Czy to łożysko ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » wt sty 09, 2007 01:54

bierznia-jedno to z tych dwóch po którym kręcą się kulki łożyska.
masz tarczowe hample z tyłu?? może ci się tłoczek zapiekł i nie odbija??
zciągnij koło i pokręć tarczą może to to skrzypi i piszczy??
a łożysko obejrzyj czy nie ma przebarwień-jak po rozchartowaniu, może jest przegrzane i wariuje, tawot wokół łożyska jaki jest?? czysty czy taki czarny, przepalony??


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

krzys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pt lut 04, 2005 10:19
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: krzys » wt sty 09, 2007 09:17

To nie miejsce i czas na wymiany tego rodzaju doświadczeń, ale skoro kolega ma ochotę !!!
marceliii pisze:Raczej się nie spotkamy bo ty chyba po autostradach nie jeździsz , pewnie wkurzają Cie non stop trąbiący inni użytkownicy autostrad .
A którą z naszych cudownych autostrad koledze udało sie dojechać na bezpośrednio na Słowację ???



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » śr sty 10, 2007 00:23

Nie będe się rozpisywał że ostatnie 80 km jechałem drogą szybkiego ruchu nieco wolniej , chodziło o setno że powodem objawów może być jazda z prędkością powyżej 180 km/h .
Zakończmy tą niepotrzebną dyskusje .


No cóż , na sprzedaż
:(

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr sty 10, 2007 00:45

Dajcie sobie spokoj:)
marceliii, skoro masz auto co jedzie 180 i są na to drogi ze mozna bezpiecznie tyle jechać to ja nie widze przeszkó jeśli sie mandatów nie boisz !!

Co inneo jesli chodzi o zapier po wąziutiej drodze po wsi !! to juz jest nie bardzo zmyslne !

Ale jeśli jechałeś po drodze ktora sie nadaje do tego typu jazdy to jestem z Tobą :)



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » czw sty 11, 2007 00:41

Kurde trochę to nie na temat , ale musze coś napisać .
Jestem zawodowym kierowcą i mnie szlak trafia jak widze jadącego 50 km/h niedzielnego kolesia , który wpada w lekki poślizg i od razu kręci kierownicą nie w tą strone co trzeba i do tego wciska hamulec do oporu , efektem czego wpada w całkowity poślizg , londuje na przeciwległym pasie i wpada na czołowe z innym użytkownikiem .
Głównie chodzi o to że należy jeździć adekwatnie do swoich umiejętności , oczywiście wiadomo z głową .
Dziś jadę dostawczym 140 km/h i nagle widzę w bocznej szybie jak sarna leci w kierunku mojego auta , włeciała na droge za moim autem i wpadła pod osobówke , a jak bym jechał 20 km/h wolniej to wpadała by pewnie pod moje auto , morał niech każdy se sam dopisze .
Wracajac do tematu łożysk w sobote sie za nie zabieram , więc dam znać co z tego wyszło .
:D


No cóż , na sprzedaż
:(

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw sty 11, 2007 01:23

marceliii,taki mału OT :P a czy ty masz w swoim autu przednie szybki przyciemnione lekko



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » sob sty 13, 2007 23:38

Tak Tomas , mam lekko przyciemnione przedzie szybki , jeszcze mam , bo niedługo ściągam tą folię z przodu .
Wziołem się za sprawdzenie tych łożysk w końcu , i powiem tak , że tył jest raczej wpożo , jedno z kół miało nieco większy luz , ale żeby łożyska wyły to raczej nie słychać , chyba że to trzeba tak nasłuchiwać z uchem przy samym łożysku .
:D
Niestety z przodu coś wyje a raczej trzeszczy , tylko teraz nie wiem czy to raczej łożysko czy skrzynia , w każdym razie na lewarku jak lewe koło jest w górze to trzeszczy jak cholera , a prawe to nie , z tym że mi się wydaje że ten dźwięk dobiega ze skrzyni , ale to moze być złudzenie .
Jak podniose autko na lewarku i wrzucę dwójkę to przy 2 tyś obr/min trzeszczenie jest ogromne nawet w środku auta .
I teraz co , metoda prób i błędów , czy jest jakiś sposób żeby wykluczyć skrzynie bądź łożysko ?
tak podejrzewam bardziej tą skrzynie bo w sumie jak autko kupiłem to jeszcze niie wymieniałem w nim oleju w skrzyni ani nie sprawdzałem jego poziomu , a jak chodzi na sucho to może być to , tym bardziej że w samochodzie takim stare zawsze ten olej może sobie gdzieś powoli uciekać , a do tego dziwne jest to że jak się rozgrzeje autko to jest wszystko w pożądku .
:)
Co radzicie ?


No cóż , na sprzedaż
:(

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 212 gości