Temperatura działania wzmacniacza

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Temperatura działania wzmacniacza

Post autor: bogib184 » czw paź 04, 2012 14:14

Odpowiem w dwóch częściach. Pierwsza będzie na luzaku, druga już mniej.
1. Tobie się udało nie mieć problemów, więc się ciesz. Jeżeli czytałeś, że wiele osób miało jazdę po zamocowaniu wzmacniacza do blachy, więc problem jednak istnieje.
2. Skoro przykręcasz wzmacniacz do kanapy, to masz zazwyczaj filc i nie wiem jak to się ma do Twojej teorii odprowadzania ciepła, no chyba, że wydzierasz filc, żeby wzmacniacz się mniej grzał. Przykręcił byś wzmacniacz do karoserii, podłogi, żeby ostudzić wzmacniacz ? Serio wiercił byś dziury ? Ja na pewno nie... Dla mnie ludzie mogą nawet piec zamontować na tylnej klapie, do góry kołami, a wkręty niech wyłażą na wierzch :grin: Bezpieczeństwo jest najważniejsze ! Nawet pod fotelem czy kanapą musisz stabilnie wzmacniacz przymocować, a kręcić wkręty w podłogę ? Zresztą idąc Twoim tokiem myślenia, należało by położyć na plecach, bo tak może się radiator stykać z blachą :kac: a ciepło i tak zrobi po swojemu i pójdzie do góry w stronę cienkiej spodniej blachy i chłodzenia jak nie było, tak nie ma.
Po prostu nie wygłupiaj się z takimi teoriami, jeżeli wzmacniacz mocno się grzeje, to albo nie wkładaj go w miejsca, w których możesz go ugotować, albo zapewnij mu jakiś wymuszony obieg powietrza. Ja nie neguję teorii przykręcania do kanapy pieca - jak nie ma zakłóceń i nic się nie dzieje - lux malina, ale tutaj wszystko się zaczęło pamiętasz od czego ? "Karoseria auta będzie robiła za radiator" :okej: , idąc dalej żeby unoszące się ciepło mogło na coś "przełazić" z radiatora, najlepszym miejscem na piec jest pod podłogą auta, gdzie nie tylko będzie pęd powietrza go chłodził, to jeszcze radiator nagrzeje całą karoserię :smoke: ew. pod sufitem go powiesić, aby się radiatorem stykał (oczywiście rzecz jasna wcześniej wypruć podsufitkę :smoke: ).
Dobra pośmialiśmy się :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości