[MK3] Czy to może być uszczelka pod głowicą ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

BiGMaZZy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn lis 06, 2006 02:08
Lokalizacja: =S=Ł=U=P=S=K=
Kontakt:

Post autor: BiGMaZZy » śr lis 08, 2006 16:53

całkowicie :jezor:



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » śr lis 08, 2006 19:08

Dla mnie jesli ubywa plynu, nie widac wyciekow, to nie jest to bynajmniej uszczelka pod glowica.
A urzadzenie ktore przedstawiles moze jedynie sprawdzic czy jest przejscie miedzy komora spalania a korpusem chlodzenia. Tego zreszta nie da sie niezauwazyc. Wywalaloby plyn chlodzacy w trasie. Wysokie cisnienie w komorze spalania powoduje tloczenie spalin przez uszk. uszczelke do plynu chlodzacego. Wzrasta cisnienie i korek wyrzuca razem z plynem.

Sprawdz jeszcze czy odma nie jest wyrzucany olej na filtr powietrza.


Pozdrawiam,
Piotrek

brukselek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 14:57
Lokalizacja: 3city

Post autor: brukselek » sob lis 11, 2006 12:10

kurde :( W końcu pojechałem w dłuższą trasę i zobaczyłem dzisiaj rano, że jednak ubywa mi oleju. Na razie nie dużo, ale jednak ubyło. Pod samochodem zauważyłem dzisiaj niewielką kałużę oleju. Ponadto ubyło mi sporo borygo (musiałem dolać około 0.7l). Więc jak myślicie może to jednak jest ta uszczelka pod głowicą ??

A i jeszcze jedno. Może ktoś poda mi namiary na dobre i niedrogiego mechanika w Trójmieście (najlepiej w Gdańsku).



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » sob lis 11, 2006 15:42

W ABU płyn lubi uciekać przez króciec który przykręcony jest do głowicy, bardzo trudno zauważyć wyciek płynu stamtąd. Jeśli chodzi o olej to może Ci spod miski wali? Awaria uszczelki ma inne objawy: przegrzewanie się, wywalanie płynu, a poziom na bagnecie przeważnie wzrasta.



brukselek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 14:57
Lokalizacja: 3city

Post autor: brukselek » śr lis 29, 2006 18:53

Powiem Wam, że padło mi sprzęgło i pojechałem do innego mechanika niż ten, który zdiagnozował mi, że problem tkwi w walniętej uszczelce. I dobrze zrobiłem :D Ten mechanik wymienił mi sprzęgło i sprawdził, że przyczyną wycieku oleju jest uszkodzony czujnik oleju (cena 20zl). Tak, że jeden problem mam z głowy. Mechanik jednak nie był w stanie dokładnie zdiagnozować skąd cieknie mi płyn od chłodnicy. Powiedział, że leci gdzieś przy pompie, ale dokładnie nie wie gdzie. Może ktoś miał już podobny problem z wyciekiem płynu właśnie w okolicach pompy ?? I jeszcze jedno. Jak silinik jest zimny to okropnie mi kopci (biały dym), jak silnik osiągnie normalną temperaturę to przestaje kopcić. Czy to normalne ?? Nie bierze mi teraz oleju.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 538 gości