Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: munior » wt maja 28, 2013 14:42

Michał_1977 pisze:Chcesz ją wyjąć na złożonej pompie? Jeśli tak,to nie rób tego!
hepos pisze: Chciałem wymienić tylko górną uszczelkę. A co się stanie, gdy ją wyjmę?
Jak tylko górną uszczelkę ,to nic ...Ale jak cieknie z górnej , to i z dolnej pocieknie wkrótce .Jak byś dolną chciał wymienić ,to zaznacz sobie wczesniej położenie nastawnika na pompie ...bo jak odkręcisz nastawnik i nie zaznaczysz ,to trochę ci potem zejdzie zanim ustawisz jak było ...a i tak na oko nie ustawisz dokładnie :chytry:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: tomek08 » wt maja 28, 2013 18:21

Witam, jeśli chodzi o tą trzykątnom śrubę od nastawnika, to nabijasz nasadkę M7 i się ładnie odkręca. :bigok:
Pozdrawiam.


Tomek

Masako
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 21, 2013 18:35

Re: Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: Masako » śr sie 21, 2013 18:54

Koledzy, cieknie mi paliwo z tej głowicy tłokorozdzielacza. Dokładnie z tej dużej zaślepki/wkrętki/śruby czy jak to nazwać, która znajduje się pośrodku głowicy, pomiędzy czterema dyszami które kierują paliwo do cylindrów. Przeczytałem w tym temacie sporo, wiem że można samemu wymienić oring, który siedzi w środku. Trochę trudny dostęp, trzeba zdemontować przewody paliwowe, żeby się tam dostać. Podzwoniłem po mechaniorach ale wszyscy chcą robić mi od raz rozrzad, pompa na stół itp. Wczoraj bylem o jednego, ktory potwierdził, ze moze wymienic bez wyjmowania pompy, nie ma problemu ale cena to okolo 300 zł. Jak dla mnie troche ta cena chora jak za wymiane jednego oringu.

Chodzi mi dokładnie o tą dużą zaślepkę, pomiędzy dyszami, mam z niej wyciek (zdjęcie zapożyczone)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2aa ... 00c17.html

z tego co widać, ma to jakiś dziwny kształt. Czy ktoś się orientuje czym to można wykręcić ? Czy zwykły klucz da radę, jaki rozmiar ? Będę wdzięczny za wszelkie info w tym temacie.

Ewentualnie namiar na mechanika, ktory nie bedzie chcial wyciagac pompy i jej regenerowac tylko wymieni ten jeden oring, w rozsądnej cenie ... Warszawa i okolice, dzięki



zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: zyggy » śr sie 21, 2013 19:58

Koledze to uszelniali. Wykręć to czymkolwiek, tam nie ma nic do popsucia. Weź znajdź o-ring zamontuj i po kłopocie.


pzdr
zyggy

Masako
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 21, 2013 18:35

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: Masako » śr sie 21, 2013 20:33

Pytam, bo już kilka razy w życiu też tak sobie pomyślałem, że wykręcę czymkolwiek ale zazwyczaj wychodziła operacja fiasko :rozpacz: bo coś było zapieczone i nie do ruszenia bez odpowiedniego klucza itp. itd. a tak sobie patrze pod maskę i trochę słabo tam z miejscem. Czymkolwiek może się nie udać :-(



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: tomek08 » czw sie 22, 2013 10:43

Witam, raczej byle czym tego nie odkręci, trzeba jakąś trójkątną nasadkę, ale można spróbować. Rurki na pewno do odkręcenia i można próbować.
Pozdrawiam.


Tomek

zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: zyggy » czw sie 22, 2013 10:50

Z tego co pamiętam, to da się to odkręcić jakąś nasadką. Nie miała ona jakiego specjalnego kształtu, tylko odpowiedni rozmiar. Niezbędne będzie chyba odkręcenie przewodów wysokiego ciśnienia.


pzdr
zyggy

Masako
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 21, 2013 18:35

Re: Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: Masako » czw sie 22, 2013 11:15

Dzieki. Operacja bedzie w sobote, moze jakos sie uda. Pierwsze podejscie zrobie kluczem zabka. Bedzie tez trzeba wykrecic te 4 dysze i zmienic podkladki miedziane. Gdyby zabka nie dala rady, to spladruje pobliskiego liroya w poszukiwaniu czegoś, co się nada.

Poniżej wklejam link do pliku, gdzie jest rozpisana numeracja wszystkich czesci do pompy VE4 o numerze 0 460 414 987, może sie komus przyda na przyszlosc:

http://wrzucacz.pl/file/1251377163039/A ... _107_J.pdf

pozd.



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: tomek08 » czw sie 22, 2013 22:24

Witam, to jeśli pasuje jakaś nasadka, to dało by rade bez odkręcania przewodów, chyba? :?
pozdrawiam.


Tomek

Masako
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 21, 2013 18:35

Re: Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: Masako » pn sie 26, 2013 18:57

tomek08 pisze:Witam, to jeśli pasuje jakaś nasadka, to dało by rade bez odkręcania przewodów, chyba? :?
pozdrawiam.
Operacja się udała, pacjent przeżył :pub: wymontowałem wszystko, przewody paliwowe i te 4 dysze też. Przy składaniu trzeba pamiętać, żeby zmienić pod tymi dyszami miedziane podkładki na nowe. Tak jak mówiła pierwsza diagnoza, powodem wycieku był stary, dosyć już twardy i miejscami popękany oring na tej dziwnej, dużej zaślepce/zakrętce. Odkręcenie jej było największym problemem. To coś ma średnicę 26 mm. Niestety zwykłą nakładką nie da rady tego odkręcić ale rzeczywiście, gdyby ktoś miał odpowiednio wyprofilowaną nasadkę, to można odkręcić bez demontażu przewodów. Ja poradziłem sobie takim kluczem jakiego używają hydraulicy, żabką. Francuzem ani innym normalnym kluczem nie da rady (przetestowałem chyba wszystko). Żabką można to ładnie chwycić, ścisnąć z całej siły i po jakiejś tam walce puści. Sama zaślepka, po takiej operacji, jest trochę pokiereszowana ale w niczym to nie przeszkadza.



zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: zyggy » pn sie 26, 2013 19:54

No i git :kufel:


pzdr
zyggy

Lukaszxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn lis 05, 2012 17:24

Re: Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: Lukaszxxx » wt paź 08, 2013 22:13

Masako pisze:
tomek08 pisze:Witam, to jeśli pasuje jakaś nasadka, to dało by rade bez odkręcania przewodów, chyba? :?
pozdrawiam.
Operacja się udała, pacjent przeżył :pub: wymontowałem wszystko, przewody paliwowe i te 4 dysze też. Przy składaniu trzeba pamiętać, żeby zmienić pod tymi dyszami miedziane podkładki na nowe. Tak jak mówiła pierwsza diagnoza, powodem wycieku był stary, dosyć już twardy i miejscami popękany oring na tej dziwnej, dużej zaślepce/zakrętce. Odkręcenie jej było największym problemem. To coś ma średnicę 26 mm. Niestety zwykłą nakładką nie da rady tego odkręcić ale rzeczywiście, gdyby ktoś miał odpowiednio wyprofilowaną nasadkę, to można odkręcić bez demontażu przewodów. Ja poradziłem sobie takim kluczem jakiego używają hydraulicy, żabką. Francuzem ani innym normalnym kluczem nie da rady (przetestowałem chyba wszystko). Żabką można to ładnie chwycić, ścisnąć z całej siły i po jakiejś tam walce puści. Sama zaślepka, po takiej operacji, jest trochę pokiereszowana ale w niczym to nie przeszkadza.
Macie może wymiary tego oringa lub numer boscha?? bez sensu kupowac caly zestaw bo cieknie mitylko z pod tej duzej sruby..



Awatar użytkownika
karol26
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: śr paź 17, 2007 20:50
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Re: Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: karol26 » śr paź 09, 2013 22:06

Kup cały zestaw, nie majątek a nóż widelec może się coś jeszcze z niego przydać, np. Miedziane podkładki do przewodów do wtrysków.

Wysłane z mojego Nexus 4 now Free


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=266857 --->Moje 4 kółka

Awatar użytkownika
bikerxc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pt lis 26, 2010 19:37

Re: Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: bikerxc » pt paź 11, 2013 12:48

Koledzy, mam problem. Cieknie mi pompa nie w tdi a w aaz-cie, potrzebuje rady co to może być. Cieknie z tyłu z okolic mechanizmu od przyśpieszacza. Na rysunku (z neta) dokładnie zaznaczyłem z którego miejsca kapie. Góra pompy sucha. Czy to będzie coś na tym przyśpieszaczu? Inna możliwość to jest od spodu jeszcze jakiś mechanizm z którego może puszczać? Trudny dostęp więc ciężko zobaczyć. Rozumiem że nie ma możliwości uszczelnienia bez z ciągania pompy/rozrządu?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości