pozostaje mi sprawdzic to wiazke moja z mfa zrobiona do kogos innego i zobaczyc czy zadziała
a co do wiazki to powiem ci stary licznik normalnie hula nawet teraz z ta wiazka zrobiona ale wlasnie licznik z mfa nie chce wogole działac praktycznie u mnie wiec cos napewno jest nie tak ale chyba w skrzynce ale jeszcze tej robionej wiazce :crazy:


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
Kudłaty666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 16:32
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Kudłaty666 » śr gru 09, 2009 05:58

marianmk2 pisze:Ja tam lubie kombinowac,i nie jestem leniwy,pinout znam,więc podłącze sobie manetke bezposrednio do licznika,bez wiązki idącej do skrzynki bezpieczników,i z powrotem..
Pozostaje mi tylko życzyć powodzenia ;)
marianmk2 pisze:Więc załóżmy że nie mam wiązki ORI,tylko dokładam sam.Więc moge sie podpiąc czujnikami pod piny w liczniku? odpowiednio dla czujnika temp; pin 1. Czujnik temperatury zewnetrznej - przewod masowy,i pin 19.Czujnik temperatury zewnetrznej - przewod sygnalow, dla czujnika temp.oleju pin 17.Czujnik temperatury oleju
Czujniki podpinasz do skrzynki nie do licznika, numerów pinów nie pamiętam, ale wygląda to tak:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c82 ... f1d3f.html

Żeby było ciekawiej wtyczki "G1" i "G2" nie są tymi które idą do licznika :D ale rozpoznasz je na bank ;)
Ostatnio zmieniony śr gru 09, 2009 06:00 przez Kudłaty666, łącznie zmieniany 1 raz.


To, że masz stwierdzoną paranoje nie znaczy, że nie podglądają cie przez telewizor.

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr gru 09, 2009 14:47

marianmk2 pisze:Bo nie mam wiązki idącej z skrzynki bezp.do licznika.
musisz miec :) poszukaj kilka stron wczesniej.. tam jest rozpiska , do jakiego pinu w kostce licznika co jst podpięte w kostce.. ja musialem par kabelków dopiąc do kostki licznika i nie działało, po sprawdzeniu włąsnie pinoutu licznika ze skrzynka, okazało sie ze nie było masy.... wogole, to znaczy w tych kabelkach ktore miały byc dołączane do licznika według opisów tu na forum , masy nie było.. i nie było jej tez w ori instalacji.. :) po podpieciu masy zadziałało wszsytko :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Kudłaty666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 16:32
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Kudłaty666 » śr gru 09, 2009 15:01

Tak jak pisze guti, musisz mieć tą wiązkę bo bez niej nie działa żaden licznik, ty masz ją jedynie niekompletną przez co nie działa mfa i aby zadziałało musisz ją uzupełnić. A czy będzie działało jak podepniesz do licznika wszystko? - Pewnie jest cień szansy, ale po co, skoro fabryka ci przygotowała miejsce na wszystko...


To, że masz stwierdzoną paranoje nie znaczy, że nie podglądają cie przez telewizor.

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr gru 09, 2009 15:03

marianmk2 pisze:Czyli bez wiązki ORI wiązki do MFA,niewiele zwojuje?
jak to nie zwojujesz :D zwojujesz :) ja tez nie mialem ORI :D
tylko musialem wpiąc sie w kostke licznika i skrzynke bezpieczników :)
dosłownie 6 kabelków chyba...

fajnie by było jakbys mial ORI, ale jak nie masz to tez nie ma problemu :) , tylko najlepiej jakbys miał np stara kostke ISO ( wyciac z niej wsuwki , bo fajnie pasują w kostke w skrzynce bezpieczników.. ) no i przydałaby sie kostka od licznika jakas... zeby w tym samym celu ją rozgrzebac, wyciągnac wsuwki zeby to pozniej jakos ladnie prawie ori zrobic :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr gru 09, 2009 18:01

marianmk2, dokladnie.. cos mi sie zdaje ze ty nie czytales calego tematu......... napisane jest co i jak...


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4415
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » śr gru 30, 2009 22:47

mam teraz pytanko bo udało sie ze licznik juz chodzi powod masy nie było zegarek sie wyświetla i wszystkie kontrolki swieca gorzej jest z mfa wogole nie działa niewiecie co jest przyczyna??
i drugie pytanko bo moze tak jest ze mam wiazke od przelacznika mfa z mk3 zakupiona bo tak samo wyglada chyba jak w mk2 i dlatego nie chodzi macie moze fotke wtyczki przy przelaczniku jakie tam kabelki koloru ida jak sie tam lacza przy wtyczce
Ostatnio zmieniony czw gru 31, 2009 00:18 przez majekMK2, łącznie zmieniany 1 raz.


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw gru 31, 2009 11:29

majekMK2, wypnij ta instalacje, miernik w łape i szukac po pinoucie, czy wszsytko jest poprawnie ze skrzynka bezpieczników...
poszukaj w tym temacie, jst podane co jest polączone do czego..


to by wygladało mniej wiecej tak

1 ( pin w kostce licznika ) ------> U5 ( skrzynka bzpieczników )
itd....


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4415
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » czw gru 31, 2009 12:40

ok spoko bede musiał to w sobote teraz sprawdzic od podstaw o drugie pytanko czy dobrze sa kabelki podpiete przy wtyczce od przelacznika w nowej wiazce
czerwony-zółto czerwony
czarny-niebieski
biały-biało czerwony
niebieski-brazowo biały
mam pytanko czy to tez jest dobrze podpiete????


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw gru 31, 2009 19:15

majekMK2 pisze:czerwony-zółto czerwony
czarny-niebieski
biały-biało czerwony
niebieski-brazowo biały
to tez masz wyjasnione podejrzewam :)

poszukaj..na pewno znajdziesz...


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4415
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » pt sty 01, 2010 16:46

wiec sprawdziłem i wychodza mi takie problemy gdzie drugi koniec kabla mam szukac od pinu z wtyczki co idzie do licznika 7 bo na schemacie przeczytałem ze ten kabelek idzie gdzies do złacza radia???
i kabelek 1 jak i 19,17 tez nic ale dlatego ze nie mam tam wiazki za skrzynka podprowadzone
wiec mysle ze oprocz tych rzeczy powinien odpalic normalnie mfa a nie odpala :crazy:


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt sty 01, 2010 20:37

majekMK2, słuchaj... albo udajesz... albo naprawde masz problemy z czytaniem.. bo z interpunkcja widze na pewno masz...



1 => Wtyka U1/zacisk 7
2 => U2/5
3 => U1/10
4 => U2/14
5 => U2/13
6 => U2/8
7 => U2/2
8 => U1/3
9 => U1/5
10 => U1/6
11 => U2/11
12 => U1/14
13 => U1/4
14 => pusty
15=> U2/4
16 => U2/12
17 => U1/1
18 => pusty
19 => U1/2
20 => pusty
21 => U1/12
22 => pusty
23 => U2/9
24 => U2/6
25 => U2/7
26 => pusty
27 => pusty
28 => pusty


czego tu nie rozumiesz ???

[ Dodano: Pią Sty 01, 2010 7:38 pm ]
a tu masz skrzynke bezpieczników opisana... no prosciej sie nie da !

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c82 ... f1d3f.html


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4415
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » sob sty 02, 2010 00:24

guti pisze:majekMK2, słuchaj... albo udajesz... albo naprawde masz problemy z czytaniem.. bo z interpunkcja widze na pewno masz...
Nie mam problemow z czytaniem.
Wiem o co biega z elektrykiem sprawdzaliśmy i z paru pinów jest coś nie tak ale dobra wiązkę inna zakupiłem wiec wszystko myślę będzie chodzić
nie ma tematu


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości