Kawałki metalu blokujące grzybek zaworu EGR

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Erwus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:15

Kawałki metalu blokujące grzybek zaworu EGR

Post autor: Erwus » ndz paź 23, 2016 18:11

Dobra kolektor zdjęty... Teraz jak to zrobić dokładnie krok po kroku żeby te zawory byly zamknięte? I gdzie dmuchnąć? W ten otwór pod przepustnicą czy w ten gdzie jest egr?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Kawałki metalu blokujące grzybek zaworu EGR

Post autor: marcin7x5 » ndz paź 23, 2016 19:16

Ustawiasz na znaki - pierwszy tłok w gmp - potem obracasz wałem o 1 obrót i masz to czego potrzebujesz. Potem *#cenzura#* od strony otworu gdzie przychodzi egr. Przepustnica nie ma tu nic do rzeczy.



adasbb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 17:40

Kawałki metalu blokujące grzybek zaworu EGR

Post autor: adasbb » pn paź 31, 2016 15:02

Ja akurat nie czyściłem, ale zaślepiłem EGRa, mechanik wyciągnął mi pozostałość po katalizatorze i tak jeździłem z 2000km, zdjąłem zaślepkę, zaadaptowałem, przejechałem już 15tyś km. i problemu nie ma :D I po wycięciu prekata problemów z checkiem nie mam, drugi katalizator musi być chyba w pełni sprawny :)

PS. Mała uwaga, wszystkie kawałki katalizatora z prekata wylądowały mi na katalizatorze numer 2 przez co się posypał (pewno też ze starości), także jego musiałem wymienić. Wymieniony na normę EURO4 - chceck się nie świeci, wszystko działa tak jak należy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości