Czy i gdzie jest filtr klimatyzacji

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr mar 14, 2007 08:12

Nie pamiętam w tej chwili jak dokładnie to działa, ale jest obieg zamknięty.W okolicach nóg pasażera, od góry jest klapka.Jakiś czas zastanawiałem się po co, i okazało się że w chyba w dwóch położeniach suwaka temp.(wersja z klimą) klapka otwiera się i prawdopodobnie zamyka dopływ powietrza z zewnątrz.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr mar 14, 2007 08:59

bodzio_j pisze:okazało się że w chyba w dwóch położeniach suwaka temp.(wersja z klimą) klapka otwiera się i prawdopodobnie zamyka dopływ powietrza z zewnątrz.
To pewnie byla klapka kierujaca nawieg czesciowo na nogi, bo z tego co pamietam byly pozycje z klima na nogi. Moze nie same, ale nogi i gora bylo na bank.
Rozbieralem kiedys cale to pudlo, bo wymienialem nagrzewnice i obiegu zamknietego tam nie wiedzialem...



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr mar 14, 2007 10:26

inek01 pisze:To pewnie byla klapka kierujaca nawieg czesciowo na nogi
Nie bardzo bo nic z tego nie wieje, sprawdzę czy zasysa.
No i sprawdzone-ewidentnie zasysa, ale tylko w jednaj pozycji suwaka. Musi być ustawiony na klimatyzowanie i kierunek na środek auta.



Awatar użytkownika
Hytek7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lut 26, 2007 17:06
Lokalizacja: Ziębice

Post autor: Hytek7 » śr mar 14, 2007 22:16

Daje zdjecie mojego panelu klimatyzacji. Gdy suwak ustawiony jest na zero lub pierwszy stopień chlodzenia to obieg jest zamkniety (sprawdziłem poniewaz klapka tam gdzie filtr przeciwpylkowy sie zamyka) na innych stopniach otwiera sie. Obrazek



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr mar 14, 2007 23:51

No coz. Widac nie bez powodu ta ikonka sniezka na pierwszej pozycji jest wieksza niz ta na drugiej.
Szczerze mowiac to zawsze zastanawialo mnie jako to dziala, ze nawiew takis sam, ale niby mocniej chlodzi. Widac jakos robi sie ten obieg zamkniety tak to wlasnie wyglada...



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw mar 15, 2007 05:36

Hytek7 pisze:Daje zdjecie mojego panelu klimatyzacji. Gdy suwak ustawiony jest na zero lub pierwszy stopień chlodzenia to obieg jest zamkniety (sprawdziłem poniewaz klapka tam gdzie filtr przeciwpylkowy sie zamyka) na innych stopniach otwiera sie.
Ja to oglądałem od strony kabiny i klapka otwiera się w tych dwóch położeniach (obieg zamknięty).Przy wyłączonej klimie chodzi pewnie o to aby do schłodzonego auta nie leciało ciepłe powietrze z zewnątrz (zawsze coś tam wieje pod wpływem prędkości)tym bardziej,że w każdym innym położeniu suwaka dmuchawa pracuje.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 272 gości