[mk3] zawieszenie gwintowane GT CupLine seria Supersport.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Christopherek
Forum Killer
Forum Killer
Posty: 812
Rejestracja: czw gru 01, 2005 18:27
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Audi a4 b6 cabrio
Silnik: Bfb
Kontakt:

Post autor: Christopherek » sob kwie 01, 2006 15:52

Mam identyczną zawiechę jak pokazałLukbro na allegro.Poza tym nawet jeśli by się amor wylał to i tak za bardzo to nie przeszkadza bo jaką on pracę wykonuje.U mnie wszystko jest tak sztywne że mało co amortyzatory pracuja tak więc nawet jeśli mi się wyleja to pójdą na śmietnik a nie będę regenerował bo po co się w to bawić.A amor jak ma sie wylac to i seryjny ci się wyleje który bardziej pracuje.


Są-Vw Passat b6 variant 2.0 cbbb i Audi a4 b6 cabrio 1.8t bfb
Były-Vw golf mk3 1.8 aam, Vw golf mk4 1.9 arl, Vw golf mk3 2.0 ady, Vw polo 6n 1.6 ajv,Vw golf mk3 1.8 adz cabrio,Audi a4 b5 avant 1.9 avg, VwNew Beetle 1.8Tawv, Vw New Beetle 1.8T awu,Vw Passat b5fl variant 1.9avf

Awatar użytkownika
Lukbro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pn maja 23, 2005 09:13
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Lukbro » sob kwie 01, 2006 15:54

Lokalna firma www.tuning1.com
proponuje mi :

2680 zł zawieszenie gwintowane firmy Weitec
Obniżenie przodu i tył 40-70 mm

co o tym myslicie?


Mój ex-Parch : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=68377 ;-)

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » sob kwie 01, 2006 17:38

Christopherek pisze:Poza tym nawet jeśli by się amor wylał to i tak za bardzo to nie przeszkadza

chyba zartujesz! mi amor w gwincie wylat to napier.. na kazdej diurze i nie dalo sie jechac wcale!

Christopherek pisze:więc nawet jeśli mi się wyleja to pójdą na śmietnik a nie będę regenerował bo po co się w to bawić.
nie wszyscy rozrzucaja gotowke na lewo i prawo ;) i wytak np 2 tys to sie odkalda pol roku np .. ale pogratulowac jak ty tak mozesz ;)
pzdr

[ Dodano: Sob Kwi 01, 2006 5:39 pm ]
Lukbro pisze:2680 zł zawieszenie gwintowane firmy Weitec
weitec to juz lepsza polka.. napewno moge smialo polecic bardziej to niz tamte inne czy supersport... tyle ze cena.. ja bym np tyle nie dal.. no ale jak cie stac to bierz...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
Lukbro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pn maja 23, 2005 09:13
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Lukbro » sob kwie 01, 2006 19:43

MAPET pisze:Lukbro napisał/a:
2680 zł zawieszenie gwintowane firmy Weitec


weitec to juz lepsza polka.. napewno moge smialo polecic bardziej to niz tamte inne czy supersport... tyle ze cena.. ja bym np tyle nie dal.. no ale jak cie stac to bierz...
jak by nie bylo to nowy sprzet i pewnie dlatego taka cena.
pytanie czy warto doplacac te roznice ? to prawie dwa razy tyle!! czy warto inwestowac? wiem ze MAPET poleca szukanie uzywki ale ja mimo wszystko generalnie patrze na nowe zestawy....


Mój ex-Parch : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=68377 ;-)

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » sob kwie 01, 2006 19:48

to pomysl teraz co przemawai za dolozeniem 1,5 tys zeby miec nowy? widzisz jakies argumanty wylozenia tego 1,5 tysiaka? ;)


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
realny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 13:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: realny » pn wrz 25, 2006 16:07

Wiec i ja mam teraz pytanie - odnosnie gwintu do MK1 WEITECa GT i GTN - co byscie bardziej polecali? (na stronie FOSABu)
Na czym polega regulacja talerzykowa; skompikowana jest?
Szczerze mowiac to wolabym jednak miec regulacje twardosci...

Tez gdzie nie spojrze to sa takie zestawy do kupienia: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=130038568
Nosilem z zakupem uzywki ale zeby do MK1 dorwac jakis zestaw to graniczy z cudem... :|
Moze ktos ma (tak BTW)?

Ech, za duzo pytan.. :)



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn wrz 25, 2006 21:23

Lukbro, miałem supersporta i nikomu nie polecam, a wrecz jak tylko widze temat o nich to odradzam, cena owszem jest ok ale co z tego skoro koncza sie w tempie 4 razy szybszym niz markowe produkty a paremetry jazdy oferuja jak taczka z gnojem....
wlasnie co do wrazen z jazdy to mam najgorsze odczucia..... jedyne co w nich było fajne to dosc duza twardosc ale co komu po niej skoro auta nie jedzi po torze wyscigowym a mialem wrazenie ze te amory takei włąsnie nastawy posiadają! na droge sa zdecydowanie źle zestrojone, powoduja ze koło czesto sie odrywa od nawierzchni i wypluwa przód....mozna sie tez zdziwic w szybkim łuku przy ujeciu gazu jak auto postawi bokiem....dodam ze sprezyny tez mialem supersporta , caly zestaw byl tej firmy.....
teraz mam Bilsteina b6 i problemy sie skonczyły a twardosc maja podobną....z tym ze wybieraja pieknie wszytkie nierownosci i czuc ze kola jest na ziemi
plusem markowych uzywek jest to ze wiekszosc jest rozbieralna i w są pełni regenerowalne czyli za maksymalnie połowe ceny takiego supersporta mozesz kapitalnie odremontowac zawias uzywan, markowy i masz nówke o niebo lepszą ....a przeciez moze sie zdaerzyc ze uzywka ktora kupisz jest w stanie nie wymagajacym ingerencji.. problem tylko z wyrwaniem markowej uzywki tanio....ja kupilem b6 za 850 zł komplet i w autoryzowanym serwisie bilsteina okazało sie ze tylko jeden był do drobnej poprawki, wymiana uszczelniaczy i nabicie nowym gazem wystarczyło w zupelnosci.....kosztowało mnie to kolejne 50 zł wiec wszytko razem nie przekroczylo 900 zł.....
teraz trzeba tylko wybrac czy idziesz na łatwize i kupujesz nówke szita-supersporta i masz go po tygodniu juz na aucie czy tez jestes w stanie poczekac , zakrecic sie za czyms uzywanym markowym i ewentualnie jeszcze troche kasy w niego potem wlozyc na regeneracje, oczywiscie potrwa to znacznie dluzej ale moim zdaniem warto, a wiem co mowie bo mialem juz ss'a poza tym posiadłem troche doświadzczenia jesli chodzi o zawieszenia i ich ustawianie na wyscigach klasy N-1150 gdzie sciga sie moj kolega Bogdański, sam traktuje to amatorsko ale poznałem wyscigi od zaplecza....btw tam nikt nie slyszał nawet o firmie supersport, liczy sie tylko KW, Bilstein i KONI a jak ktos ma kase to bierze z jeszcze wyzszej połki np proflexa cosie u Nas w kraju niestety nieczesto zdarza, najbiedniejsi jezdza na utwardzanym KROSNIE albo wierzbickim ale nikt nie wkłada gum z allegro w sprezyny :bajer: ani supersporta itd itp
pozdro

[ Dodano: Pon Wrz 25, 2006 21:28 ]
Lukbro pisze:chce jakies w miare dobre zawieszenie gwintowane o jak najwyzszym komforcie jazdy. autko uzywane hobbistyczny i rekreacyjnie wiec glowna rola gwintu to efekt wizualny i poprawienie wlasciwosci jezdnych. nie potrzebuje sportowego wyczynowego twardego jak skala zawieszenia na tor tylko cos do jazdy na codzien do obnizenia o ok 5cm moze troche wiecej to zalezy na co pozwola kola 17/40/205 ;)
jak to czytalem to mialem wrazenia ze piszesz o moim zawieszeniu, wiec z ss'a chyba niebyłbys zadowolony -> zobacz co napisalem wyzej

[ Dodano: Pon Wrz 25, 2006 21:33 ]
Lukbro, musisz tez wiedziec ze zawias regenerowany w autoryzowanym serwisie danej marki to jest dokładnie to samo co nowy amortyzator tej firmy....nie mozna nazwac autoryzowanego serwisu "jakimś tam rzemieślnikiem", to jest dokładnie ta sama jakosc co wychodzi z fabryki
nie wiem jak z innymi firmami ale wiem ze bisltein ma na Polske przedstawiciela i autoryzowany serwis ktory wcale nie jest drogi jakby sie moglo wydawac, niestety tylko jednego na calą Polske, miesci sie tylko w Warszawie....KONI tez wiem gdzie robia w wawie, mysle ze inne szanujące sie marki tez mają serwisy, oczywiscie supersporta do nich nie zaliczam i jestem na 95% pewny ze nie maja filii w Polsce, to tez o czyms swiadczy...

[ Dodano: Pon Wrz 25, 2006 21:35 ]
Lukbro pisze:oczywiscie ze z kasa sie licze i nie planuje po roku go wywalac
jak kupisz supersporta to po roku bedzies zśmigał na 4 sprezynach :) taki on jest super

[ Dodano: Pon Wrz 25, 2006 21:41 ]
Christopherek pisze:A ja mam tego supersporta i nie wiem czego od niego chcecie>Super się na tym lata, ale przy tym jest baaaardzo twardy.Do nastepnego auta tez na pewo kupię tego supersporta
a ja natomaist nie wiem dlaczego są ludzie ktorzy o nim mowia cos pozytywnego....
moge tylko przypuszczac ze to twoj pierwszy sportowy zawais i nie masz porównania...chodzi mi głownie o słabe wlasciwsci trakcyjne auta na tym zawiasiew porownaiu do markowych produktów jak np bilstein, ale o tym juz pisalem wyzej....



Awatar użytkownika
Lukbro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pn maja 23, 2005 09:13
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Lukbro » czw wrz 28, 2006 19:41

sas_gti, dzieki za odp :)
kupilem jakos w kwietniu uzywany gwint FK i wspaniale sluzy mi do dzis :)

swoja droga wiesz moze gdzie bym mogl zregenerowac FK ?
jest rozbieralny oczywiscie, i czy moze warto pojechac na diagnostyke zeby sprawdzic prace amorkow?

[ Dodano: Czw Wrz 28, 2006 19:42 ]
aha i dzieki Mapet za odp :) miales racje piszac o uzywanych gwintach, thx :)


Mój ex-Parch : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=68377 ;-)

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pt wrz 29, 2006 10:49

Lukbro pisze:swoja droga wiesz moze gdzie bym mogl zregenerowac FK ?
niestety nie wiem trzeba dowiadywac sie wserwisach amortyzatorów...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 479 gości