MK2 MH (1.3) drobny wzrost mocy

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
marepako
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt sie 12, 2005 17:52
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: marepako » pn sie 21, 2006 13:52

Grzegi Siedlce pisze:
marepako pisze:spala maks. 8kg gazu(przy normalniej jezdzie) moja kobieta tez ma MH i robi 6-6,5l beny w miescie
Bo właśnie dopiero dziewczyna kupiła takie autko. ale jeszcze nie zakładaliśmy gazu,bo niewiem czy jest sens. a tak na trasie przy spokojnej jeżdzie 80-110km/h to ile spali ci gazu a ile benzynki ? niema problemów z instalacją w tym samochodzie ?
sam to powiem ci tak jak ja jezdzilem na benzynie (a to jest malo miarodajne)- w miescie przy mojej jezdzie miescil sie w 7l (kobiety robia 6-7l), w trasie tez cos kolo tego (nawet wiecej) ale skrzynia IV i praktycznie caly czas 120. przy predkosci 90-110 i spokojnej jezdzie robi w trasie 5-5,5l (sprawdzone na dwoch roznych autach). co do spalania gazu 8kg miasto i trasa tyle ze miasto normalna jazda (zero ekonomii, poprostu tak zeby bylo szybko, sprawnie ale bez katowania silnika). w trasie wyszlo mi tez 8kg tyle ze 3osoby (3x90 kg plus butla plus gaz i paliwo w zbiorniku) i tez nie bylo jazdy 90-110. jak dla mnie warto gazowac jesli autko bedzie robilo kilometry i troszke pozostanie w domu. swiadomosc ze za 16zl-100km jest super i mozna wszedzie latac autem. co do instalacji to szczerze mowiac ten silnik jest tak prosty ze poprostu nie ma zadnych szans zeby bylo cos zle.co do tego czy gazowac czy nie.auto mam dwa latka tez mowilem nie ma sensu gazowac bo malo pali itd w tym momencie zaluje ze nie zrobilem tego wczesniej :) prosta kalkulacja 7l w cyklu miejskim x 4zl litr to jest 28zl, 8gazu x 2zl=16 tj 12 zl na kazdej setce czyli dorzucasz 4zl i masz nastepna setke wzgledem beznyny :okej:


One Man Crew

Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » pn sie 21, 2006 22:01

to spoko nie jest najgorzej trzeba niuni gaz założyć dzieki :) :bigok:



Awatar użytkownika
Pim
MK2 lover
MK2 lover
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Pim » wt sie 22, 2006 13:25

Mam bez gazu - ile pali , szczerze powiem że nie pamiętam. Długo stał w garażu i sobie powolutku przy nim grzebałem. Teraz zaczełem poważniejsze zmiany i tak się zastanawiam co się da jeszcze usprawnić. Nie chcę jeździć na gazie(jak narazie) - bagażnik jest do innych celów hehe.

A może by tak swapnąć gaznik(bo i tak swój muszę rozebrać i wyczyścić) z fiata 1300(jeżeli jeszcze dostanę) i przygotować odpowiednio? Cosik to tam może i poprawi.


Moje Corrado G60 LC6U
Jetta mk3 GL 2.0 automatic
Vento GLX LC3U 1Z + 400 ohm ;)

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » czw sie 31, 2006 02:00

Pim, Ty chcesz coś zmodyfikować dla samej satysfakcji modyfikowania czy dla jakichś odczuwalnych i opłacalnych rezultatów ? Bo wychodzi że to pierwsze. Przy tym silniku +5% mocy to marne 2KM, ten silnik nadaje się do tego aby jeździć spokojnie po mieście i tyle, jak chcesz coś dynamicznego to ten silnik nie będzie spełniał twoich oczekiwań a jak chciał byś z niego zrobić silnik dynamiczny (chociaż przeciętnie) to musiał byś na to wydać tyle forsy że kupił byś i zamontował dużo mocniejszy silnik mniejszym kosztem. Cięzko zrozumieć jaki był sens kupowania Golfa z silnikiem 1.3 skoro zalezy Ci na mocy, dla mnie jest to bez sensu.


=-Pinhead-=

SebolCL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 15:56
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: SebolCL » czw lip 30, 2009 21:41

Pinhead pisze:Pim, Ty chcesz coś zmodyfikować dla samej satysfakcji modyfikowania czy dla jakichś odczuwalnych i opłacalnych rezultatów ? Bo wychodzi że to pierwsze. Przy tym silniku +5% mocy to marne 2KM, ten silnik nadaje się do tego aby jeździć spokojnie po mieście i tyle, jak chcesz coś dynamicznego to ten silnik nie będzie spełniał twoich oczekiwań a jak chciał byś z niego zrobić silnik dynamiczny (chociaż przeciętnie) to musiał byś na to wydać tyle forsy że kupił byś i zamontował dużo mocniejszy silnik mniejszym kosztem. Cięzko zrozumieć jaki był sens kupowania Golfa z silnikiem 1.3 skoro zalezy Ci na mocy, dla mnie jest to bez sensu.


Jak by nie było 1.3 też potrafi pokazać pazur swoim 1.3 tego 1.6 75 koni dam rade z killować;p



Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: x86635 » pt lip 31, 2009 13:51

Czw Sie 31, 2006 02:00
archeolog się znalazł :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości